Sposoby na skuteczny kontakt z facebookiem


Obrazek - facebook marketing reklama zasięg - getpaid20.pl

Doświadczeni mentorzy, zamknięta społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!
--> Dołącz i zacznij zarabiać przez internet! <--


Skuteczny kontakt z facebookiem jest bardzo utrudniony – ale nie jest niemożliwy. Nie da się po prostu wysłać e-maila na wskazany adres, zadzwonić, czy też odezwać się poprzez ich oficjalny profil na facebooku. Pomimo istnienia specjalnych formularzy odwoławczych, najczęściej otrzymuje się odpowiedzi generowane automatycznie. Istnieją jednak sposoby dotarcia do supportu FB i skontaktowania się z nimi w bardziej bezpośredni sposób – także w sprawach do których nie został nam przedstawiony specjalny formularz odwoławczy. W tym wpisie przedstawiam sposoby na kontakt z facebookiem 🙂

Zanim przystąpimy do prób kontaktu z FB, warto sobie jednak uzmysłowić, że nasze konta na tym portalu społecznościowym, fanpage’e, grupy są tak naprawdę własnością facebooka – a nie naszą. Facebook właśnie z takiej perspektywy rozpatruje otrzymane odwołania i odpowiada na wiadomości. Także niestety nawiązanie kontaktu nie jest równoznaczne z rozwiązaniem swojego problemu. Niestety. Spróbować jednak na pewno nie zaszkodzi 🙂

 

WAŻNE! W przypadku odwoływania się od blokady domeny, do wiadomości warto dodać screeny z rezultatów weryfikacji narzędziami:

https://safebrowsing.google.com/
https://sitecheck.sucuri.net/

 

Infolinia FB – kontakt telefoniczny z facebookiem?

Kontakt z facebookiem jest utrudniony ze względu na bardzo dużą ilość potencjalnie chętnych do skorzystania z niego osób. Dużo osób poszukuje kontaktu telefonicznego do FB – swojego rodzaju infolinii. Trzeba jednak zauważyć, że z tego portalu społecznościowego korzysta cały świat – więc potencjalna infolinia musiałaby być ogromna. Logistyka budowy kontaktu telefonicznego z facebookiem to nie lada wyzwanie – i wątpię by kiedykolwiek taka infolinia do facebooka powstała. Każdy z pracowników musiałby mieć spory pakiet uprawnień, co w efekcie doprowadziłoby najpewniej do wielu nadużyć, których to portal chce uniknąć. Także jeśli szukasz infolinii do facebooka – niestety taka nie istnieje i najpewniej istnieć nie będzie. Są za to inne sposoby na skuteczny kontakt z FB, które przedstawiam poniżej. Niektóre z nich w niczym nie ustępują infolinii telefonicznej 🙂

 

Sposób 1 – Kontakt z facebookiem poprzez zgłaszanie problemu

Ta opcja kontaktu z FB jest dostępna wyłącznie dla zalogowanych osób. W przypadku utraty dostępu do swojego konta w tym portalu – przejdź od razu do pozostałych sposobów kontaktu z facebookiem.

Aby zgłosić problem – po zalogowaniu się na konto, w prawym górnym rogu wybieramy ikonkę „znaku zapytania”, a następnie klikamy w odnośnik „zgłoś problem” i wypełniamy odpowiedni formularz. Cały proces przedstawiają poniższe screeny:

Obrazek - kontakt z fb złaszanie problemu - getpaid20.pl

Obrazek - kontakt z facebookiem złaszanie problemu - getpaid20.pl

 

Sposób 2 – Kontakt z facebookiem poprzez formularz i czat dla reklamodawców

Stworzenie konta reklamowego na facebooku jest całkowicie darmowe. Na każdym koncie FB warto stworzyć konto reklamowe – właśnie w celu korzystania ze specjalnych formularzy kontaktowych dla reklamodawców. Formularz jest dostępny dla zalogowanych osób i wymaga (przed wysłaniem) wskazania swojego konta reklamowego przypisanego do profilu, którego dot. wysyłana wiadomość.

Wszelkie problemy zgłaszane poprzez ten formularz najlepiej przedstawiać jako utrudnienia w kupowaniu reklam. Takim utrudnieniem może być cofnięcie publikacji fanpage’a, blokada grupy, blokada domeny, blokada konkretnego linka, itd. Można próbować pisać także w innej sprawie (np. w sprawie zablokowania innego konta FB – na którym chcemy kupić reklamy lub na którym znajduje się FP co do którego chcemy kupić reklamy, a straciliśmy do niego dostęp) – ale ciężko powiedzieć jakie są szanse na reakcję pracownika w takiej niebezpośredniej „interwencji”. Spróbować na pewno warto.

Aby wysłać wiadomość do supportu należy przejść na stronę: https://www.facebook.com/business/help, a następnie postępować według poniższych screenów:

Obrazek - kontakt z fb dla reklamodawców - getpaid20.pl

Obrazek - kontakt z facebookiem dla reklamodawców - getpaid20.pl

Obrazek - kontakt z facebookiem poprzez czat - getpaid20.pl

 

Opcja kontaktu z FB w tej metodzie czasem dostępna jest jako „wysłanie jednorazowej wiadomości”, a czasem jako „live czat z pracownikiem facebooka”. Niestety nie zgłębiałem się od czego to zależy – podczas robienia screenów miałem szczęście i trafiłem na czat, po odświeżeniu była już tylko „jednorazowa wiadomość”. Formularze obu tych metod kontaktu wyglądają następująco:

Obrazek - formularz kontaktowy z facebookiem porzez wysłanie wiadomości - getpaid20.pl

Obrazek - formularz kontaktowy z facebookiem dla reklamodawców poprzez live czat - getpaid20.pl

 

Sposób 3 – Kontakt z facebookiem poprzez pocztę tradycyjną

Jedną ze skutecznych form kontaktu z facebookiem jest po prostu wysłanie odwołania opisującego nasz problem poprzez pocztę tradycyjną. Taki list do głównej siedziby facebooka należy oczywiście napisać w języku angielskim 🙂

ADRES pocztowy siedziby Facebooka:

Facebook Headquarters
1 Hacker Way
Menlo Park, CA 94025
The United States of America

 

Sposób 4 – Kontakt z facebookiem poprzez odwołanie w ministerstwie cyfryzacji

Polska jest pierwszym krajem, w którym użytkownicy Facebooka uzyskali możliwość weryfikacji odmowy dotyczącej odwołania od decyzji o blokadzie treści na ich profilu. To zdecydowanie najbardziej oficjalny i skuteczny sposób na rozwiązywanie ew. problemów z Facebookiem. Sposób już w wielu przypadkach problemów z kontami FB członków mentoringu, okazał się jak najbardziej skuteczny.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że nie przyjmuje zgłoszeń dotyczących treści niezgodnych z polskim prawem, albo naruszających wewnętrzny regulamin portalu społecznościowego. Dokładniej chodzi między innymi o treści dotyczące ustrojów totalitarnych, naruszające prawa autorskie, zachęcające do przemocy lub do samobójstwa, lub treści ukazujące nagość oraz pornografię.

Zgłoszenie za pośrednictwem strony obywatel.gov.pl oficjalnie można wysłać tylko wtedy, gdy serwis Facebooka odrzucił skargę dotyczącą usunięcia treści lub blokady konta albo nie udzielił na tę skargę odpowiedzi w ciągu 72 godzin (czego w praktyce chyba nikt nie sprawdzi?). Pierwszą instancją odwoławczą oficjalnie pozostaje więc sam Facebook – czyli w pierwszej kolejności należy wypróbować co najmniej dwie powyższe metody kontaktu i/lub napisać oficjalne odwołanie od decyzji (pod warunkiem, że portal umożliwi nam taką możliwość poprzez specjalny formularz).

Po 72h od braku reakcji facebooka, można śmiało złożyć odwołanie do ministerstwa cyfryzacji – które to złoży je za nas do facebooka. Odwołanie składa się oficjalnie, po zalogowaniu poprzez swój profil zaufany, na stronie: https://odp.gov.pl/restricted/contact .

Formularz odwoławczy wygląda następująco (wstawiam tylko górny fragment):

Obrazek - kontakt z fb poprzez odwołanie w ministerstwie cyfryzacji - getpaid20.pl

 

Obrazek - podsumowanie - getpaid20.pl

Podsumowanie

Pomimo faktu, że kontakt z facebookiem jest bardzo utrudniony – nie jest niemożliwy. Istnieją skuteczne sposoby na skontaktowanie się z supportem portalu społecznościowego facebook i te sposoby wymieniłem w powyższej treści wpisu wraz ze screenami obrazującymi ich zastosowanie. Trzymam kciuki by udało Ci się skontaktować z tym portalem społecznościowym i rozwiązać swój problem !:)

Pozdrawiam!
mysc

O autorze

mysc

mysc
Założyciel marki oraz grupy Get Paid 2.0. Aktywnie zarabia w internecie i pomaga zarabiać innym od 2014 roku. Prowadzone przez niego mentoringi są konkretne, aktualne i stale rozwijane. Na pewno nie zawiedziesz się dołączając.

Dołącz do mentoringu Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać w internecie!
Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Mylead.Global   Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Eforsa   Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Hotpay

Komentarze (14)

 1. PiotrekPiotrek

  Mam zablokowane konto do facebooka i nie chcą mi odblokować

  1. AndrzejAndrzej

   Mnie spotkało to samo. Najgorsze jest to że FB zatrudnia do oceny postów i komentarzy coraz więcej niekompetentnych (delikatnie mówiąc) pracowników. Coraz więcej z nich to chyba absolwenci szkoły Rydzyka z Torunia. W ten sposób Rydzyk sukcesywnie steruje FB i przejmuje administrowanie tym portalem. Jednocześnie po zablokowaniu nie ma nawet możliwości odwołania ponieważ ta strona także jest zablokowana.

 2. Małgorzata RakMałgorzata Rak

  Ja nie mogę zmienić nazwy- nazwiska na fanpage…:(

 3. Ewelina BanaszewskaEwelina Banaszewska

  Witam potrzebuje pomocy w usyskaniu hasła do mojego konta. Poczty niestey już nie mam tej samej bo to bo 7 lat i jej nie używałam i została wykreślona. Potrzebuję pomocy z usyskaniu mojego konta. Proszę o pomoc

  1. JolexJolex

   Cześć
   Mam właśnie ten sam problem
   Udało Ci się go rozwiązać ?

 4. Odzyskać kontoOdzyskać konto

  Dziś ktoś obcy włamał się na moje konto i nie mogę wejść na moje konto ,Tak jak by mnie wogole nie było jak bym była usunięta z mesengerem to samo

 5. Łukasz KamińskiŁukasz Kamiński

  Wczoraj ktoś obcy włamał się na moje konto i nie mogę wejść na moje konto ,Tak jak by mnie wogole nie było jak bym była usunięta z mesengerem to samo

 6. kobylinskadagmara85@gmail.comkobylinskadagmara85@gmail.com

  FB BLOKUJE WPISY ZAMYKA LUDZIOM USTA ZOSTALAM ZABLOKOWANA NA 30 DNI FB MA NATYCHMIAST MNIE ODBLOKOWAC INACZEJ SPRAWA OPRZE SIE O SĄD

 7. Ewa PiszczEwa Piszcz

  Mam zablokowane konto…pilnie potrzebuje kontaktów …co robić

 8. DominikDominik

  Potrzebuje pomocy Facebooka mój syn zmienił datę urodzenia na swoją i niemogę korzystać z Facebooka ani z Messenger
  Czy jest opcja kontaktu e-mail?

 9. DorotaDorota

  Mimo zmiany hasła i tak nie mogę się zalogować na swoje konto, ponieważ muszę wpisać kod logowania, ale jakim cudem mam go wygenerować z menu fb skoro nie mam do niego dostępu???? Oczywiście na kilkanaście moich emaili fb nie raczy odpowiedzieć!!!

  1. GośćGość

   Jaki jest mail do Facebook czy to ten który oni do nas piszą ale wcale nie odpowiadajac

 10. EwelinaEwelina

  Prowadzę transmisje, nie docieram do widzów czy jest jakaś blokada? @sklepodziezowykomoda

 11. Włamanie na fbWłamanie na fb

  Poproszę o jakiś kontakt do administratora FB bo ktoś wkradł się na konto mojego partnera

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *