GETPAID20.PL

4

Co nowego?

elegancko ubrany mężczyzna czytający książkę

Dlaczego i jakie książki biznesowe warto czytać?

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Dzisiaj krótko opowiem o tym dlaczego i jakie książki biznesowe oraz finansowe warto czytać. Uważam czytanie takich książek za niezmierne przydatne w skutecznym zarabianiu przez internet, co udowodnię w tej rozprawce. Oprócz tego, czytając tego typu książki (poradniki) doszedłem do pewnego wniosku na temat tego jak działają ich autorzy. Wielu z nich “zamyka koło” o czym na pewno opowiem w jednym z kolejnych wpisów. Co ciekawe – sam zrobiłem bardzo podobnie w moich poradnikach, które sprzedaję, nawet nie wiedząc, że “zamykam koło” (to “zamykanie koła” to moje określenie własne na dany sposób działania, nawet nie wiem czy to ma jakąś inną, obowiązującą, nazwę).


Polecane książki dot. zarabiania przez internet i pracy w domu publikuję i na bieżąco dodaję do Czytelnii.

info_img

Dlaczego warto czytać książki biznesowe?

Książki biznesowe, książki finansowe, książki o zarabianiu – jak zwał, tak zwał. Warto je czytać, zdecydowanie warto. Osobiście nie mam dużego doświadczenia w tworzeniu “systemów” (mam tu na myśli internetowe, w jakiejś części pasywne źródła dochodów), ale jednak trochę ich już prowadziłem (m.in. serwis CPM). Żaden z tych systemów nie powstał od razu w pełni gotowy, żaden z wciąż działających nie powstał w formie w której istnieje dzisiaj – wszystko co kiedykolwiek zaczynałem robić rozwijało się dopiero w miarę istnienia, właśnie m.in. na podstawie przeczytanych książek/poradników. Czasem nawet jedno mądre zdanie, jest w stanie zmienić mój pogląd na dany temat i zmodyfikować dany system tak, by był bardziej wydajny.


Nigdy nie słyszałem o jakiejkolwiek metodzie którą ktoś wymyślił nie bazując na kompletnie niczym – powiem więcej – moim zdaniem jest to niemożliwe. Do wszystkiego dochodzi się etapami, udoskonalając i zmieniając już rozpoczęte działania. Prosty przykład to ten blog – w chwili powstania wyglądał zupełnie inaczej, a teraz zmienia się w miarę istnienia m.in. dzięki kolejnym przeczytanym książkom. Naprawdę dużo czytam i nie żałuję – dzięki temu na pewno nie skończą mi się pomysły dot. tematów na wpisy.


CPR, a nawet CPC, czy jakakolwiek inna forma zarobku może być bardzo dochodowa. Problemem większości niezarabiających jest zbyt szybkie zniechęcanie się. Podając jako przykład mój dziennik – można w nim jasno wyczytać, że przez ponad pół roku zarabiałem grosze, dosłownie grosze. Pomimo tego nie zniechęcałem się, czytałem poradniki, czytałem książki, próbowałem udoskonalać stosowane metody działania i co najważniejsze cały czas “siedziałem w zarabianiu” i byłem na bieżąco. Zacząłem od skracania linków, później prowadziłem grupy mentorskie, otworzyłem własny serwis CPM, a teraz w głównej mierze sprzedaję poradniki, zarabiam na afiliacji i prowadzę bloga.

Dlaczego warto czytać książki biznesowe? Cała ta droga to zasługa wdrażania kolejnych pomysłów, które pozyskuję m.in. z przeczytanych książek finansowych, poradników o zarabianiu przez internet, a także for internetowych. Uważam, że pomysły nigdy nie przyjdą do głowy same z siebie, im więcej czyta się poradników oraz książek, tym większe ma się pojęcie na temat tego co w ogóle można zrobić. Jeśli nie będziesz wiedział co można zrobić, nie będziesz orientował się w jaki sposób działają inni – dam sobie rękę uciąć, że w pewnym momencie po prostu się zatrzymasz na pewnym poziomie zarobków lub poddasz nie widząc dla siebie dalszej drogi.


Z czasem, w miarę rozwijania swoich sposobów i poznawania historii biznesów innych ludzi – zaczyna się widzieć okazje dosłownie wszędzie. Wszystko może być niszą, każdy człowiek ma potrzeby które chce spełnić – a Ty możesz mu to umożliwić. Każdy fan jakiegokolwiek fanpage’a ma potrzebę – jeśli ustalisz co jest jego potrzebą i dlaczego polubił właśnie tą, a nie inną stronę – jesteś w stanie zarobić pieniądze. Żeby myśleć w ten sposób – musisz być “w temacie” i stale poznawać możliwości które wykorzystali inni ludzie – a najlepszą metodą na szukanie inspiracji jest właśnie czytanie poradników oraz książek. Mam nadzieję, że zrozumiałeś/aś o co mi chodzi – jeśli nie, zachęcam do zadawania pytań w komentarzach lub poprzez zakładkę kontakt.


Streszczając powyższy “wywód”, podsumujmy sobie plusy czytania książek biznesowych, książek o finansach, książek o zarabianiu:

+ Jesteś w temacie “zarabiania”, przez co nastrajasz się na szukanie okazji
+ Zdobywasz wiedzę do udoskonalania swoich dotychczasowych metod – a także poznajesz nowe, wykorzystywane przez innych ludzi
+ W przypadku totalnego braku własnych pomysłów – dostajesz je “na tacy”
+ Rozwijasz się w temacie zarabiania i budowania własnych “biznesów”
+ Możesz dowolnie modyfikować, łączyć i ulepszać opisane sposoby


Najlepsze książki biznesowe – które warto czytać?

Najlepsze książki biznesowe to bardzo względne pojęcie, ale postaram się na nie trochę naprowadzić. Po pierwsze – unikałbym stricte akademickiego podejścia. Uważam, że książki pisane przez praktyków – którzy nawet nie umieją do końca nazwać swoich działań, są więcej warte od teoretycznych opracowań jakiegoś zagadnienia (pomimo dokładniejszej – naukowej – analizy). Takie teoretyczne opracowania “naukowe” oczywiście też mają swoją wartość – np. w przypadku różnego rodzaju badań marketingowych, psychologii sprzedaży, no i ogólnego podsumowania zebranej w praktyce wiedzy. To “podsumowanie” rozumiem jako umiejętność nazwania czynności, do których doszło się samemu w praktyce 🙂


Po drugie – zdecydowanie odradzam jakiekolwiek książki o “sile myśli”, “sekrecie”, “prawie przyciągania”, itd. 🙂 Jeśli ktoś szczerze wierzy, że siłą myśli przyciągnie do siebie bogactwo… proszę próbować, ja natomiast nie mam zamiaru tracić na takie pozycje czasu.


Jeśli chodzi o książki, które polecam – to w pierwszej kolejności są to wszystkie pozycje wymienione w zakładce Czytelnia. Polecam biografie właścicieli dużych firm (Jobs, Kulczyk, Ford, Trump, itd.) oraz wszelkie książki dotyczące zarabianie pieniędzy napisane przez praktyków. W czytelni umieściłem trzy książki Kiyosakiego, którego za praktyka nie uważam – dla mnie to bardziej rozważania teoretyczne, ale jednak opisują korzystne, w moim mniemaniu, podejście do finansów (zawsze się mówi, że podejście w takich książkach jest “banalne” – ale nikt nie zwróciłby na ten banał uwagi, gdyby o nim nie przeczytał :>).


podsumowanie

Podsumowanie

Zdecydowanie warto czytać najlepsze książki biznesie, zwłaszcza jeśli chcemy zarabiać w internecie coraz wyższe kwoty. Tą listę polecanych książek będę stale uzupełniał o wartościowe pozycje, więc zachęcam do odwiedzania czytelni co jakiś czas 🙂 Jeśli przekonałeś się już do czytania książek, zapoznaj się też z 9 nawykami przydatnymi przy zarabianiu przez internet – czytanie to jeden z nich 🙂

Komentarze (1)

  1. Aniah

    Ja wierzę w prawo przyciągania od 10 lat i od 10 lat przyciągam bogactwo, na pewno w końcu przyjdzie ;D

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *