Najważniejsza zasada odpowiedniego doboru programu partnerskiego


Obrazek - laptop notatnik praca w domu - getpaid20.pl

Cześć!

Który program partnerski wybrać? Zarabianie w programach partnerskich wydaje się być łatwe – a w rzeczywistości już na samym początku pojawia się problem w postaci wyżej wymienionego pytania. Dzisiaj przedstawiam tekst na temat dobierania odpowiedniego programu partnerskiego. Zastanowimy się nad tym jak dobrać program partnerski, aby faktycznie zarabiać i starać się te zarobki maksymalizować. Wiem, że wiele osób ma problemy z wyborem programu – dlatego przedstawię swój punkt widzenia i zasady którymi się kieruję. Mam nadzieję, że okażą się pomocne 🙂 Zapraszam!

 

Obrazek - znak informacja - getpaid20.pl

Zarabianie w programach partnerskich vs biznes tradycyjny

Bez względu na to czy posiadasz, czy nie posiadasz własnego zaplecza reklamowego – zasady dotyczące doboru programów partnerskich są dokładnie takie same. Biznes tradycyjny jest przeważnie ograniczony do grupy osób mieszkających w okolicy, a co więcej (co dotyczy również sklepów internetowych) – jest ograniczony do konkretnych towarów.
Zarabianie w internecie, w kontekście programów partnerskich, jest znacząco różne. Ilość różnego rodzaju programów jest tak duża, że można wychodzić swoim “odbiorcom” (mam tu na myśli osoby wśród których reklamujesz dane oferty) na przeciw. To ogromna różnica, bo zamiast szukać klientów zainteresowanych Twoim produktem, dobierasz odpowiedni produkt pod potrzeby klienta do którego masz dostęp – i właściwie nie ma w tym żadnych ograniczeń.

 

Obrazek - szkolenie wykład nauka coach trener nauczyciel - getpaid20.pl

Który program partnerski wybrać?

No właśnie.. sprzedawać książki, reklamować konta bankowe, kredyty, konkursy, sklepy internetowe? Jeśli czytałeś chociaż jeden z moich poradników, spotkałeś się w nim z “najważniejszą zasadą zarabiania w internecie”. Oczywiście to niekoniecznie jest naprawdę najważniesza zasada dla każdego – ale dla mnie tak, dlatego tak ją nazywam.

Wiele osób podchodzi do programów partnerskich podobnie jak do biznesu tradycyjnego, tzn. że zaczynają od poszukiwań produktu/usługi który będą promować (co swoją drogą jest niezgodne z zasadą potrzeby z fastlane milionera). Gdy już wpadają na pomysł, co by to mogło być, rejestrują się, kopiują swój link partnerski i – pojawia się pierwszy problem w postaci braku pomysłu na reklamę. Te osoby, w moim mniemaniu, popełniają błąd. Poszukiwania niszy powinno się zacząć od drugiej strony, czyli od analizy grupy osób do których już ma się dostęp lub może się mieć dostęp. Mam tu na myśli wyjście od miejsca reklamowania. Najpierw zastanów się “gdzie”, a dopiero później “co” reklamować. W odwrotnej kolejności sprawiasz sobie niepotrzebną trudność. Oczywiście ta trudność nie jest problemem, którego nie da się rozwiązać – bo w końcu możesz stworzyć i pozycjonować dowolną stronę (tj. opierać się tylko na seo) – ale na początku polecam stosować się do tej mojej rady i zaczynać od analizy miejsc promocji, tym bardziej jeśli jesteś jeszcze “zielony” w tworzeniu i pozycjonowaniu własnych stron reklamowych.

Ocena i analiza naszej grupy odbiorców reklamy to bardzo ważny punkt. Grupa odbiorców to grupa osób do których trafi oferta wraz z naszym linkiem partnerskim – w związku z tym, to my powinniśmy dostosować naszą ofertę (niszę) do nich – a nie odwrotnie. Odbiorcy się nie dostosują do produktu, który chcesz im sprzedać.

Wyobraź sobie, że jesteś stałym klientem jednego sklepu spożywczego i codziennie kupujesz w nim bułki. Pewnego dnia, jak zwykle, przychodzisz do sklepu chcąc kupić to co zwykle – a tu “niespodzianka”, bułek nie ma – za to zadowolony z siebie sprzedawca bombarduje Cię ofertami jogurtów. Ty nie potrzebujesz jogurtów, szukałeś bułek – więc wychodzisz ze sklepu z pustymi rękoma.
Tak właśnie wygląda sytuacja gdy reklamujesz losowe oferty (czyt. przypadkowe, wymyślone na żadnej podstawie nisze). Po prostu przyjmujesz rolę sprzedawcy, który próbuje wciskać ludziom coś czego nie chcą. Jak myślisz, jak długo utrzymałby się opisywany sklep spożywczy? No właśnie 🙂

Każdy ma jakiś pomysł lub możliwość na umieszczanie swoich ofert w konkretnych miejscach. Może być to kanał na YouTube, grupa/fanpage na FaceBooku, profil na instagramie, a nawet gadu-gadu, czaty, różnego rodzaju fora internetowe, itd. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić jest zastanowienie się kto będzie czytał Twoją ofertę reklamową i gdzie ją umieścisz? Czego potrzebuje Twoja grupa odbiorców reklamy? Po co jest w tym, a nie innym miejscu? Co może ich zainteresować na tyle by chcieli to mieć? Do wyboru masz mnóstwo różnych programów partnerskich, w dodatku możesz stworzyć LP pod każdą wymyśloną przez siebie niszę (i na przykład wykorzystać program SMS typu “download” lub szybkie płatności do sprzedaży własnego poradnika) – dlaczego w dalszym ciągu wybierasz przypadkowe pomysły?

Dopiero gdy będziesz wiedział z kim masz do czynienia, możesz im przedstawić odpowiednio sformułowaną ofertę i starać się trafić w ich potrzeby. Moim zdaniem najważniejszą zasadą zarabiania w Internecie jest właśnie odpowiedni dobór programu (niszy/oferty) do grupy odbiorców. Nie będę tutaj wymieniał wszystkich serwisów zarobkowych jakie polecam, wymieniłem je już w programach partnerskich i dbam o aktualność tej listy – zapoznaj się z nią po lekturze tego artykułu.

 

Obrazek - koszyk zakupy - getpaid20.pl

W jaki sposób zmonetyzować własną stronę/bloga?

W przypadku gdy nie masz jeszcze strony, czywiście również powinieneś/aś stosować się do “najważniejszej zasady zarabianie w internecie”, tj. najpierw zastanowić się gdzie możesz tą stronę reklamować, a następnie na tej podstawie dobrać niszę i sposób monetyzacji. Moja grupa odbiorców, to osoby zainteresowane zarabianiem, finansami – co więc promuję? Reklamuję programy partnerskie (zbieram poleconych, o ile jest taka możliwość), książki biznesowe, poradniki własnego autorstwa oraz konta bankowe. Uważam, że dobór reklam jest jak najbardziej dopasowany do grupy odbiorców i jest dokładnie tym czego szukają. Nie atakuje nikogo niechcianymi reklamami, wręcz przeciwnie – chcianymi, reklamuję dokładnie to czym są zainteresowane osoby odwiedzające bloga.
Załóżmy jednak, że masz już swoją stronę i szukasz sposobu na monetyzację. Po pierwsze trzeba jasno zaznaczyć, że na reklamowaniu odpowiednio dopasowanych produktów w modelu CPR/CPS zarabia się dużo więcej, niż na kampaniach CPC. Wiele osób rozpoczyna monetyzowanie stron od stosunkowo łatwych do wdrożenia reklam google adsense – podczas gdy te reklamy bardzo często odsyłają zbierany przez nas ruch do konkurencyjnych stron. Adsense to moim zdaniem ostateczność, na pierwszym miejscu polecam stawiać afiliację i własne produkty. Dość uniwersalnymi i dającymi szerokie możliwości produktami są książki – raczej na pewno znajdziesz książkę pasującą do tematyki swojego bloga/strony.

 

Obrazek - detektyw śledztwo - getpaid20.pl

Kompletnie nie wiem czym zainteresują się moi odbiorcy – co robić?

Być może już prowadzisz stronę lub bloga do którego nie jesteś w stanie dobrać odpowiednich ofert reklamowych, wówczas mam dla Ciebie dwa możliwe rozwiązania do stosowanie osobno lub równocześnie:

 1. Wspomniana już ostateczność, czyli reklamy Google Adsense. Być może wiesz, być może nie wiesz jak działają – powiem w skrócie, że google zbiera informacje o zainteresowaniach użytkowników ich wyszukiwarki, a następnie wyświetla im reklamy, którymi powinni być zainteresowani. Jeśli przyszło Ci do głowy, że wstawisz te reklamy żeby sprawdzić co możesz reklamować – oczywiście pomysł nie wypali, dla każdego odbiorcy (w tym i Ciebie) reklamy będą inne, dostosowane do niego. Jest to rozwiązanie, które właściwie nie wymaga od Ciebie myślenia – wystarczy wstawić reklamy, a Google zajmie się resztą. Tutaj jesteśmy wynagradzani za każdy klik w reklamę, stawki są różne w zależności od reklamodawcy. Minus jest taki, że jeśli Twoi odbiorcy interesują się tematyką Twojej strony – jest spora szansa, że reklamy pokierują ich do konkurencji.
 2. Skracanie linków. Serwisy, które polecam przy skracaniu są wymienione na liście programów partnerskich, jako “CPC”. Nie będę ich tutaj wymieniał z obawy przed utratą aktualności – o listę natomiast dbam na bieżąco. Chodzi o to by skrócić link do czegokolwiek, czym mogą być zainteresowani Twoi odbiorcy – nie musi to być żaden program partnerski, to może być artykuł, jakiś plik do pobrania, cokolwiek co pokrywa się z tematyką bloga i jest interesujące dla jego czytelników. Wówczas otrzymasz wynagrodzenie za każde kliknięcie w link i przejście do strony docelowej (po 5s klikający musi zamknąć reklamę). Żeby pokazać jak to wygląda – skróciłem link do make-cash.pl: http://clkmein.com/q9fb0x (w momencie w którym przejdziesz na to forum, otrzymam wynagrodzenie).

Powyższe możliwości powinno się stosować na końcu, w przypadku kompletnego braku innych możliwości. Najwięcej zarabia się na odpowiednio dobranych ofertach afiliacyjnych i sprzedaży własnych produktów.

 

Obrazek - podsumowanie - getpaid20.pl

Podsumowanie

Mam szczerą nadzieję, że tekst okazał się przydatny. Do wyboru masz mnóstwo programów partnerskich dostępnych w sieciach afiliacyjnych i bezpośrednio w serwisach będących organizatorami tych programów. Najpierw zastanów się “gdzie”, a dopiero później “co” reklamować, to bardzo ważna zasada. Najwięcej zarobisz dobierając odpowiednią ofertę CPS/CPR/CPL, ale w ostateczności – przy braku pomysłów – możesz użyć CPC. Aktualną listę polecanych przeze mnie programów partnerskich znajdziesz tutaj. Swoją drogą, zwróć również uwagę na wpis dotyczący różnic i podobieństw pomiędzy sprzedażą własnych produktów i afiliacją – być może jesteś w stanie zarobić więcej na wprowadzeniu własnych produktów? Powodzenia!

 

Pozdrawiam!
mysc

Dołącz do mentoringu Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać w internecie!
Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Mylead.Global   Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Lead.Network
Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Eforsa   Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Hotpay

Komentarze (4)

 1. AskosAskos

  Działam w necie od kilku lat i faktycznie powinno się zaczynać od tej drugiej strony, tak jak to opisałeś. Nie zgodzę się ze skracaniem, mysle ze adsense to najlepsze rozwiazania przy braku pomyslow. Pozdrawiam, Askos.

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Askos, problem polega na tym, że adsense nie zaakceptuje każdej tematyki strony – linków skróconych możesz natomiast używać praktycznie wszędzie 🙂 Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam!

   1. JanJan

    Bujda. Nie można linków skróconych używać PRAKTYCZNIE wszędzie (strony trzecie), a jeżeli chodzi o własne strony to nie opłaca się zostawiać linków skróconych bo kasa z tego znikoma.

   2. myscmysc (Get Paid 2.0)

    Można. Linki skrócone należy dodatkowo maskować.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *