GETPAID20.PL

4

Co nowego?

pomysły na biznes

33 ciekawe pomysły na biznes w 2024 roku

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Żyjemy w czasach w których założenie swojej firmy i rozpoczęcie pracy na swoim jest prostsze niż kiedykolwiek, nawet dla osób młodych, nawet dla osób przebywających za granicą. Dlaczego więc nie spróbować swoich sił znajdując odpowiedni pomysł na biznes i zakładając własną działalność jednoosobową?
Coraz więcej osób, zarówno w większych jak i mniejszych miastach, decyduje się na rozpoczęcie pracy na własną rękę, nawet takiej wykonywanej we własnym domu. Mimo, iż może wydawać się, że jest to dość trudne, w rzeczywistości wystarczy dobry pomysł, systematyczna praca i trochę samozaparcia.

Wiele firm, mimo iż miały dobry, a czasem nawet uchodzący za genialny pomysł na produkt lub usługę, bardzo szybko upada. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, jak np. nieodpowiednia lokacja budżetu czy nastawienie na szybki zysk. Takie nastawienie z reguły kończy się nieciekawie. Warto zauważyć, że biznesy, które bardzo szybko osiągnęły ogromny sukces są często wynikiem zbiegów okoliczności, czyli szczęścia. Ty, jako człowiek, który szuka czegoś co zmieni jego życie, nie nastawiaj się na takie szczęście. Skup się na długotrwałej pracy i budowie marki. Statystycznie nie ma sensu liczyć na szczęście i oczekiwać szybkich zysków.

Dodatkowo, jeżeli dopiero zaczynasz i nigdy nie prowadziłeś własnej działalności, nie rzucaj obecnej pracy. Na początek traktuj to jako dodatek, projekt na który będziesz poświęcał 2-3h dziennie po pracy. Nie wierz także w filmiki i artykuły, w których ktoś opowiada jak to rzucił pracę i po tygodniu zarabia już milion. To zwykłe marketingowe gadki, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Dopiero gdy Twój biznes zacznie się rozwijać, zacznij myśleć o ew. odejściu z pracy i poświęceniu się w pełni własnej firmie.

 

info_img

Pomysł na biznes – czy to wystarczy?

Nie chcę od samego początku demotywować Cię, mówiąc, że nie dasz rady, jednak wiele osób na pewnym etapie po prostu rezygnuje z prowadzenia własnej firmy. Spora część osób uważa, że praca dla siebie to kaszka z mleczkiem. Tak naprawdę praktyce zwykle wygląda zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażamy. Na początku praktycznie zawsze nie osiągamy dochodu, przez co nasza motywacja i chęć do dalszej pracy maleje.

Pomysł na biznes, to dopiero pierwszy krok, dzięki któremu możemy zwizualizować sobie naszą przyszłość – lepszą przyszłość. Sukces biznesu nie kryje się jednak w tym co robimy, ale jak to robimy. Tak więc, to nie od pomysłu zależy sukces naszej działalności, ale od naszego podejścia, od tego ile i jak będziemy pracować i wierzyć w naszą pracę.

Jeżeli wciąż czytasz mój artykuł, to zapewne już wiesz, że bez ciężkiej pracy i systematyczności nie rozwiniesz swojej firmy. Wiesz także, że dobry pomysł to za mało, żeby stworzyć działalność odnoszącą sukcesy. Teraz myślisz, że posiadasz wystarczająco samozaparcia i wiary w siebie, ale nie wiesz z czym wystartować.

W tym artykule przedstawię Ci aktualne pomysły na biznes, które przy odpowiedniej technice promocji i marketingu mogą przynieśćspory zysk. Zachęcam do lektury 🙂

Ciekawe pomysły na biznes w 2024 roku

Poniżej znajdziesz przygotowaną przeze mnie listę pomysłów na biznes, które przy odrobinie kreatywności i ciężkiej pracy mogą przynieść naprawdę atrakcyjne zarobki.

1. Grafik-artysta – idealny wybór, jeżeli posiadasz zdolności artystyczne.
Dziś, nie tylko osoby potrafiące tworzyć logo, ulotki/plakaty czy bannery reklamowe mają okazję zarobić w Internecie. Coraz bardziej popularne staje się zamawianie portretów i obrazów, których cena w niektórych przypadkach może być naprawdę spora. Grafików komputerowych jest wielu, wielu z nich bazuje na gotowcach – tymczasem ludzi z talentem, jest już stosunkowo mniej.
Pracując jako freelancer możesz osiągać naprawdę przyzwoite miesięczne zarobki nie poświęcając na to zbyt dużo czasu. Jest to świetny pomysł na biznes dla osób, które lubią to i chcą się w tym kierunku rozwijać.

2. Afiliacja – pomysł na biznes dla młodych
Zarabianie na afiliacji polega na sprzedaży lub polecaniu produktów innych osób. Jeśli nie chcesz zakładać własnej działalności lub na początek chciałbyś zobaczyć, jak pójdzie Ci sprzedaż bez większej inwestycji, afiliacja jest dla Ciebie idealna.

To świetny pomysł na biznes dla osób, które posiadają bloga, stronę czy spore zasięgi social media. Nie trzeba jednak mieć absolutnie niczego, aby zacząć. Więcej o zarabianiu w afiliacji dowiesz się z tego artykułu.

3. Własny sklep internetowy – jeden z najlepszych pomysłów na biznes w 2023 roku.
Jest to jeden z lepszych pomysłów na biznes, jeżeli posiadasz już sklep stacjonarny lub chciałbyś go kiedyś posiadać, ale na razie nie posiadasz wystarczająco dużo gotówki.

Otwarcie sklepu internetowego nie wiąże się z dużymi kosztami, ponieważ jedyne czego potrzebujemy to domena, hosting i system naszego sklepu. Odpadają koszty obsługi klienta, dojazdy do pracy, wynajem lokalu, wyposażenie i dbanie o ten lokal.

Możesz otworzyć sklep, w którym będziesz sprzedawał własne produkty, lub produkty innych marek.

4. Dropshipping – sklep Internetowy bez konieczności posiadania produktów.
Można mieć własny sklep, bez produktów, bez wysyłek, bez magazynowania. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu sklep. Zajmując się dropshippingiem skupiasz się wyłącznie na marketingu Twojego sklepu, sprzedaży i obsługi zamówień. Wysyłki realizowane są bezpośrednio od producentów, z magazynów w którym dany produkt się znajduje.

5. Prowadzenie bloga – lubisz pisać, to pomysł na biznes dla Ciebie!
Prowadzenie bloga od wielu lat okazuje się zaskakująco dobrym źródłem dochodu. Osoby, które zaczęły prowadzić bloga kilka lat temu, dziś często mogą cieszyć się 5-cyfrowymi zarobkami, nie poświęcając na pracę zbyt wiele czasu.

Decydując się na założenie bloga, musisz jednak wiedzieć o czym chcesz pisać. Nie możesz zdecydować się na pisanie o czymś, co jest modne a o czym nie masz pojęcia. Musisz wybrać temat, na którym się znasz i będziesz z chęcią dzielił się tą wiedzą z innymi.

6. Szkolenia online – świetny pomysł na firmę na czasie.
Coraz więcej firm decyduje się na przeprowadzanie szkoleń i wdrożeń online. Z uwagi na brak ograniczeń w liczbie kursantów online, jest to jeden z lepszych pomysłów na biznes szkoleniowy. Całość ma sens pod warunkiem, że lubisz uczyć innych i jesteś cierpliwy.

Obecnie nie tylko firmy, ale także osoby prywatne coraz częściej korzystają z wszelkiego rodzaju szkoleń online. Możesz więc organizować zarówno szkolenia z dziedziny BHP, jak i przedmiotów szkolnych, czy nawet majsterkowania. Szkolenia, możesz sprzedawać wielokrotnie w formie nagrań lub wykonywać je na żywo.

7. Rękodzieło – tworzysz coś? Sprzedaj to!
Produkty handmade przeżywają swoje złote czasy. Ludzie coraz częściej zauważają, że kupując produkt handmade od niewielkiego przedsiębiorcy jest on nie tylko lepszej jakości od tych ze sklepów, ale także jest w pełni unikalny. W popularnych sklepach bowiem wszystko jest do siebie podobne, a ludzie jednak chcą się wyróżnić.

Jeżeli zajmujesz się tworzeniem tego typu produktów, albo jest to Twoje hobby, spróbuj na tym zarobić. Praktycznie wszystko, co wykonujesz samodzielnie i jakość wykonania tego produktu stoi na wysokim poziomie, ma szansę się sprzedać. Bez problemu znajdziesz sklepy internetowe oferujące produkty handmade: portfele skórzane, kolczyki, świeczki, mydła, czy noże. Spróbuj wystawić swoje produkty, chociażby na allegro.

8. Instruktor – kręci Cię sport i robisz to dobrze? Nauczaj innych!
Jeżeli potrafisz jeździć na rolkach, na snowboardzie, na nartach, czy dobrze grasz w szachy, zostań instruktorem. Bardzo duża część osób, która chciałaby zacząć trenować daną dziedzinę sportu boi się, ponieważ nie wiedzą od czego zacząć. Jeżeli posiadasz duże doświadczenie w danej dziedzinie, zostań instruktorem i nauczaj innych w ramach swojej własnej jednoosobowej działalności gospodarczej.

Zarówno w większych jak i mniejszych miastach znajdziesz osoby, które szukają pomocy w rozpoczęciu i rozwijaniu swoich umiejętności. Jako instruktor możesz zacząć nauczać takie osoby na własną rękę, a później, gdy rozwiniesz swoje umiejętności i zasięgi, możesz otworzyć własną szkołę i zatrudnić więcej instruktorów.

9. Catering dietetyczny – zdrowe żywienie staje się modne.
Nie tylko zdrowe żywienie, ale także (wygodna) dieta pudełkowa posiada wciąż rosnące wykresy zainteresowania. Jeżeli więc interesujesz się kuchnią, chciałbyś posiadać własną restaurację, ale nie masz wystarczającego budżetu, otwarcie własnego cateringu dietetycznego może być strzałem w dziesiątkę.

Klientów znajdziesz zarówno w większych jak i mniejszych miastach. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup diety, ponieważ brakuje im czasu lub po prostu nie chcą sami gotować. Jest to idealny moment, aby otworzyć i rozwinąć swój biznes cateringowy – korzystając z hyip’u na tego typu usługi.

10. Franczyza – prowadź działalność pod szyldem dużej marki.
Jeżeli posiadasz spory budżet na rozpoczęcie działalności, ale nie chcesz czekać, aż Twoja marka stanie się rozpoznawalna, wybierz franczyzę. Nie musisz od razu zaczynać od McDonalds czy Żabki. Na początek możesz wybrać coś, co pozwala np. prowadzić interes przez Internet.

Jest to świetny pomysł na biznes dla osób, które chciałyby prowadzić interes, ale boją się potencjalnych strat. Wiele firm franczyzowych oferuje zabezpieczenie, dzięki któremu przez kilka pierwszych miesięcy otrzymujesz pewny zysk.

11. Nieruchomości – kupuj, wynajmuj, sprzedawaj.
Ceny mieszkań wciąż rosną. Co prawda, co jakiś czas mamy do czynienia ze stagnacją lub niewielkim spadkiem wartości nieruchomości, ale mimo wszystko w długim rozrachunku ceny wciąż idą w górę.

Dlaczego by więc nie rozpocząć handlu nieruchomościami? Co prawda jest to pomysł na biznes przeznaczony wyłącznie dla osób, które posiadają naprawdę spory budżet, ale przez to ograniczenie jest też tak bardzo opłacalny.

12. Home staging – praca z nieruchomościami na mniejszą skalę.
W przypadku, jeżeli chcesz zacząć zdobywać doświadczenie w sprzedaży nieruchomości, ale nie posiadasz wystarczającego budżetu, spróbuj swoich sił jako home stager.

Praca ta polega na przygotowaniu mieszkania w taki sposób, aby było ono bardziej atrakcyjne i przyciągało więcej potencjalnych kupców. Cały proces polega na zakupie tanich dekoracji, dzięki którym mieszkanie będzie prezentować się bardziej elegancko i drożej. Po zakończeniu prac, home stager robi zdjęcia i prezentuje swoją pracę właścicielowi mieszkania.

13. Myjnia samochodowa – pomysł na biznes dla ludzi z pasją.
Jeżeli interesujesz się samochodami lub car detailingiem, założenie swojej myjni samochodowej może być bardzo dobrym pomysłem.

Coraz więcej ludzi korzysta z usług car detailerów i nie chce myć samochodu w tradycyjny sposób. Otwierając myjnię premium możesz mieć pewność, że przy odpowiednim marketingu i podejściu do klienta osiągniesz sukces.

14. Wynajem samochodów – drogi, ale opłacalny pomysł na biznes.
Wiele osób decyduje się na podróżowanie pociągiem lub samolotem ze względu na komfort podróży i brak zmęczenia po dotarciu do celu. Jednak w wielu miastach, żeby zwiedzić wiele wyjątkowych atrakcji, trzeba mimo wszystko auto posiadać. W tym miejscu pojawiamy się my. Wypożyczalnie samochodów zarówno codziennego użytku jak i na specjalne uroczystości jest świetnym pomysłem, jeżeli chcesz prowadzić biznes, ale nie chcesz na niego poświęcać zbyt dużo czasu.

Jedynym minusem jest to, że musisz posiadać naprawdę spory budżet na rozpoczęcie działalności. Zakup kilku zwykłych samochodów może wiązać się z naprawdę dużymi kosztami, przez co wielu początkujących biznesmenów odrzuca ten pomysł.

15. Parking samochodowy – biznes bez dużego nakładu pracy.
Jeżeli mieszkasz w dużym mieście, wiesz jak problematyczne może okazać się znalezienie miejsca parkingowego. Osoby, które szukają pomysłu na biznes i posiadają spory kawałek działki w mieście lub miejscu, w którym za jakiś czas może powstać np. centrum handlowe, mogą w tym miejscu zaprzestać swoich poszukiwań.

Parkingi w dużych miastach i miejscach turystycznych to świetny biznes. Pod warunkiem posiadania działki, inwestycja związana z tym biznesem nie należy do największych. Jedyne co musisz zrobić, to ogrodzić działkę, założyć kilka kamer i postawić budkę z kasą.

Ew. nie mając działki, można się też udać do osoby która ją ma – i zaproponować współpracę.

16. Ekologiczna uprawa – moda na eko nie mija!
Osoby, które interesują się zielarstwem lub posiadają skrawek ziemi, na której można hodować rośliny powinny się tym zainteresować.

Zarówno świeże jak i suszone zioła uprawiane w ekologicznych warunkach zawsze znajdą nabywców. Nie tylko osoby prywatne, ale firmy i restauracje bardzo często interesują się kupnem roślin od osób, które hodują je w naturalny sposób. Oprócz sprzedaży ziół, możesz także spróbować pszczelarstwa, lub produkcji własnych kosmetyków opartych o wyhodowane przez siebie rośliny.

17. Słodkości na zamówienie – smaczne ciasto może być kluczem do sukcesu.
Zarówno ciasta, desery jak i wszelkie inne słodkości mogą cieszyć się ogromną popularnością. Zwłaszcza lokalnie, stacjonarnie – ale w sumie można nawet spróbować je sprzedawać wysyłkowo przez internet. Jeżeli więc lubisz piec słodkości, spróbuj ogłosić się w okolicy, a być może znajdziesz kogoś, kto zainteresuje się Twoimi wyrobami.

Ciasto domowej roboty zawsze smakuje lepiej od tego kupionego w sklepie. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przynajmniej w moim otoczeniu, bardzo często na różnego typu imprezach pojawiają się smakołyki przygotowywane przez prywatnych cukierników.

18. Złota rączka – drobne naprawy to dla Ciebie chleb powszedni?
Jeżeli naprawa gniazdka elektrycznego, kranu czy złożenie mebli to dla Ciebie kaszka z mleczkiem, spróbuj ogłosić się jako złota rączka.

Na rynku znajdziesz obecnie coraz więcej firm, które reklamują się w bardzo ogólnej dziedzinie jaką są “drobne naprawy”, “złota rączka”. W większych miastach bez problemu znajdziesz osoby, które nie potrafią uporać się z czymś, co dla Ciebie może być błahym problemem. Spróbuj umieścić kilka ogłoszeń w Internecie, a zobaczysz, że po jakimś czasie zgłosi się do Ciebie zainteresowana osoba 🙂

19. Animator imprez – wodzirej z atrakcjami.
Wodzirej kojarzy Ci się zapewne z osobą, która prowadzi zabawy na weselach. Jest to jak najbardziej poprawne skojarzenie, ponieważ to właśnie ta osoba najbardziej oddaje to, czym tak naprawdę wodzirej powinien moim zdaniem być. Animator imprez, to tak naprawdę wodzirej, który nie tylko organizuje imprezy i atrakcje, ale także zachęca uczestników do zabawy. Takie osoby są poszukiwane na imprezach zorganizowanych, ale także np. w biurach podróży – by organizować czas wczasowiczom.

Jeżeli dobrze czujesz się w tego typu klimatach a kontakt z ludźmi przychodzi Ci bardzo naturalnie, to animator imprez może być dla Ciebie idealnym wyborem.

20. Usługi SEO – widoczność w Internecie to podstawa udanego biznesu.
SEO to w wolnym tłumaczeniu optymalizacja stron pod wyszukiwarki. Ciężko znaleźć firmę bez strony internetowej, więc usługi pozycjonowania stron mają coraz większą liczbę potencjalnych klientów.

Żeby zacząć dostarczać usługi SEO, trzeba posiadać pewne umiejętności i zaplecze. Tego się nie ominie. Nie jest to też takie proste, bowiem nie ma jednej skutecznej metody, która da zadowalające wyniki u każdego klienta. Każda witryna internetowa jest inna. Polecam najpierw wypozycjonować kilka swoich własnych stron, a dopiero później zacząć dostarczać usługi SEO zewnętrznym klientom 🙂

21. Copywriting – lekkie pióro to podstawa w tej branży.
Pisanie tekstów to dziś jeden ze sposobów na stały zarobek wielu osób. Możesz pisać teksty, które ktoś u Ciebie zamówił lub takie które umieścisz specjalnym portalu, który płaci za wartościowych treści (np. medium.com).

Pisanie tekstów to bardzo konkurencyjna branża i na początku może być ciężko znaleźć klientów. Posiadając jednak doświadczenie w pisaniu tekstów na różne tematy i zbierając z czasem coraz większą liczbę stałych klientów, zarobki copywritera mogą być naprawdę wysokie. Jest to praca, którą bez problemu możesz zacząć wykonywać po godzinach.

22. Tworzenie aplikacji i skryptów – programista na własną rękę.
Jak zapewne wiesz, praca programisty należy obecnie do jednych z najlepiej opłacanych zawodów. Osoby, które w chociaż niewielkim stopniu potrafią tworzyć lub edytować istniejące już oprogramowanie, mogą zacząć pracować jako programista-freelancer.

Wiadomo że, korporacje nie zatrudnią amatora, ale niewielcy przedsiębiorcy, czy osoby które potrzebują pewnych usprawnień w swoich projektach, na pewno tak. Zatrudnienie freelancera jest na ogół tańsze od zlecania czegokolwiek dużej firmie.

23. Inwestowanie – klucz do sukcesu osób bogatych.
Inwestowanie to dość trudny temat. Po pierwsze trzeba mieć budżet, którego nie boimy się stracić i utrata którego nie spowoduje że nie będziemy mieli co do garnka włożyć.

Duża część osób, które należą do grona najbogatszych na świecie, dorobiła się min. na inwestowaniu w projekty innych osób. Obecnie mamy wysyp firm, startupów i pomysłów, w które możemy inwestować, co może przynieść w przyszłości zysk. Nie jest to jednak pomysł na biznes dla każdego. Ryzyko utraty kapitału powoduje, że tylko nieliczni ludzie z silną psychiką i doświadczeniem (w branży w którą się inwestuje) wybierają ten sposób zarobku.

24. Księgowość internetowa – podatki bez tajemnic.
Jeżeli znasz się na księgowości lub rachunkowości, możesz spróbować swoich sił, zakładając księgowość online. Coraz więcej faktur i rachunków przechowywanych jest na komputerach. Powoduje to, że coraz większa część księgowości odbywa się praktycznie bez kontaktu z klientem – w internecie.

Zarobki z księgowości internetowej są porównywalne do tych z biura rachunkowego, tylko że tutaj możemy pominąć koszty wynajmu i prowadzenia biura. Całą księgowość tego typu można prowadzić w domu 🙂

25. Tłumacz online – znasz kilka języków? Idealnie!
Coraz więcej przedsiębiorstw działa na skalę międzynarodową. Bardzo często otrzymując umowę, czy inny dokument od zagranicznego podmiotu, trzeba go przetłumaczyć po to by móc np. złożyć go do Urzędu Skarbowego.

Znajomość wielu języków w stopniu zaawansowanym to bardzo duża zaleta nie tylko podczas szukania pracy, ale także podczas prowadzenia własnej działalności. Tłumaczenia to kolejny sposób, który pozwala prowadzić działalność poza pracą na etacie, co idealnie sprawdza się u osób, które nie chcą stawiać wszystkiego na jedną kartę.

26. Tworzenie i sprzedaż kursów – znasz się na czymś, podziel się tym z innymi!
Tworzenie kursów to świetny dodatek do prowadzenia bloga. Jeżeli już posiadasz lub chciałbyś zacząć prowadzić bloga na jakiś temat, sprzedaż kursów i poradników to idealny sposób na pasywny lub pół-pasywny zarobek.

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko na blogu czy własnej stronie można sprzedawać kursy. Tak naprawdę, w praktyce, wystarczy odpowiedni landing page i płatne reklamy (google ads lub facebook ads). Produktem może być prosty PDF. Wystarczy, że naprawdę się na czymś znasz, nagrasz lub opiszesz w jaki sposób postępować aby osiągnąć dany cel i vuala – masz produkt!

27. YouTube – rozpocznij swoją filmową przygodę!
Prowadzenie kanału na YouTube może być świetnym pomysłem na biznes – zwłaszcza jeśli nie krępujesz się występowania przed kamerą.

Wiele osób, które posiadają kanał na YouTubie z ok. 50tys. subskrypcji, zarabiają naprawdę dobrze. Są to głównie osoby, które wykreowały swoją markę lub siebie na specjalistów w danej dziedzinie, dzięki czemu zarabiają nie tylko z YouTube ale także z współprac z innymi markami.

Nie patrz na milionowe kanały ‘rozrywkowe’ – na YT można zarabiać naprawdę przyzwoicie mieszcząc się w 50 tys. subskrypcji. Liczy się nisza i pomysł na kanał. Nie trzeba dostosowywać się do trendów 🙂

28. Wypełnianie ankiet – zdanie ludzi ma znaczenie.
Mimo, iż może wydawać się że na wypełnianiu ankiet nie można zarobić, w rzeczywistości jest nieco inaczej. Co prawda samym wypełnianiem ankiet nie dorobimy się milionów, ale zakładając firmę, która udostępnia ankiety swoim użytkownikom (przeprowadza badania rynku) – szanse na satysfakcjonujące zarobki są znacznie większe!

Obecnie spora część dużych firm przed wprowadzeniem nowego produktu lub usługi kieruje się do firm, które zajmują się ankietowaniem ludzi. Dzięki temu ustala się, czy dany produkt przyjmie się tak jak to przewidzieli – czy też ludzie mają inne zdanie.

Przeprowadzanie badań rynku w internecie jest jak najbardziej możliwe do organizacji – zwłaszcza jeśli za każdą wypełnioną ankietę, ankietowany otrzyma jakieś ‘groszowe’ wynagrodzenie 🙂

29. Food truck – jedzenie na kółkach jest na topie.
Posiadanie food trucka z dobrym jedzeniem jest świetnym pomysłem, jeżeli lubisz podróżować i gotować. Istnieją w Polsce food trucki, które są znane w całym kraju. Jeżdżą one po festiwalach, a mnóstwo pozytywnych opinii i dobrze wypromowana marka sprawiają, że klientów im nie brakuje. Cześć z nich działa na zasadzie franczyzy dostępnej dla każdego 🙂

W tym biznesie bardzo ważne jest, aby auto wyglądało ładnie i przyciągało a nie odpychało klientów. Możemy mieć swoje ‘stałe miejsce’ lub zmieniać lokalizacja w zależności od np. pory roku (lato nad morzem, zima w górach).

30. Sprzątanie – pomysł na biznes dla każdego?
W krajach europejskich już od kilkunastu lat zupełnie normalnym jest zatrudnianie osób, które raz w tygodniu przychodzą posprzątać w mieszkaniu. W Polsce, mimo iż ludzie podchodzą do tego inaczej niż np. w Niemczech, również coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie pomocy domowej tego typu.

Jak w przypadku każdego biznesu, na początku może być ciężko. Z czasem jednak możemy posiadać naprawdę sporą liczbę klientów i zatrudniać kolejne osoby do pomocy. Sprzątanie to praca fizyczna, także w miarę wzrostu klientów – w końcu przyjdzie moment gdy sami po prostu nie damy rady.

Żeby wyróżnić się na rynku, na pewno warto być nieco pedantycznym. Pracę którą wykonujesz, powinieneś wykonywać bardzo dokładnie, żeby nawet najbardziej wybredny klient był zadowolony z Twoich usług i polecał je dalej.

31. Makijaż na telefon – świetna praca dla pań.
W dużych miastach co jakiś czas organizowane są kursy i szkolenia w zakresie makijażu. Posiadając takie umiejętności, możemy ogłosić się jako makijażystka i świadczyć swoje usługi w wizytach domowych.

Klientami są przeważnie kobiety wybierające się na: wesela, sesje zdjęciowe, konferencje i inne większe wydarzenia na których chcą ładnie wyglądać.

32. Niania na specjalne okazje – pomysł na biznes dla tych, którzy lubią dzieci.
Praca jest porównywalna do standardowej pracy niani, jednak by wyróżnić się na rynku i zapewnić dzieciom miło spędzony czas, przydałoby się gdybyś organizował/a jakieś ciekawe zabawy. Jeśli dzieci będą lubiły z Tobą zostawać – najpewniej ich rodzice zatrudnią Cię na dłużej.

33. Dekoracje z kwiatów – ozdoby na każdą okazję.
Obecnie na praktycznie każdej większej imprezie nie brakuje kwiatów. Czy to wesele, chrzest, czy komunia, dekoracje i ozdoby z kwiatów świetnie wpasowują się w klimat i nadają imprezie odpowiedniego wyrazu.

Do rozpoczęcia działalności, w której będziemy tworzyć wystrój czy dekoracje imprez nie potrzeba tak naprawdę wiele, nie musimy być florystami. Musimy posiadać pewną wiedzę odnośnie tego jakie kwiaty łączyć z jakimi, a jakich połączeń unikać. Dodatkowo przyda się wyczucie, dzięki której będziemy mogli podpowiedzieć klientom, jakie kolory i co w danej sytuacji wypada przygotować.

34. Prowadzenie social media – biznes na długie lata.
Do prowadzenia kampanii reklamowych potrzebna jest wiedza i ogrom doświadczenia. Wszystko to zdobyć można na kursach i szkoleniach, jednak praca tego typu, wymaga od nas mnóstwa testów które najlepiej przeprowadzać na sobie – tak by nie ryzykować profilami klientów.

W przypadku prowadzenia fanpage’y i innych profili w social mediach jedyne co musimy umieć, to odpowiednio dopasować się do publiczności danego kanału z contentem. Coraz więcej firm jak i influencerów zleca prowadzenie swoich social mediów osobom trzecim, ponieważ nie mają czasu na prowadzenie ich we własnym zakresie.

Ty, jako osoba, która zajmuje się social mediami, możesz zarobić do kilkuset złotych miesięcznie na jednym profilu. Praca którą musisz w to włożyć nie jest wcale tak duża, jak mogłoby się wydawać 😉

 

podsumowanie

Podsumowanie

Pomysłów na biznes jest tak naprawdę nieskończona ilość. Praktycznie na wszystkim jesteśmy w stanie dziś zarobić. Wystarczy odrobina cierpliwości, ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu.
Jeżeli masz już pomysł na biznes, ale wciąż wahasz się, czy z nim wystartować, przestań. Weź się do roboty i spróbuj. Nie wydawaj od samego początku góry pieniędzy, tylko stopniowo rozwijaj swoją działalność, a na pewno ujrzysz z czasem efekty. Pamiętaj, że większe wyrzuty sumienia będziesz mieć gdy nie spróbujesz, niż gdy rozpoczniesz działania i po jakimś czasie z nich zrezygnujesz.

A czy wy, macie jakiś pomysł na firmę, którym chcielibyście się podzielić?

Pozdrawiam
Paweł

Komentarze (5)

 1. Igor

  No w sumie dla chcącego nic trudnego. Kwestia chęci i motywacji by zacząć coś robić. Większość ludzi jest jednak leniwa… w tym ja 🙁

  Odpowiedz
 2. Arek

  Ja wziąłem w leasing myjkę do filtrów cząstek stałych i katalizatorów Nosmo i bardzo sobie chwalę. Bardzo szybki zwrot z inwestycji . Trzeba się trochę ubrudzić ale tak to bywa w pracy… Nigdy więcej etatu!

  Odpowiedz
  1. Paweł (Get Paid 2.0)

   Dokładnie, o wiele lepiej się ubrudzić na swoim, niż u kogoś 🙂

   Odpowiedz
  2. Mariusz

   Witam. Czy mogę prosić o kontakt. Potrzebuję pomocy w starcie w tym biznesu.
   Dziękuję.

   Odpowiedz
  3. Andrew

   Daj na siebie namiary

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *