GETPAID20.PL

4

Co nowego?

zarabianie-w-internecie

TOP 10 sposobów na zarabianie przez Internet

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Internet, social media i marketing internetowy przeżywają obecnie jedne z najlepszych lat. Rosnąca ilość użytkowników Internetu, powoduje, że osoby zajmujące się zarabianiem w internecie szukają coraz nowszych i bardziej kreatywnych sposobów na pozyskanie klienta. Wbrew powszechnej opinii, nie trzeba wcale posiadać specjalnych umiejętności czy dużego budżetu, aby zarobić w sieci.

Tak naprawdę wystarczy w miarę dobry pomysł, umiejętność analizy rynku, ciężka praca i cierpliwość. Niestety nie wszyscy ludzie posiadają wyżej wymienione cechy i umiejętności, przez co wiele firm i działalności przestaje istnieć.

Poniżej znajdziesz wybrane przeze mnie sposoby, dzięki którym będziesz w stanie rozpocząć swoją działalność w Internecie, a co za tym idzie, zarobić pierwsze pieniądze.

info_imgNajlepsze sposoby na zarabianie w Internecie

W sieci bez problemu znajdziesz strony i artykuły mówiące o magicznych sposobach zarabiania w Internecie. Niestety większość z nich to po prostu oszustwo. Nie da się zarobić 1000 zł w jeden dzień inwestując 20 zł. Zarabianie w sieci wiąże się z długofalową nauką, ciężką pracą i wdrażaniem swoich pomysłów. Podobnie jak w życiu, nie osiągniesz nic, jeżeli będziesz tylko siedział i czekał aż szczęśliwy los spadnie z nieba.

W mojej liście celowo nie zamieszczam takich sposobów jak: inwestowanie, zakłady bukmacherskie, ankiety, itp., ponieważ są to metody zbyt ryzykowne lub nie są opłacalne.

Zarabiaj jako freelancer

Praca jako freelancer, jest coraz częściej wybieranym sposobem na życie i utrzymanie. Brak przymusu wczesnego wstawania, pracę w stałych godzinach czy konieczności przyjazdu do biura to tylko niektóre zalety przemawiające na stronę pracy freelancera.

Nie jest to sposób dla wszystkich. Bardzo ważna jest tutaj samodyscyplina, kreatywność i zaradność. W odróżnieniu od pracy w firmie, nikt nie stoi nam nad głową, przez co bardzo często odrywamy się od pracy przechodząc do przyjemności jak przeglądanie Facebooka lub granie.

Zawodów, które możemy uprawiać jako freelancer jest mnóstwo. Praktycznie wszystkie prace które wykonujemy innym i robimy je na komputerze lub przez Internet możemy zaliczyć do pracy freelancera. Obecnie nie trudno jest znaleźć miejsca gdzie możemy przeglądać oferty innych i jednocześnie się reklamować.

Najbardziej popularne zawody:

Copywriter – Głównym zadaniem copywritera jest pisanie tekstów. W większości przypadków będą to teksty na blogi i strony internetowe. Znaleźć też można ogłoszenia dotyczące tworzenia opisów produktów, dokumentów lub instrukcji.

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, ważnym jest, aby posiadać bogate portfolio. Jeżeli napisałeś jakiś tekst, który został opublikowany przez jakiś większy portal internetowy lub stale piszesz posty na jakiegoś bloga, warto się tym pochwalić.

Grafik – W tym przypadku nie trzeba dużo mówić. Praca jako grafik jest nieco bardziej wymagająca od Copywritera, ponieważ musimy tu posiadać talent lub umiejętności artystyczne a dodatkowo musimy potrafić obsługiwać programy graficzne.

W przypadku pracy grafika najczęściej pojawiają się ogłoszenia dotyczące tworzenia obrazów na profile, posty lub produkty do sklepów internetowych.

Programista – W zależności od naszych umiejętności i języka w jakim programujemy, możemy być w stanie przyjmować drobne zlecenia jak poprawa kodu lub budowa aplikacji od podstaw. Zarobki jeżeli chodzi o pracę freelancera, przy tym zawodzie są najwyższe.

IT i Internet to branża, która wciąż dynamicznie się rozwija. Młodzi jak i doświadczeni programiści to osoby, które bardzo szybko potrafią znaleźć pracę. Jest to zawód polecany osobom, których pasją są komputery i programowanie lub lubią nauki ścisłe.

Tłumacz – Jeżeli znasz jeden lub kilka języków obcych, możesz zacząć pracę jako tłumacz tekstów. Coraz częściej firmy oferują swoje usługi w Interencie, pozyskując przy tym zagranicznych klientów. Tłumaczenie umów, dokumentów, postów czy wypowiedzi głosowych pozwoli Ci zbudować swoje portfolio.

Najlepiej opłacalne są obecnie język: japoński, chiński oraz języki skandynawskie. Jest to praca która nie wymaga dużo czasu, a pozwala sporo zarobić.

Nauczyciel – Jeżeli potrafisz coś, co mógłbyś przekazać innym, zastanów się czy nie zacząć zarabiać jako nauczyciel. Coraz więcej osób korzysta z korepetycji online, które można prowadzić w grupach lub indywidualnie. Nie musisz posiadać kursu ani kwalifikacji dotyczących nauczania. Wystarczy, że naprawdę dobrze znasz temat, w którym chcesz uczyć.

Oferty pracy jako nauczyciel online znajdziesz w praktycznie każdym serwisie ogłoszeniowym. Dodatkowo niektóre firmy szukają lektorów i nauczycieli, którzy będą udzielać lekcji online.

Więcej informacji na temat pracy zdalnej i pracy freelancera znajdziesz tutaj.

W pracy freelancera bardzo ważna jest kreatywność. Konkurencja staje się coraz większa, przez co musimy w jakiś sprytny sposób zachęcać klienta do wybrania naszych usług. Umiejętność rozmowy z klientem i odpowiednie zachęcanie go do wybrania naszych usług, to coraz częściej klucz do sukcesu w pracy freelancera.

Zarabiaj na własnym blogu internetowym

Większość osób które zakładają bloga internetowego chcą dzielić się z użytkownikami treściami i informacjami, które mogą im pomóc w rozwiązaniu danego problemu. Prowadząc aktywnie blog, na którym będziesz umieszczać wartościowe treści, jesteś w stanie zbudować markę i rozpoznawalność, co przyniesie Ci propozycję współpracy i możliwość stałego zarobku.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na własnym blogu, skup się na jednej tematyce. Według badań, reklamodawcy i twórcy internetowi o wiele częściej podejmują współpracę z osobami, które prowadzą bloga o jednolitej tematyce. Co prawda w niektórych postach możesz poruszać nieco oddalone od głównej tematyki sprawy, ale pamiętaj, żeby skupić się na tym, na czym się znasz.

Żeby zacząć zarabiać na blogu, nie musisz inwestować ogromnych pieniędzy, ani nie musisz posiadać specjalnych umiejętności. Istnieje wiele platform, dzięki którym w kilka minut stworzysz podstawowy szablon bloga. W miarę upływu czasu, możesz rozwijać go o dodatkowe funkcje i widgety. Koszt stworzenia pierwszego internetowego bloga to od 20 do 250 zł.

Jeżeli chciałbyś zarabiać na blogu, niezbędna będzie rozpoznawalność w sieci. Aby to uzyskać, należy prowadzić bloga o spójnej tematyce, systematycznie publikować wpisy a co najważniejsze, prowadzić go z pasją.

Zarabiaj prowadząc sklep internetowy

Sklepy internetowe stały się w ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych sposobów na zarobek. Ogromna ilość platform i wtyczek, które pozwalają w kilka minut stworzyć witrynę ze sklepem online spowodowała, że ogromna ilość osób zdecydowała się spróbować swoich sił, sprzedając dobra online.

Prowadzenie sklepu internetowego bardzo często może okazać się strzałem w dziesiątkę. Otwarcie sklepu w sieci nie generuje bowiem takich kosztów z jakimi mielibyśmy do czynienia, otwierając placówkę stacjonarną. Dodatkowo posiadając nietypową ofertę lub niszowe produkty, bez problemu przebijemy się przez konkurencję, dzięki czemu będziemy w stanie sporo zarobić

Nasze zarobki będą głównie zależne od produktów, jakie będziemy oferować. Głównie, bo nie tylko to jest najważniejsze. Jak mówi pewne przysłowie reklama dźwignią handlu. Bez dobrej reklamy i ruchu na naszej stronie, możliwości zarobku będą mizerne. Dlatego oprócz przejrzystego i eleganckiego sklepu bardzo ważnym jest umiejętność jego reklamy.

Początki naszej działalności nie będą zapewne przynosić kokosów. Przebicie się i zbudowanie zaufania u klientów to proces długotrwały, który jest konieczny do stworzenia udanego sklepu. Decydując się na otwarcie sklepu internetowego, pamiętaj, żeby stosować jak najwięcej elementów, które wpłyną na wiarygodność i zaufanie do Twojego sklepu.

Zarabiaj na kanale YouTube

Platforma YouTube jest bez wątpienia królem, jeżeli chodzi o publikowanie filmów, a dodatkowo to jedna z największych platform social media. Nie ma chyba osoby, która mogłaby powiedzieć, że nie korzystała z YouTube’a. To główny powód, dla którego warto zainteresować się tą platformą i zarabianiem dzięki niej.

Praktycznie każda osoba, która korzysta z Internetu, co jakiś czas uruchamia serwis YouTube, czy to po to, aby obejrzeć swoich ulubionych twórców, czy po to, aby znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu. Możliwości związane z YouTube’m są praktycznie nieograniczone. Możemy zarabiać na reklamach udostępnianych przez Google, poprzez wspieranie kanału, z YouTube Premium czy nawet z programów partnerskich.

Jak wiadomo, im większy portal, tym większa konkurencja jaką tam znajdziemy. Jeżeli więc chcesz zacząć zarabiać na YouTube nie wybieraj tematyki, która jest obecnie trendy, tylko skup się na czymś co dobrze potrafisz. Szansa na to, że wybijesz się bo opublikowałeś wideo kąpiel w milionie kulek jest naprawdę niska, bowiem większość osób, która ogląda tego typu treści chce oglądać swojego ulubionego lub znanego twórcę.

Skupiając się na tematyce która nie ma dla Ciebie tajemnic będziesz w stanie zbudować kanał z wiarygodną publicznością, która będzie Cię wspierać. Dodatkowo tworząc kanał, który opiera się o daną tematykę w późniejszym okresie bez problemu będziesz w stanie nawiązać współprace w dużymi markami.

Żeby zacząć zarabiać w serwisie YouTube, potrzebna nam będzie kamera, program do edycji wideo i cierpliwość. Jeden film na pewno nie przyniesie nam stałego dochodu, który pozwoli się nam utrzymać. Wyłącznie ciężka praca, zaangażowanie i systematyczne publikowanie wartościowych treści sprawi, że nasza społeczność urośnie, a nasz kanał stanie się popularny.

Zarabiaj na Social Mediach

Social Media stały się dziś miejscem, w którym wiele osób spędza kilka godzin dziennie. Jest to więc idealne miejsce aby stworzyć swoją markę lub funpage, który przyniesie nam stały dochód.

W zależności od tego, czy chcemy zarabiać white czy black hat, Facebook i Instagram to idealne miejsca do obu tych metod. W większości przypadków osoby zarabiające na social mediach, to osoby, które prowadzą blog, stronę internetową lub inną internetową działalność. Nie jest to sposób na bezpośredni zarobek (chyba że masz dobry pomysł), ale bardziej metoda, która pozwoli Ci rozreklamować Twoją pracę.

Skoro z social media, codziennie korzysta mnóstwo osób, jest to idealne miejsce na reklamę. Zarówno darmowe prowadzenie strony jak i płatna reklama pozwoli Ci zarobić niemałe pieniądze.

Praca w social mediach nie jest specjalnie skomplikowana, a dodatkowo bez problemu znajdziemy narzędzia, które naszą pracę zautomatyzują. Na rynku znajdziemy mnóstwo programów dzięki którym wyłącznie raz w miesiącu będziemy musieli skonfigurować przyszłe posty i dodać interakcje.

Social media to miejsce, w którym z łatwością zbudujesz swoją markę, dzięki czemu zwiększysz wiarygodność swoich usług.

Zarabiaj na promocjach bankowych

Zarabianie na promocjach bankowych nie należy do sposobów, które zapewnią Ci stały wystarczający dochód, chyba, że polecisz ten sposób swoim znajomym.

Żeby zarabiać na promocjach bankowych musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać Polskie obywatelstwo. Po stworzeniu konta lub wzięciu pożyczki często trzeba też spełnić pewne wymogi. Bardzo często jest to zasilenie konta lub wykonanie pewnej ilości przelewów.

Obecnie praktycznie każdy większy bank, który stacjonuje w Polsce posiada w swojej ofercie promocje, których celem jest przyciągnięcie nowych klientów. Najpopularniejszym sposobem zarabiania na promocjach bankowych jest tworzenie i polecanie kont osobistych.

Wystarczy, że w kilka minut założymy konto bankowe, potwierdzimy je i wykonamy wymagane akcje, a obiecane pieniądze trafią na nasze konto bezpośrednio po spełnieniu wymagań lub zakończeniu promocji. Dodatkowo możesz polecić dane konto bankowe swoim znajomym i rodzinie, dzięki czemu Ty zyskasz dodatkową gotówkę, a znajomi zarobią parę groszy.

Warto też wspomnieć o możliwości PayBack i promocjach w danych sklepach. Bardzo często zdarza się tak, że tworząc nowe konto bankowe otrzymujemy też pewien rabat na zakupy w pewnych sklepach lub zwrot gotówki, co pozwoli dodatkowo oszczędzić.

Zarabiaj w sieci afiliacyjnej

Szczegółowo omówione sposoby zarabiania na programach partnerskich i sieciach afiliacyjnych omówiłem w tym poście.

Zarabianie w sieci afiliacyjnej to po prostu otrzymywanie prowizji od sprzedaży czyichś produktów. Nie musisz posiadać własnego produktu, ani nie musisz też nic magazynować. Wystarczy, że znajdziesz coś, co chciałbyś reklamować, a od każdego uzyskanego leada otrzymasz prowizję.

Zarabiać w sieci afiliacyjnej może każdy. Nie musisz mieć ukończonych 18 lat, jednak wtedy rozliczanie podatków jest bardziej skomplikowane. Osoby pełnoletnie nie powinny mieć zbyt dużych problemów jeżeli chodzi o płacenie podatków i rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.

Wybór produktu, który chcemy promować może wydawać się nieco skomplikowany, bo widząc ponad 500 ofert, może być ciężko zdecydować się na ten, z którym chcemy zacząć. W wyżej wspomnianym artykule wspomniałem o dwóch ścieżkach wyboru odpowiedniego produktu. Jeżeli nie wiesz jak dokonać wyboru, zachęcam Cię do przeczytania.

Sukcesem w afiliacji nie jest tylko pozyskanie na stronę reklamową dużego ruchu. Ważne, żeby ruch ten był jakościowy, a nasza strona nie zasypywała reklamami. Bardzo ważnym elementem jest to, aby potencjalny klient otrzymał jak najwięcej przydatnych informacji, które sprawią, że nasza strona będzie bardziej wiarygodna.

Jeżeli chciałbyś zacząć zarabiać przez Internet na afiliacji, zachęcam Cię do zakupu mojego poradnika dla początkujących, w którym omawiam wszystkie zagadnienia od rozpoczęcia zarabiania, aż do najlepszych sposobów rozliczania się z US.

Zarabiaj sprzedając domeny

Jeżeli szukasz metody, która pozwoli Ci dorobić lub nawet otrzymać co miesiąc satysfakcjonującą pensję, polecam handel domenami.

Zarobki na domenach są uzależnione od wielu parametrów. Głównym jest oczywiście to, jaką domenę uda się nam przechwycić. W drugiej kolejności stoi fakt, iż wartość domeny często zależy od tego, kto chce ją kupić. Jeżeli jest to osoba prywatna, która chce założyć małą firmową stronę, raczej nie otrzymasz dużo. Jeżeli zaś masz do czynienia z dużą firmą, która zmieniła nazwę lub chce stworzyć nową markę, możesz żądać sporej sumy pieniędzy.

Handel domenami można w pewnym stopniu porównać do handlu nieruchomościami. Kupujemy coś, co za pewien czas lub przy odpowiednim zarządzaniu może zyskać na wartości, a potem to sprzedajemy.

Żeby zacząć zarabiać na domenach nie potrzeba nam praktycznie nic. Wystarczy, że zarejestrujemy się na giełdzie np. aftermarket.pl i rozpoczniemy polowanie. Można tam kupować i sprzedawać domeny, a cały proces odbywa się na zasadzie licytacji.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na domenach, skup się na:

pozyskiwaniu domen .pl
domenach, które są pojedynczymi słowami
rejestracji domen bez myślników i przedrostków
domenach 3 literowych bez znaków x,q,v,y
podobnie brzmiących, innych rozszerzeniach domeny

Zarabiaj na CPA (rynek zagraniczny)

Zarabianie w systemie CPA jest bardzo podobne do tego opisanego na przykładzie sieci afiliacyjnych. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma metodami, jest fakt, iż tutaj reklamodawca płaci nam, gdy ktoś wykona daną akcję na jego stronie.

Wykonanie akcji? Tak, może to być np.: wypełnienie ankiety, zagranie w grę, stworzenie konta w danym serwisie itd. W zależności od tego co promujemy i co potencjalny klient ma otrzymać, sposobów i rodzajów promocji może być nieskończenie wiele.

Chociaż początkowo może wydawać się, że jest to bardzo prosta metoda zarabiania w Internecie, nic bardziej mylnego. Żeby nakłonić klienta lub użytkownika do wykonania danej akcji musimy wykazać się nie lada kreatywnością. Nie wystarczy wkleić reklamy lub dać znać, że użytkownik otrzyma coś w zamian za coś. Takich reklam i prób promocji znajdziesz w Internecie od zatrzęsienia. Musisz w rzetelny i wiarygodny sposób pokazać, że wykonując dane zadanie, użytkownik otrzyma coś, co mu pomoże.

Co do miejsc promocji, podobnie jak w przypadku sieci afiliacyjnych, możesz promować wszędzie. Jeżeli posiadasz stronę internetową, która spełnia Twoje założenia, miejsce promocji to tylko formalność. Poświęcając kilka godzin bez problemu znajdziesz mnóstwo miejsc, które będą idealnym miejscem do promowania Twojej witryny.

Zarobki w sieciach CPA jakie osiągniesz po kilku miesiącach ciężkiej pracy bez problemu starczą na co miesięczne wydatki.

Zarabiaj na sprzedawaniu własnego produktu

Jeżeli posiadasz zdolności artystyczne lub pasjonujesz się czymś, co może pomóc innym, sprzedaż własnego produktu może być strzałem w dziesiątkę.

Ludzie coraz częściej decydują się na wybór własnoręcznie robionych produktów. Większość osób sprzedających swoje produkty stara się, by jakoś ich wykonania stała na najwyższym poziomie. Praktycznie wszystko co możemy dziś kupić w dużych sklepach, to produkty tworzone masowo. Pojedyncza osoba zajmująca się tworzeniem np. skórzanych portfeli przykłada uwagę do każdego detalu i każdy jej produkt jest nieco inny. Pozwala to na uzyskanie oryginalnego produktu, który jest jedyny w swoim rodzaju, a dodatkowo jakość jego wykonania stoi na najwyższym poziomie.

To co chcesz sprzedawać zależy wyłącznie od Ciebie. Jeżeli interesujesz się tworzeniem muzyki, sprzedawaj podkłady muzyczne i ścieżki dźwiękowe. Jeżeli lubisz rysować, twórz portrety lub obrazy. Jeżeli zaś potrafisz grać na fortepianie, stwórz kurs lub lekcje gry na nim i zacznij zarabiać.

Pomysłów i to na czym mógłbyś zarabiać jest nieskończenie wiele. Najgorzej jest zacząć. Niepewność związana z własnym pomysłem i to, jak rozkręcić sprzedaż często powoduje, że nie realizujemy lub po prostu rezygnujemy z naszego pomysłu.

Bardzo ważnym elementem jest więc rozeznanie rynku. Zapytaj się znajomych i rodziny, czy gdyby taki produkt istniał, byliby zainteresowani kupnem. Przeszukaj Internet, czy istnieje konkurencja i znajdź miejsca w których mógłbyś się reklamować. Nie realizuj wszystkiego na raz, pamiętaj, że narzucanie zbyt dużego tempa może Cię zmęczyć, a brak natychmiastowych efektów zdemotywować.

Sprzedaż własnych produktów to idealny sposób na wejście do Internetu, jeżeli potrafisz coś, co ludzie chcą kupić lub zainteresowałaby ich Twoja działalność.

 

Co jeszcze mogę robić?

Sposobów na zarabianie w sieci jest tak naprawdę o wiele więcej. Wymienione przeze mnie, to najczęściej spotykane i polecane metody dla początkujących. Co prawda każda z opisanych metod wymaga nauki. Bardzo rzadko zdarza się, że nowicjuszowi udaje się zarobić gruby pieniądz w pierwsze dni pracy. Nie warto się jednak poddawać, bo ciężka praca się opłaca

Zbierając doświadczenie, zobaczysz, że pieniądze w Internecie kryją się wszędzie. Promując jakikolwiek produkt, tworząc jakąkolwiek stronę jesteś w stanie zarobić. Wszystko zależy od Twojego pomysłu, chęci i kreatywności.

Wszystkie procesy da się przyspieszyć. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie bloga, budowanie marki i zdobywanie ruchu na stronie możesz przyspieszyć poprzez kupowanie reklam i marketing szeptany. To, jak szybko Twoja strona zacznie przynosić zysk, zależy od Twojego szczęścia, pomysłu i pracy jaką w nią włożysz.

 

podsumowanie

Który sposób wybrać?

W zależności od tego jaką osobą jesteś, jakie doświadczenie i umiejętności posiadasz oraz ile czasu będziesz w stanie na zarabianie w Internecie poświęcić, wybór odpowiedniej metody pozwoli Ci osiągnąć wyżyny lub spaść na samo dno.

Nie wszystkie przedstawione metody pozwolą Ci natychmiastowo się wzbogacić. Po prawdzie, większość z nich wymaga czasu i cierpliwości, których większości osób brakuje. Jeżeli więc chcesz jak najszybciej widzieć efekty swojej pracy polecam Ci zarabianie w sieci afiliacyjnej lub CPA. Są to metody, które praktycznie po rozpoczęciu promocji strony przynoszą zysk. Nie jest on tak duży i systematyczny, jak ten który wypracujemy latami prowadząc blog Internetowy, ale bez wątpienia metody te wprowadzą Cię w Internetowy świat zarabiania pieniędzy.

Jeżeli tu dotarłeś, ale wciąż nie wiesz, który sposób wybrać i jak zacząć zarabiać w Internecie. Zapoznaj się z ofertą Get Paid 2.0, gdzie znajdziesz min. poradnik dla początkujących, który wprowadzi Cię w świat zarabiania, a dodatkowo uzyskasz moją pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

Komentarze (1)

  1. Patryk

    Zarabianie w Internecie to szansa, którą daje nam postęp technologiczny. Warto chociaż spróbować, wiele miejsc umożliwia zarobienie pieniędzy w prosty sposób. Od siebie mogę polecić Paidwork, polską aplikację w której zarobisz poprzez wypełnianie ankiet, granie w mobilne gry, oglądanie filmików i kilka innych sposobów. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie w Paidwork

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *