GETPAID20.PL

4

Co nowego?

Obrazek - zarabianie w internecie - vademecum - biznes - getpaid20.pl

Podstawy zarabiania w internecie, czyli od czego zacząć

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Powstanie internetu nieodwracalnie zmieniło możliwości dotyczące sprzedaży i możliwości zarabiania pieniędzy, czyniąc je dostępnym dla każdego. Tekst, który właśnie czytasz, ma za zadanie stanowić swojego rodzaju przewodnik dla nowych i średniozaawansowanych, w e-biznesie, osób. Mam szczerą nadzieję, że po lekturze tego tekstu będziesz świadomy na czym polega praca w domu i najzwyczajniej w świecie zaczniesz zarabiać online. To absolutnie nic nie kosztuje. 

Internet pełen jest “magicznych sposobów”, które są zwykłym oszustwem – dlatego w tym vademecum przedstawiam na czym polega prawdziwe zarabianie w internecie – czyli afiliacja (programy partnerskie) oraz handel przez internet.

Prawda jest taka, że aby zarabiać w internecie nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, stawać się influencerem, podpisywać się, wykorzystywać prywatnych znajomości, pokazywać twarzy, mieć bloga, kanału na YT, ani social mediów. Istnieje szereg możliwości zarabiania anonimowo, czym zajmujemy się w Get Paid 2.0 przede wszystkim. To nie są poradniki o zostawaniu influencerem – to poradniki dla każdego kto chce zacząć zarabiać online.

 

Vademecum: Prawdziwe zarabianie przez internet – Jak zacząć?

 

Spis treści:

1. Jak zarabiać w internecie – wiadomości ogólne
2. Czy zarabianie w internecie wymaga zostania influencerem?
3. Czy aby zarabiać w ten sposób muszę rejestrować działalność gospodarczą?
4. Ile można zarobić w internecie?
5. Gdzie zarabiać przez internet?
6. Czy zarabianie w internecie wymaga inwestycji?
7. Słowniczek
8. Co to jest system poleconych?
9. Skuteczna praca w domu dzięki prowadzeniu dziennika pracy
10. Jak zacząć zarabiać przez internet?
11. Czy potrzebuję mentora, aby zacząć zarabiać w internecie?
12. Mentoring Get Paid 2.0 – skuteczna pomoc w zarabianiu online

 

1. Jak zarabiać w internecie – wiadomości ogólne

Mnogość informacji, blogów, kanałów youtube i działów na forach internetowych, może powodować niemałe zagubienie. “Zarabianie w internecie” to bardzo szerokie pojęcie, ale z perspektywy tego bloga, polega na udziale w różnego rodzaju programach partnerskich (czyli szeroko rozumianej sprzedaży cudzych produktów/usług – tzw. “afiliacji”) oraz typowym handlu internetowym (e-commerce), w tym handlu własnymi e-produktami.

Reklamowanie cudzych produktów jest bliźniacze do sprzedaży własnych. Mechanizmy stosowane tutaj i tutaj są właściwie jednakowe. Sieci afiliacyjne są jednak dostępne dla każdego, a udział w nich nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ani rejestracji działalności gospodarczej. Każdy program partnerski działa w systemie CPA (ang. cost per action), co oznacza że partnerzy są rozliczani prowizyjnie za wszystkie wygenerowane dla programu akcje. “Akcja”, w tym znaczeniu, to bardzo szerokie pojęcie – może to być instalacja jakiegoś pliku, pobranie pliku, wejście w link, założenie konta, kupno danego towaru, wypełnienie formularza, itd.

Właściwie nie ma tematyki, na której nie da się zarabiać za pomocą ofert afiliacyjnych. Dokładnie zarabianie polega na promowaniu gotowych już linków prowadzących do ofert reklamodawców. Sami wybieramy co i gdzie chcemy promować. Nie buduje się tutaj marki, nie ustawia płatności, nie ma zmiennych w postaci doboru stawek i wyglądu LP docelowego. Ta dziedzina jest stosunkowo prosta, stale się rozwija i zdecydowanie warto się nią zajmować oraz od niej zaczynać. Każdy kto wejdzie w nasz link afiliacyjny i wykona określoną akcję – staje się naszym klientem, a my otrzymujemy prowizję.

Istnieje swojego rodzaju przewaga zarabiania w programach partnerskich nad sprzedażą własnych produktów. Biznes tradycyjny jest ograniczony do konkretnych towarów (które zwykle musimy posiadać) – a w programach partnerskich mamy właściwie całkowitą dowolność. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku sprzedaży własnych produktów, nie jest się uzależnionym od sieci afiliacyjnych – no i zarabia się 100% ceny, a nie tylko określoną przez sieć prowizję. Tak naprawdę najstabilniejsze, jeśli chodzi o zarabianie w internecie, są metody oparte o własną działalność e-commerce. Programy afiliacyjne się zmieniają, zmieniają się stawki, pojawiają się nowe kampanie, stare są usuwane z oferty lub stopniowo ‘wypalane na rynku’. Także chociaż afiliacja jest idealna do rozpoczęcia swojej przygody z zarabianiem online – docelowo warto też pomyśleć o własnych produktach.

 

2. Czy zarabianie w internecie wymaga zostania influencerem?

Nie, to jeden z wielu mitów. Tak się powszechnie przyjęło uważać, ponieważ influencerzy są widoczni. Każdy kojarzy znanych youtuberów, blogerów, tik-tokerów. Natomiast ludzi zarabiających anonimowo się nie zauważa i o nich nie mówi.

Aby zarabiać w internecie nie trzeba stawać się influencerem, podpisywać się, wykorzystywać prywatnych znajomości, pokazywać twarzy. W praktyce wygląda to tak, że nikt z Twoich znajomych nie dowie się że zarabiasz przez internet – chyba, że sam im o tym powiesz. Nie ma się więc czego wstydzić – nie chodzi tu o stawanie się osobą publiczną.

Zanim przejdziemy dalej powiedzmy sobie czym jeszcze NIE jest zarabianie w internecie. Takich mitów jest bowiem więcej. Szerszą listę wraz z omówieniem przedstawiłem na blogu, w tym wpisie: “Popularne mity na temat zarabiania przez internet – dlaczego nie są faktami?“. W dużym skrócie – nie są to piramidy finansowe, bukmacherka, ani jakikolwiek inny internetowy hazard. Hazard to hazard, a zarabianie to w głównej mierze sprzedaż i marketing. Praca w domu może być efektywna, pod warunkiem że opiera się na sprzedaży lub afiliacji – droga na skróty nie istnieje.

Szczerze mówiąc polecam od razu odpuścić sobie wszelkiego rodzaju klikanie w reklamy, buxy, wypełnianie ankiet i innego rodzaju zadania z groszowym wynagrodzeniem. Te programy uważam za stratę czasu, nawet przy zbieraniu poleconych. Proszę zauważyć, że w “klikaniu/zadaniach” stabilne i największe pieniądze zarabiają promotorzy z setkami poleconych. W afiliacji i e-commerce jest odwrotnie – najwięcej zarabiają osoby, które umieją sprzedawać.

 

3. Czy aby zarabiać w ten sposób muszę rejestrować działalność gospodarczą?

Bez obaw, rejestracja firmy nie jest potrzebna. W Polsce istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowana, która w praktyce nie wymaga żadnych zgłoszeń – można po prostu zacząć zarabiać. Limit przychodu w tego typu działalności wynosi 75% minimalnego wynagrodzenia miesięcznego.

Ponadto, zarabiając na reklamach afiliacyjnych – można się także rozliczać w oparciu o tzw. ‘najem prywatny’, z ryczałtową stawką podatkową 8,5%. Każda kwota rozliczana jako wynajem miejsca reklamowego powinna mieć pokrycie w wystawionym rachunku. Większość polskich sieci afiliacyjnych generuje rachunki automatycznie, warto je pobierać i przechowywać na wypadek ew. kontroli. W przypadku zagranicznych sieci afiliacyjnych – rachunki należy wystawiać samodzielnie. Nie ma więc problemu z rozliczaniem się z pieniędzy zarobionych w internecie. Nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej.

 

4. Ile można zarobić przez internet?

Przedział zarobków jest nieograniczony.. ale jak można przypuszczać najłatwiej jest nie zarobić niczego, a najtrudniej zarobić dużo. Zarabianie w internecie stabilnych i dość wysokich kwot nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać.

W całej tej “branży” widać przede wszystkim osoby, które zarabiają dużo. Nie oznacza to, że w internecie większość zarabia dużo. Po prostu większość pozostaje anonimowa i nie chwali się zarobkami. Widać przede wszystkim osoby, które wstawiają do internetu zdjęcia gotówki i screeny statystyk z lepszych miesięcy. Jednocześnie nie publikują swoich kosztów. To może powodować MYLNE wrażenie, że zarabianie przez internet jest proste.

Uczciwie przedstawiając sprawę odradzam traktowanie zarabiania online jako swojej jedynej “szansy na sukces”. Można tu osiągnąć bardzo dużo, ale statystycznie stabilne dochody osiąga mniejszość. Zamiast swojej życiowej szansy, polecam dostrzegać w tym swoje hobby i sposób na dodatkową pracę w domu.

Odpowiadając na pytanie z tytułu: Najbardziej prawdopodobne wydaje się być zarabianie do około tysiąca złotych miesięcznie. Są lepsze i gorsze miesiące, wszystko zależy od dostępnych w sieciach afiliacyjnych ofert, stawek i stosowanych metod reklamowania. Oczywiście można dojść do 4, a nawet 5-cyfrowych miesięcznych kwot zarobków – ale dotyczy to zdecydowanej mniejszości i nie jest regułą. Są szanse, że dojdziesz do takich zarobków – jednak “nakręcanie Cię” statystycznie byłoby nie fair. W CPA nie ma stałych wynagrodzeń. To nie praca na etacie.

Więcej o nastawieniu do e-zarabiania napisałem tutaj: “Postawa ma znaczenie, czyli jak traktować e-zarabianie“. Warto też przejrzeć dokładniej metody działania tzw. “sprzedawców złudzeń”: “Stabilność i wysokość e-zarobków, czyli sprzedawcy złudzeń vs rzeczywistość”.

 

5. Gdzie zarabiać przez internet?

W Get Paid 2.0 nie reklamujemy i nie będziemy reklamować żadnych nowych, niesprawdzonych programów partnerskich. Przygotowaliśmy zestawienie wiarygodnych i sprawdzonych serwisów w których sami zarabiamy i/lub o których wiemy, że są godne polecenia. Na forach o zarabianiu w internecie regularnie pojawiają się nowe twory, które po hucznych reklamach i zapewnieniach o wyjątkowości – po prostu znikają. Nowym osobom proponujemy zacząć przygodę z zarabianiem online od sprawdzonych firm, a nowe twory zostawić do testowania starszym (stażem) “earnerom”. Serwisy podzieliliśmy na odpowiednie kategorie, wszystko jest aktualne 🙂

Link: Przejdź do zestawienia polecanych serwisów

 

6. Czy zarabianie w internecie wymaga inwestycji?

Odpowiadając w skrócie: Nie, nie wymaga. Działalność w e-commerce i w sieciach afiliacyjnych jest darmowa, także zarabiać w internecie można bez jakichkolwiek inwestycji.

Serwisy wymagające ponoszenia opłat w zamian za zarabianie to np. HYIPY, ICO, a także matrycowe kopalnie kryptowalut. Tego typu serwisy najczęściej wprowadzają swoich użytkowników w błąd co do faktycznego modelu działania – a faktycznie działają na zasadzie piramidy finansowej, czyli są zwykłym oszustwem. O piramidach przygotowałem szereg artykułów i nie będę ich streszczać w tym vademecum. Uważam, że to lektura obowiązkowa dla każdego earnera, który podchodzi poważnie do znajomości “e-biznesu”. Artykuły znajdziecie tutaj: Piramidy finansowe w internecie.

Promotorzy piramid i innych ‘systemów do zarabiania’ są w internecie bardzo widoczni, zwłaszcza na YT i na Facebooku – gdzie stosunkowo najłatwiej na nich trafić. Lampka ostrzegawcza powinna się Wam zapalać w momencie w którym musicie zapłacić za możliwość zarabiania w internecie. Kto w takim razie zarabia? Wy? Czy oni?

Drugą ważną kwestią w kontekście “inwestycji” są wszelkiego rodzaju płatne poradniki, kursy, skrypty, boty i inne narzędzia wykorzystywane w e-biznesie. Należy pamiętać, że samo “zarabianie przez internecie” też jest niszą. Niestety można się spotkać z tworzeniem tzw. “łańcuszków” w którym osoby kupujące określony kurs, następnie same sprzedają kursy zarabiania, itd., itd. E-booków i kursów dot. pracy w domu przez internet jest w sieci mnóstwo. Tworzenie wyżej opisanych łańcuszków prowadzi do zaniżania poziomu faktycznej wartości i bardzo manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Te praktyki utrudniają rozeznanie się z wartością przed zakupem, a same kursy są sprzedawane w zawyżonych, często sięgających kilku tys. złotych, cenach. Także uwaga, nie ma drogi na skróty – i tego trzeba się trzymać.

Inwestycje nie są potrzebne, zwłaszcza w narzędzia reklamowane jako “pewny zysk”. Takie coś jest pewnym zyskiem przede wszystkim dla ich autora. Trzeba zauważyć, że wydając wszystko co się zarobiło na kolejne poradniki, boty, skrypty – tak naprawdę nie zarabia się niczego. No bo kto wtedy tak naprawdę zarabia?

Podobnie ma się sytuacja z narzędziami SEO. Zdecydowana większość osób nie potrzebuje ich w ogóle – ale tworzona otoczka marketingowa sprawia, że i tak kupują “konta premium”. Takie zakupy wynikają z niewiedzy i chęci zarabiania. Niestety skrypty/boty nie sprawią, że Twoje strony będą zarabiały tyle ile byś chciał. Sprawią przede wszystkim, że ich twórcy będą zarabiali.

Podsumowując: świat pracy w domu i zarabiania w internecie jest pełen pułapek w które można łatwo wpaść, to w efekcie może doprowadzić do wydawania większych pieniędzy na “wspomagania zarabiania”, niż faktycznie się zarabia. Piramidy finansowe mogą doprowadzić do utraty wszystkich zainwestowanych w nie środków. Trzeba na nie szczególnie uważać, bo się maskują – żaden serwis tego typu nie będzie się przecież reklamował jako piramida, zawsze towarzyszy temu “otoczka marketingowa”, która ma uśpić Twoją czujność.

Zarabianie w internecie bez inwestycji jest jak najbardziej możliwe – i właśnie takie zarabianie reklamujemy na tym blogu. Afiliacja i e-commerce. Jakiekolwiek inwestycje w “pomoce” powinny być gruntownie przemyślane! Magiczne systemy do zarabiania nie istnieją.

 

7. Zarabianie przez internet – Słowniczek

1) Get Paid To Action – oznacza otrzymanie zapłaty w zamian za wykonanie jakiejś akcji (akcje wykonujemy sami – tzw. “płatne zadania”) – i tak wyróżniamy np.:

GPTR – get paid to read / get paid to register

GPTC – get paid to click

GPTS – get paid to surf (surfbary)

GPTD – get paid to download/install/register/itd.

Obecnie tego typu nazewnictwo jest już prawie nieużywane, ale warto wiedzieć co oznacza : ) Tego typu programy z reguły umożliwiają zarabianie zdecydowanie bardzo niewielkich, w stosunku do poświęcanego czasu, pieniędzy.

 

2) Cost Per Action – oznacza stawkę za akcję, którą promujemy (akcję wykonuje ktoś inny – a my tylko reklamujemy nasz link). W skład CPA wchodzi:

CPD – cost per download – stawka za pobranie pliku

CPI – cost per install – stawka za instalację naszego pliku

CPL – cost per lead – stawka za pozyskanie lead’a sprzedażowego (poprawne wypełnienie formularza kontaktowego)

CPS – cost per sale – stawka za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem naszego linku partnerskiego

CPR – cost per registration – stawka za każdą rejestrację w danym serwisie/grze/portalu/itp.

CPM – Cost Per Thousand (“M” jako rzymskie 1000). Pojęcie oznacza stawkę za 1000 wyświetleń/kliknieć/innych akcji. Najbardziej popularnym wykorzystaniem “CPM” jest stawka za 1000 wyświetleń strony/reklamy.

CPC – cost per click – stawka za kliknięcie w nasz link partnerski

CPO – cost per order – stawka za zamówienie (bez względu na wartość zakupów)

 

3) Typy ofert CPA

DOI – Double Opt-In – Lead zostaje zaliczony po potwierdzeniu adresu e-mail przez użytkownika.

SOI – Single Opt-In – Lead zostaje zaliczony od razu po podaniu adresu e-mail, użytkownik nie musi go potwierdzać.

Incent – Oferta może być reklamowana wszędzie, łącznie z generowaniem ruchu motywowanego

Non-Incent – Oferta wymaga tylko wysokiej jakości ruchu, ruch motywowany jest zabroniony.

 

4) Inne – pozostałe

Affiliate Marketing – marketing afiliacyjny polegający na polecaniu cudzych towarów/usług w zamian za prowizję od wygenerowanych sprzedaży; program partnerski – ang. affiliate program

B2B – ang. business to business – handel pomiędzy przedsiębiorstwami (firmami)

B2C – ang. business to customer – handel pomiędzy przedsiębiorstwem (firmą) a konsumentem (osobą fizyczną)

C2B – ang. customer to business – handel pomiędzy osobą fizyczną a przedsiębiorstwem

C2C – ang. customer to customer – handel pomiędzy osobami fizycznymi

Bitcoin – kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku; skrót – BTC

Blockchain – stosowana m.in. w kryptowalutach baza danych niemające scentralizowanego miejsca ich przechowywania; jawny rozproszony rejestr transakcji

Branding – budowanie świadomości marki, np. poprzez kampanie bannerowe

Bux – określenie serwisu GPTC (get paid to click)

Cloaking – ukrywanie linków partnerskich lub stron (np. “serwowanie” robotom wyszukiwarek innej wersji strony – niż użytkownikom)

Cookie stuffing – nadużycie stosowane przez nieuczciwych partnerów; podrzucanie plików cookies nieświadomym internautom w celu wyłudzenia prowizji, więcej: Identyfikacja partnerów, pliki cookies i nadużycia z tym związane (cookie stuffing)

CTR – ang. Click-Through Ratio – wskaźnik; stosunek użytkowników wchodzących w dany link do wszystkich użytkowników odwiedzjących witrynę z tym linkiem

Dochód aktywny – ang. active income – przychody wymagające pracy, kończące się w przypadku zaprzestania działań

Dochód pasywny – ang. passive income – przychody niewymagające pracy (np. czerpane z gotowej, wypozycjonowanej strony interntowej lub z aktywnie działających  poleconych w danym serwisie), trwające pomimo zakończenia własnych działań

E-commerce / E-biznes / E-handel – działalność polegająca na sprzedaży towarów i usług w internecie

FB – Serwis społecznościowy Facebook.com

FP – Fanpage na Facebook’u, “strona facebook’owa”

Fraud – Prowizja zdobyta w sposób niezgodny z regulaminem danego programu partnerskiego

HYIP – High Yield Investment Program – program inwestycyjny; rodzaj internetowego oszustwa finansowego, programy HYIP są oparte na piramidzie finansowej (schemacie ponziego)

Konwersja – ma miejsce wtedy, gdy ktoś wykona najbardziej oczekiwaną akcję na promowanym przez Ciebie landing page’u (najbardziej oczekiwana akcja, to może być np. wysłanie sms premium, rejestracja konta, pobranie pliku, itd.)

Landing page – strona reklamowa, której celem jest jak najwyższa konwersja

Lead – to osoba, która zostawiła swoje dane / poprawnie wypełniła formularz kontaktowy na stronie sprzedażowej

Nisza – segment (część) rynku charakteryzujący się określonymi potrzebami potencjalnych klientów

Page rank – wskaźnik określający jakość strony internetowej w oparciu o liczbę i siłę prowadzących do niej linków z innych witryn; skrót – PR

PP – skrót od “Program Partnerski” lub “PayPal”

PVA – skrót od ang. “Phone verified account” (używane w kontekście kont w social mediach)

Referral – osoba zapisana z naszego reflinku; polecony

Reflink – Unikalny link partnerski służący do promowania serwisu/towarów/usług lub szukania poleconych

Rev-Share – Revenue Share – model rozliczania CPA (termin “rev-share” został “zapożyczony” przez piramidy finansowe i obecnie jest używany przede wszystkim w tym kontekście – wprowadzając w błąd)

ROI – ang. Return on Investment – wskaźnik określający procentowy zwrot z inwestycji; wzór: (przychód – koszt)/koszt*100%

Ruch motywowany – przeciwieństwo ruchu naturalnego; w zdecydowanej większości programów partnerskich to zabroniona praktyka polegająca na oferowaniu pieniędzy lub innych dóbr w zamian za skorzystanie z Twojego linku partnerskiego (motywowaniu do wykonania akcji)

Satoshi – najmniejsza część Bitcoina; 0.00000001 BTC

S4S – share for share ; metoda promocji fanpage’y na Facebooku

SCAM – nieuczciwy serwis zarobkowy; oszustwo

Search Engine Marketing (SEM) – procesy służące zwiększeniu widoczności strony w wyszukiwarkach; oprócz organicznego SEO, obejmuje również płatne wyniki wyszukiwań (reklamy wyświetlane w wynikach)

Search Engine Optimization (SEO) – procesy służące do polepszania pozycji strony w wyszukiwarkach, wyróżniamy metody “white hat” (zgodne z regulaminami wyszukiwarek), “black hat” (niezgodne z regulaminami wyszukiwarek) oraz “grey hat” (mix regulaminowych i nieregulaminowych praktyk)

Search Engine Reputation Management (SERM) – procesy służące poprawie wizerunku w wynikach wyszukiwania; SEM + SEO + działania mające na celu usunięcie negatywnych opinii z wyników wyszukiwania

Search Engine Results Page (SERP) – strona wyników wyszukiwania na której pojawia się analizowana strona; potocznie pozycja w wyszukiwarce

Sieć afiliacyjna – serwis będący pośrednikiem pomiędzy reklamodawcą i partnerem (marketerem)

Spam – e-mail/wiadomość/treść zawierająca informacje komercyjne, na których otrzymanie nie zgodził się adresat

Spinner tekstu – narzędzie służące do synonimizacji tekstów (zastąpienia poszczególnych słów ich synonimami)

Sprzedaż – w kontekście zarabiania w internecie oznacza wykonanie przez klientów wszelkiego typu pożądnych akcji, np.: założenie konta bankowego, rejestracja w grze, wysłanie sms’a, wypełnienie formularza, itd.

System poleconych – system umożliwiający polecanie programu partnerskiego, werbowanie nowych partnerów w zamian za procentową prowizję od ich obrotów

TrustRank – wskaźnik określający zaufanie wyszukiwarki do danej strony internetowej; skrót – TR

UU – ang. Unique User – unikalny użytkownik odwiedzający określoną witrynę

Viral – reklama wirusowa; reklama zachęcająca lub zmuszająca użytkowników do wykonania “akcji viralowej”, czyli dalszego reklamowania strony (zwykle poprzez social media)

YT – Serwis Youtube.com

 

8. Co to jest system poleconych?

System poleconych jest właściwie standardem w różnego rodzaju serwisach zarobkowych, w tym sieciach afiliacyjnych i programach partnerskich. Dokładniej chciałbym wyjaśnić kwestię, z którą nowe osoby często miewają problemy – przez co czują się „wykorzystywane”. Każdy partner serwisu zarobkowego, otrzymuje swój prywatny link w celu dalszego polecania serwisu. Osoba zarejestrowana z takiego linku, zostaje przypisana pod użytkownika który mu ten link podał – dzięki czemu ten drugi zyskuje prowizję od zarobków swojego poleconego. W żadnym wypadku nie oznacza to, że cokolwiek się traci przy rejestracji z czyjegoś linku (reflinku). Zarabia się tyle samo, ile zarabiałoby się podczas rejestracji z pustych linków. Generowana prowizja jest dodatkiem, który niczego nie odejmuje od Twoich zarobków : ) Więcej o różnicach pomiędzy systemami poleconych przeczytasz tutaj. Jeżeli szukasz metod pozyskiwania poleconych, odwiedź ten wpis.

Zbieranie poleconych jest z reguły mniej dochodowe niż samodzielne zarabianie w CPA. W afiliacji i e-commerce najwięcej zarabiają osoby, które umieją sprzedawać.

Uwaga! Jeżeli serwis który reklamujesz wymaga wpłaty (płaci się za możliwość zarabiania) i otrzymujesz prowizję od wpłat swoich poleconych – prawdopodobnie bierzesz udział w piramidzie finansowej.

 

9. Skuteczna praca w domu dzięki prowadzeniu dziennika pracy

Praca w domu, chociaż wydaje się czymś łatwym i przyjemnym – wymaga od nas zdecydowanie więcej samodyscypliny, niż praca na etacie. Na forach dotyczących e-zarabiania istnieje możliwość prowadzenia publicznych dzienników pracy, które mogą w tej samodyscyplinie skutecznie pomóc:
Dzienniki na zarabiam.com
Dzienniki na make-cash.pl

Dlaczego warto prowadzić dziennik? Oto lista plusów:
– Rosnąca automotywacja poprzez stawianie sobie celów i dziennych zadań do wykonania. Podczas pracy w domu, to bardzo ważne.
– Rosnąca samodyscyplina co do wykonywania tych zadań, w końcu trzeba dodać kolejne wpisy wpisy w dzienniku.
– Umożliwienie innym osobom dawania sobie rad – jak na dłoni widać na jakim jesteś etapie i co mógłbyś zmienić/usprawnić.
– Możliwość prześledzenia swojej “drogi” i podejmowanych działań w późniejszym czasie.

Dodatkowo w tym miejscu polecam również zapoznać się z pomocną metodą organizacji swojej internetowej pracy 🙂

 

10. Jak zacząć zarabiać przez internet?

Jak już wspominałem, nie musisz wydawać nawet złotówki, aby zacząć zarabiać w internecie. Na tym blogu oraz na forach o zarabianiu znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne, aby zacząć działać i rozwijać się w tej dziedzinie.

Inspirować możesz się dziennikami pracy innych, bardziej doświadczonych osób. Dzienniki znajdziesz tutaj i tutaj. Zwróć uwagę na to, nie co, ale w jaki sposób promują. Jeszcze więcej informacji znajdziesz w działach “Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet” i “Poradniki CPA“.

Wyżej podałem link do listy serwisów zarobkowych w których możesz bez obaw “przebierać”. Nie zaczynałbym zarabiania od nowych, mniej sprawdzonych firm. Praca online może być frustrująca jeśli trafisz na nieuczciwe serwisy.

Zarabianie przez internet i pracę w domu, na Twoim miejscu, zacząłbym od razu od afiliacji, czyli reklamowania cudzych produktów i usług. Na inne sposoby zwyczajnie szkoda Twojego czasu.

Zarabianie na afiliacji polega na promowaniu gotowych już linków prowadzących do ofert reklamodawców. Właściwie nie ma tematyki, której nie da się zmonetyzować za pomocą ofert afiliacyjnych. Sami wybieramy co i gdzie chcemy promować. Nie buduje się tutaj marki, nie ustawia płatności, nie ma zmiennych w postaci doboru stawek i wyglądu LP docelowego. Ta dziedzina jest stosunkowo prosta, stale się rozwija i zdecydowanie warto się nią zajmować oraz od niej zaczynać. Afiliacja daje bardzo duże możliwości zarobkowe i jest dostępna dla każdego, bez formalności i bez rejestracji działalności gospodarczej.

Afiliacja zwykle kojarzy się z ofertami CPS (cost per sale) polegającymi na sprzedaży, głównie produktów finansowych, ale w rzeczywistości jako “akcja” rozumieć można również wiele czynności niewymagjących ponoszenia żadnych opłat przez naszych “klientów”, na przykład.: rejestrację w grze/portalu, wypełnienie formularza, podanie adresu e-mail. Obecnie najpopularniejsze kampanie afiliacyjne to:

portale randkowe (najłatwiejsze do promocji – mentoring)
– konkursy
– pożyczki
– suplementy diety
– kampanie dot. filmów online
– inwestycje
– gry przeglądarkowe
– aliexpress i inne platformy multiniszowe (allegro, ceneo)

Aktualną listę serwisów dotyczących afiliacji, które mogę Ci polecić, znajdziesz w pkt.7 (Promowanie różnego rodzaju ofert w modelu CPA) na tej liście 🙂

 

11. Czy potrzebuję mentora, aby zacząć zarabiać w internecie?

W skrócie: Nie. Nauka zarabiania w internecie to przede wszystkim nauka na własnych błędach.

Gdy zaczniesz działać, a następnie konsekwentnie będziesz modyfikował swoje metody – tj. ulepszał, dodawał do nich pomysły zaobserwowane u innych, łączył ze sobą przeczytane poradniki – nie ma siły żebyś nie zrozumiał jak to wszystko działa samodzielnie.

Na forach internetowych znajdziesz bardzo dużo praktycznej wiedzy. Z czasem, w miarę rozwijania swoich sposobów – zaczniesz widzieć okazje dosłownie wszędzie. Wszystko może być niszą, każdy człowiek ma potrzeby które chce spełnić – a Ty możesz mu to umożliwić. Każdy fan jakiegokolwiek fanpage’a ma potrzebę – jeśli ustalisz co jest jego potrzebą i dlaczego polubił właśnie tę, a nie inną stronę – masz szanse zarobić przez internet w modelu CPA.

Warto być „w temacie”, czytać książki/poradniki – i dodawać co ciekawsze pomysły do swoich metod. Więcej o zaletach czytania napisałem tutaj 🙂 Pamiętaj jednak, że wydając na książki/poradniki wszystko co zarobiłeś/aś – tak naprawdę zarabiają tylko autorzy tych materiałów, nie Ty. Na forach znajdziesz mnóstwo darmowych poradników i wiele przydatnych wskazówek w dziennikach pracy – korzystaj z tego do woli, tak samo jak z tego bloga.

 

12. Mentoring Get Paid 2.0 – skuteczna pomoc w zarabianiu online

Czyli mentoring zarabiania w internecie, który prowadzimy od 2015 roku 🙂 “Mentoring” polega na bezterminowym dostępie do autorskich poradników i nieograniczonej możliwości zadawania pytań ich dotyczących. Opłata jest w pełni jednorazowa i dotyczy zakupu danego tematycznego “mentoringu”. Dostęp do aktualizacji oraz nowych materiałów z wybranej dziedziny jest stały i nie wymaga ponownych opłat.

—> Pełna oferta Mentoringu Get Paid 2.0 <—

Materiały dostępne w mentoringu TERAZ, są dokładniejsze i bardziej przydatne od materiałów dostępnych w nim miesiąc temu. Materiały, które będą dostępne w mentoringu za miesiąc, będą dokładniejsze i bardziej przydatne od materiałów dostępnych TERAZ. Chcemy aby mentoring stawał się coraz przydatniejszym zbiorem poradników od których każdy może zacząć zarabiać praktycznie „z marszu”. Wszystko jest przygotowane tak by można było zacząć swoją przygodę z zarabianiem online bez żadnego wcześniejszego doświadczenia.

Od siebie gwarantujemy:

– pełną uczciwość dot. realnych możliwości zarobkowych
– dbanie o aktualność wszystkich poradników
– rzetelne/staranne opisywanie i rozwijanie materiałów
– odpowiadanie na wszystkie otrzymywane wiadomości
– brak zawyżonych niewspółmiernych do wartości cen. Ceny mentoringu są kilkukrotnie (czasem kilkunasto :>) niższe od cen “kursów zarabiania w internecie” sprzedawanych na FB/YT – dodatkowo opłata jest jednorazowa, a prezentowany w ramach mentoringu materiał stale się powiększa.

 

—> Pełna oferta Mentoringu Get Paid 2.0 <—

 


Powyższy tekst będę uzupełniał o kolejne przydatne informacje. Jeżeli jakikolwiek poruszany przeze mnie temat straci na aktualności, zauważysz błąd ortograficzny, stylistyczny, składniowy lub błędny link – bardzo proszę o kontakt : ) Vademecum jest stale aktualizowane, więc polecam do niego wracać po dłuższych przerwach od zarabiania  w ramach przypomnienia sobie niezbędnych podstaw pracy w domu 🙂

 

Pozdrawiam!
mysc

Komentarze (13)

 1. bogdan

  Przydatny wpis, wszystko ( no, prawie wszystko) w jednym miejscu.
  Jeśli ktoś nie będzie potrafił skorzystać, to chyba nie nadaje się do zarabiania w ten sposób 😉

  Odpowiedz
 2. Krzysztof

  Skarbówka jasno określa iż programy typu Revshare nie należą do rodzaju piramidy finansowej, jaki więc ma to związek z treścią tej strony oraz wprowadzania ludzi w błąd?

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć Krzysztof!
   Taka opinia wydawana jest na podstawie informacji dostarczonych przez wnioskodawcę. Jeśli sprzedawałbym ogórki, a swój sklep nazwałbym „Sklep pomidorowy” i poprosił o opinię ws. sprzedaży pomidorów -> otrzymałbym opinię w sprawie sprzedaży pomidorów. Nazywając piramidę finansową „Revenue Sharing” i prosząc o opinię w sprawie „revenue sharing”, otrzymuje się opinię ws. revenue sharing – i tak też się stało w tym przypadku. Ta opinia nie jest żadnym dowodem na brak piramidalności i nielegalności takich systemów.
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 3. Julia

  MEGA WIEDZA W PIGUŁCE, dzięki!

  Odpowiedz
 4. andrzej

  Cześ Adamie,
  Świetne artykuły trafiłem przez przypadek wchodząc na stronę MXW i zgadzam się z Tobą, kiedyś chciałem porozmawiać na ten temat z Janusem ale to doprowadza tylko do nieporozumienia.Jak Ty znalazłeś się na jego stronie? Ale najpierw parę słów o sobie mam dopiero 73 lata może to ważne może nie ale mając skromną emeryturę postanowiłam dorobić coś w internecie.Na początku ubiegłego roku rozpocząłem pracę w programie TM zapowiadającego się zupełnie nieźle nawet już zacząłem wypłacać jakieś pieniądze no iw sierpniu stop i reszta pieniędzy w plecy. Za jakiś czas pojawił się MX, rozpocząłem pracę nie na długo i znowu w plecy XABO od razu na minus. Twardy jestem, co? Albo nie rozsądny, ale bardzo chcę. Teraz jestem od dwóch miesięcy w TAT zacząłem małą kwotą ( 59$ )idzie bardzo powoli co będzie dalej nie wiem.może poszedł bym za twoją radą może wtedy coś zarobię w internecie bo jak do tej pory to są same straty.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Andrzej S.

  Odpowiedz
 5. Marta

  Cześć,
  a jak to jest z rozliczaniem potencjalnych zysków z Urzędem Skarbowym?
  Bo gdzies musze przeciez zglosic ten dochód? Bo musza mi go opodatkowac (niestety).
  Ta kwestia z rozliczaniem sie ze skarbowka blokuje mnie przed zaczeciem biznesu online. Będę wdzięczna za odpowiedź i wskazówki!

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć! Wszystko zależy od tego gdzie zarabiasz, czy masz umowę zlecenie, o dzieło, czy rozliczasz się z serwisem bez dokumentów. Proponuję zacząć od zarobienia pierwszych pieniędzy. W tej chwili wstrzymujesz się od zarabiania przez internet, bo nie wiesz jak to rozliczyć. To trochę tak jakbyś nie grała w LOTTO, bo nie wiesz jak rozliczyć wygraną. Skąd pewność, że wygrasz?:) W przypadku większości serwisów i nieregularnych wpływów wystarczy rozliczyć otrzymane kwoty w PITcie rocznym – ale każdy Urząd Skarbowy inaczej do tego podchodzi, część wymaga zaliczek, część nie. Niestety powinnaś się dowiedzieć w Urzędzie pod który podlegasz… ale najpierw zdecydowanie polecam zarobić już te pieniądze i nie stwarzać sobie problemów, które Cię póki co nie dotyczą 🙂

   Odpowiedz
 6. Tomasz

  Szukałem kiedyś odpowiedzi na różnych forach i nie znalazłem. Tutaj wiem od czego zacząć co bardzo mnie cieszy, mało tego ten blog to kopalnia wiedzy , super wszystko opisane. Zacznę zarabiać o ile zacznę 🙂 na skracaniu, później napiszę w komentarzu czy zacząłem zarabiać 🙂 .

  Odpowiedz
  1. wojtek [www]

   Tomasz i jak idzie?

   Odpowiedz
 7. Kilka krótkich słów

  Witam! Bardzo dobre i merytoryczne wpisy. Tak jak ktoś napisał “kopalnia wiedzy”. Na pewno będę tu wracał wielokrotnie. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 8. Kazimierz

  Ja nic z tego nie rozumiem,to w końcu na czym zarabiasz,na klikanie w linki czy na braniu dziesięciu kredytów i potem spłacanie,czy założeniu dziesięciu kont z zerowym dochodem,to wszystko jest pomieszane z poplątanym

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Ani na tym, ani na tym 😉 Zarabiam na sprzedaży własnych i promocji cudzych produktów oraz usług. Czyli na afiliacji i e-commerce. Nigdzie na blogu nie znajdziesz informacji o tym, że klikam w linki lub biorę jakiekolwiek pożyczki na siebie samego. Także nie rozumiem co jest poplątane. Być może czytałeś kilka blogów i coś pomyliłeś?

   Odpowiedz
 9. Patryk

  Aplikacja umożliwiająca zarabianie pieniędzy w legalny sposób to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić sobie na boku, sam jestem jedną z tych osób i szukałem takiej aplikacji stosunkowo długo. W końcu natknąłem się na Paidwork, apkę w której można zarabiać przez wypełnianie ankiet, granie w mobilne gry, oglądanie filmików czy chociażby zakładanie kont. Szczerze, polecam każdemu wypróbowanie Paidwork, w moim wypadku spróbowanie się opłaciło!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *