GETPAID20.PL

4

Co nowego?

sieci-afiliacyjne-wynagrodzenia

Sieci afiliacyjne – od czego zacząć?

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Ostatnie lata to wysyp nowych sieci afiliacyjnych i programów partnerskich, dzięki którym coraz szersze grono ludzi bez problemu może zarabiać w Internecie. Zarabianie w sieci afiliacyjnej polega na promocji czyjegoś produktu w zamian za prowizję od sprzedaży lub leada. Coraz więcej blogerów i osób zarabiających w Internecie decyduje się na spróbowanie swoich sił w afiliacji, ponieważ jest to jedna z najprostszych metod, pozwalająca otrzymać satysfakcjonujące wynagrodzenie.

 

Z tego artykułu dowiesz się min. co to sieć afiliacyjna, jak zacząć w niej zarabiać, a także jakie są najpopularniejsze sieci afiliacyjne w Polsce.

info_img

Sieci afiliacyjne – co to?

Poza programami partnerskimi, które oferują prowizje za promowanie danych produktów, na rynku powstaje coraz więcej sieci afiliacyjnych. Są to portale Internetowe w których znajdziemy mnóstwo programów partnerskich i innych usług pozwalających zarabiać.

Aktualnie w Polsce mamy bardzo bogaty rynek, jeżeli chodzi o sieci afiliacyjne. Do wyboru mamy te, oferujące produkty z danej kategorii (np. health and beauty) lub takie, które w swojej ofercie posiadają produkty przeróżnych kategorii.

Wybór odpowiedniej sieci afiliacyjnej na początek przygody może wydawać się trudny, jednak z odpowiednim podejściem bez problemu wybierzesz tą, która spełni Twoje oczekiwania. Odpowiedni wybór sieci afiliacyjnej, której produkty będziemy promować jest bardzo ważny, to od tego może zależeć skuces naszego projektu. Jak wybrać odpowiednią sieć afiliacyjną omówiłem w dalszej części artykułu.

 

Jak zacząć zarabiać na programach partnerskich?

Programy partnerskie stały się w ostatnich latach jednym z najczęściej wybieranych sposobów na zarabianie w Internecie. Jest to sposób polegający na promocji danego produktu lub usługi w zamian za określoną prowizję. Prowizja ta naliczana jest z linku afiliacyjnego, który otrzymujemy od sieci afiliacyjnej.

Wydawcy tak nazywają się osoby promujące produkty i usługi sieci afiliacyjnych.

Jako wydawcy musimy przypisać się do jednej z dwóch grup. Pierwszą grupą są osoby, które posiadają już stronę Internetową lub blog, na którym chcą jakiś produkt promować. Drugą są osoby nie posiadające strony czy bloga, które będą tworzyć nową witrynę na której będą dany produkt reklamować.

W przypadku dwóch grup, start wygląda podobnie. Powinniśmy zarejestrować się w jak największej ilości sieci afiliafyjnych i programów partnerskich i zrobić dokładny research tego, co aktualnie one oferują.

 

Mam swoją stronę, co dalej?

Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową lub bloga oraz stworzyłeś konta w sieciach afiliacyjnych (lista polecanych na dole artykułu), czas na wybór produktu.

Najlepiej, gdyby produkt lub usługa była jak najlepiej powiązana tematycznie z prowadzoną przez Ciebie witryną. Posiadając bloga o tematyce kulinariów, znajdź coś, co przykuje uwagę Twoich odbiorców. Może to być czyjaś książka kucharska, dieta lub jakiś zdrowy produkt.

Kolejnym krokiem jest implementacja wybranego produktu na naszej stronie. Jeżeli posiadasz blog na którym znajduje się kilkadziesiąt wpisów i pracowałeś nad nią długi czas, na pewno nie chcesz, by ta praca się zmarnowała. Nie dodawaj na stronę reklam i popup’ów, które zdenerwują Twoich użytkowników. Na początku napisz recenzję lub przygotuj coś, co zawiera produkt który promujesz. Jeżeli społeczność, która odwiedza Twoją stronę jest rzeczywiście zainteresowana tematyką o której piszesz, na pewno trafią się osoby, które będą chciały spróbować tego co Ty.

W późniejszym etapie, gdy artykuł który napiszesz dobrze się przyjmie, możesz na stronie umieścić baner, który będzie informował użytkownika o tym, że próbowałeś tego produktu i go polecasz.

 

Nie mam swojej strony, co robić?

W przypadku gdy nie posiadasz swojej strony internetowej i nie wiesz jak ją stworzyć, polecam Ci sprawdzenie poradnika dla początkujących, w którym dokładnie opisuję jak takową stworzyć.

Jeżeli zaś wiesz co i jak z tworzeniem i przygotowywaniem strony Internetowej, możesz przejść do wyboru produktu.

W odróżnieniu od grupy, która posiada już jakiś blog tematyczny, tutaj nie ogranicza nas nic. Nie posiadamy witryny, dzięki czemu możemy najpierw wybrać produkt, który chcemy promować, a następnie stworzyć stronę, na której będziemy go promować.

W tym miejscu wielu początkujących earnerów zaczyna wątpić. Ogrom produktów i usług (często ponad 200) które możemy promować sprawia, że decyzja z czym zacząć staje się bardzo trudna. Ja proponuję w takich chwilach skontaktować się z supportem, który chętnie odpowie na wasze pytania lub skorzystać z poradnika dla początkujących.

Jeżeli wybrałeś coś, co chciałbyś promować, następnym krokiem jest stworzenie strony. W bardzo wielu przypadkach sprawdzi się tu Landing Page (jednostronnicowa witryna zawierająca informacje o danym produkcie). Strona taka powinna być jak najbardziej przejrzysta i przyjazna użytkownikowi. Wypada, by znalazły się na niej również informacje i recenzje użytkowników.

Ostatnią kwestią jest promocja. W przypadku posiadania już bloga lub strony, zapewne mamy już pewną grupę odbiorców, która nas odwiedza. Zakładając zupełnie nową stronę Internetową, zarówno Google jak i grupa docelowa nie ma pojęcia o istnieniu naszej strony.

Możemy zacząć od marketingu szeptanego, przez spam do płatnych reklam. W tym przypadku mamy do czynienia z nową stroną, której nie jest nam tak szkoda jak bloga nad którym pracujemy parę lat. Spam, czy inne działania, które mogą negatywnie wpłynąć na naszą stronę są tu jak najbardziej okej. Chyba, że chcesz stworzyć markę, ale wtedy to inna bajka.

 

Najpopularniejsze sieci afiliacyjne

Poniżej przedstawię według mnie najbardziej opłacalne i największe sieci w Polsce. Każda z nich posiada pewne wady i zalety, a wybór, w której będziesz zarabiać należy wyłącznie do Ciebie.

 

MyLead

 

Obrazek - mylead - getpaid20.pl

 

Od ponad 6 lat dostarczają świetnej jakości usługi i wypłacili użytkownikom przeszło 9 milionów złotych. Sieć ta jest laureatem wielu konkursów i uznana jako za jedną z najlepszych sieci w 2019 roku.

Na stronie MyLead znajduje się ponad 500 programów z 16 kategorii. Jest to serwis w któm znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Dodatkowo support, który odpowiada bardzo szybko sprawia, że jest to serwis idealny dla początkujących.

W serwisie poza programami typu CPA, znajduje się również opcja zarabiania na SMS. Przeznaczona jest ona dla bardziej doświadczonych osób, ale pozwala na osiąganie ciekawych wyników..

 

Money2Money

Obrazek - m2m- getpaid20.pl

Jest to jedna z pierwszych sieci afiliacyjnych w Polsce. Działa w Polsce od ponad 14 lat i wciąż skutecznie działa łącząc najlepszych wydawców z reklamodawcami.

W ofercie znaleźć można głównie programy finansowe: konta bankowe, kredyty, pożyczki pozabankowe itp. Lead uzyskuje się zwykle za poprawne otwarcie konta lub wzięcie pożyczki z Twojego linku afiliacyjnego.

W serwisie można znaleźć funkcje takie jak: widgety, banery czy własny pasaż handlowy.

 

FoxOffers

Obrazek - foxoffers- getpaid20.pl

Ekskluzywny program partnerski, który oferuje dość nietypowe produkty. Znajdziemy tam głównie produkty związane z giełdą Forex i kryptowalutami.

Tworząc konto mamy możliwość wyboru sposobu w jaki chcemy się rozliczać: 50% przychodu brokerów, CPA lub CPL.

Produkty i kampanie znajdujące się na FoxOffers można promować w praktycznie wszystkich miejscach, co jest idealnym parametrem dla osób, które zaczynają swoją przygodę.

 

podsumowanie

Podsumowanie

Żeby zacząć zarabiać na programach partnerskich najważniejszym jest, abyś posiadał wiarygodną i dobrze przygotowaną stronę Internetową. Posiadając blog tematyczny lub funpage na Facebooku, bez problemu możemy promować dane produkty na istniejących już stronach. Częściej stosowaną praktyką jest jednak stworzenie nowej strony (Landing Page lub niewielka strona), która będzie bezpośrednio opisywała i oferowała dany produkt.

Sieci afiliacyjne to doskonały sposób na stworzenie dodatkowego źródła przychodu z naszej strony lub na zbudowanie stałego źródła gotówki.

Pozdrawiam
Paweł

Komentarze (2)

 1. Antek

  Najlepiej to mieć konta w wielu sieciach afiliacyjnych. Wszędzie są inne kampanie i inne stawki, warto to porównywać!

  Odpowiedz
 2. SuperPartners

  Z sieci afiliacyjnych polecamy siebie 🙂 Skupiamy się tylko na branży finansowej i dzięki temu możemy zaoferować w tym segmencie najlepsze stawki.
  Zapraszamy do sprawdzenia SuperPartners

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *