GETPAID20.PL

4

Co nowego?

Obrazek - facebook marketing reklama zasięg - getpaid20.pl

Sposoby na skuteczny kontakt z facebookiem

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Skuteczny kontakt z facebookiem jest bardzo utrudniony – ale nie jest niemożliwy. Nie da się po prostu wysłać e-maila na wskazany adres, zadzwonić, czy też odezwać się poprzez ich oficjalny profil na facebooku. Pomimo istnienia specjalnych formularzy odwoławczych, najczęściej otrzymuje się odpowiedzi generowane automatycznie. Istnieją jednak sposoby dotarcia do supportu FB i skontaktowania się z nimi w bardziej bezpośredni sposób – także w sprawach do których nie został nam przedstawiony specjalny formularz odwoławczy. W tym wpisie przedstawiam sposoby na kontakt z facebookiem 🙂

Zanim przystąpimy do prób kontaktu z FB, warto sobie jednak uzmysłowić, że nasze konta na tym portalu społecznościowym, fanpage’e, grupy są tak naprawdę własnością facebooka – a nie naszą. Facebook właśnie z takiej perspektywy rozpatruje otrzymane odwołania i odpowiada na wiadomości. Także niestety nawiązanie kontaktu nie jest równoznaczne z rozwiązaniem swojego problemu. Niestety. Spróbować jednak na pewno nie zaszkodzi 🙂

 

WAŻNE! W przypadku odwoływania się od blokady domeny, do wiadomości warto dodać screeny z rezultatów weryfikacji narzędziami:

https://safebrowsing.google.com/
https://sitecheck.sucuri.net/

 

Infolinia FB – kontakt telefoniczny z facebookiem?

Kontakt z facebookiem jest utrudniony ze względu na bardzo dużą ilość potencjalnie chętnych do skorzystania z niego osób. Dużo osób poszukuje kontaktu telefonicznego do FB – swojego rodzaju infolinii. Trzeba jednak zauważyć, że z tego portalu społecznościowego korzysta cały świat – więc potencjalna infolinia musiałaby być ogromna. Logistyka budowy kontaktu telefonicznego z facebookiem to nie lada wyzwanie – i wątpię by kiedykolwiek taka infolinia do facebooka powstała. Każdy z pracowników musiałby mieć spory pakiet uprawnień, co w efekcie doprowadziłoby najpewniej do wielu nadużyć, których to portal chce uniknąć. Także jeśli szukasz infolinii do facebooka – niestety taka nie istnieje i najpewniej istnieć nie będzie. Są za to inne sposoby na skuteczny kontakt z FB, które przedstawiam poniżej. Niektóre z nich w niczym nie ustępują infolinii telefonicznej 🙂

 

Sposób 1 – Kontakt z facebookiem poprzez zgłaszanie problemu

Ta opcja kontaktu z FB jest dostępna wyłącznie dla zalogowanych osób. W przypadku utraty dostępu do swojego konta w tym portalu – przejdź od razu do pozostałych sposobów kontaktu z facebookiem.

Aby zgłosić problem – po zalogowaniu się na konto, w prawym górnym rogu wybieramy ikonkę “znaku zapytania”, a następnie klikamy w odnośnik “zgłoś problem” i wypełniamy odpowiedni formularz. Cały proces przedstawiają poniższe screeny:

Obrazek - kontakt z fb złaszanie problemu - getpaid20.pl

Obrazek - kontakt z facebookiem złaszanie problemu - getpaid20.pl

 

Sposób 2 – Kontakt z facebookiem poprzez formularz i czat dla reklamodawców

Stworzenie konta reklamowego na facebooku jest całkowicie darmowe. Na każdym koncie FB warto stworzyć konto reklamowe – właśnie w celu korzystania ze specjalnych formularzy kontaktowych dla reklamodawców. Formularz jest dostępny dla zalogowanych osób i wymaga (przed wysłaniem) wskazania swojego konta reklamowego przypisanego do profilu, którego dot. wysyłana wiadomość.

Wszelkie problemy zgłaszane poprzez ten formularz najlepiej przedstawiać jako utrudnienia w kupowaniu reklam. Takim utrudnieniem może być cofnięcie publikacji fanpage’a, blokada grupy, blokada domeny, blokada konkretnego linka, itd. Można próbować pisać także w innej sprawie (np. w sprawie zablokowania innego konta FB – na którym chcemy kupić reklamy lub na którym znajduje się FP co do którego chcemy kupić reklamy, a straciliśmy do niego dostęp) – ale ciężko powiedzieć jakie są szanse na reakcję pracownika w takiej niebezpośredniej “interwencji”. Spróbować na pewno warto.

Aby wysłać wiadomość do supportu należy przejść na stronę: https://www.facebook.com/business/help, a następnie postępować według poniższych screenów:

Obrazek - kontakt z fb dla reklamodawców - getpaid20.pl

Obrazek - kontakt z facebookiem dla reklamodawców - getpaid20.pl

Obrazek - kontakt z facebookiem poprzez czat - getpaid20.pl

 

Opcja kontaktu z FB w tej metodzie czasem dostępna jest jako “wysłanie jednorazowej wiadomości”, a czasem jako “live czat z pracownikiem facebooka”. Niestety nie zgłębiałem się od czego to zależy – podczas robienia screenów miałem szczęście i trafiłem na czat, po odświeżeniu była już tylko “jednorazowa wiadomość”. Formularze obu tych metod kontaktu wyglądają następująco:

Obrazek - formularz kontaktowy z facebookiem porzez wysłanie wiadomości - getpaid20.pl

Obrazek - formularz kontaktowy z facebookiem dla reklamodawców poprzez live czat - getpaid20.pl

 

Sposób 3 – Kontakt z facebookiem poprzez pocztę tradycyjną

Jedną ze skutecznych form kontaktu z facebookiem jest po prostu wysłanie odwołania opisującego nasz problem poprzez pocztę tradycyjną. Taki list do głównej siedziby facebooka należy oczywiście napisać w języku angielskim 🙂

ADRES pocztowy siedziby Facebooka:

Facebook Headquarters
1 Hacker Way
Menlo Park, CA 94025
The United States of America

 

Sposób 4 – Kontakt z facebookiem poprzez odwołanie w ministerstwie cyfryzacji

Polska jest pierwszym krajem, w którym użytkownicy Facebooka uzyskali możliwość weryfikacji odmowy dotyczącej odwołania od decyzji o blokadzie treści na ich profilu. To zdecydowanie najbardziej oficjalny i skuteczny sposób na rozwiązywanie ew. problemów z Facebookiem. Sposób już w wielu przypadkach problemów z kontami FB członków mentoringu, okazał się jak najbardziej skuteczny.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że nie przyjmuje zgłoszeń dotyczących treści niezgodnych z polskim prawem, albo naruszających wewnętrzny regulamin portalu społecznościowego. Dokładniej chodzi między innymi o treści dotyczące ustrojów totalitarnych, naruszające prawa autorskie, zachęcające do przemocy lub do samobójstwa, lub treści ukazujące nagość oraz pornografię.

Zgłoszenie za pośrednictwem strony obywatel.gov.pl oficjalnie można wysłać tylko wtedy, gdy serwis Facebooka odrzucił skargę dotyczącą usunięcia treści lub blokady konta albo nie udzielił na tę skargę odpowiedzi w ciągu 72 godzin (czego w praktyce chyba nikt nie sprawdzi?). Pierwszą instancją odwoławczą oficjalnie pozostaje więc sam Facebook – czyli w pierwszej kolejności należy wypróbować co najmniej dwie powyższe metody kontaktu i/lub napisać oficjalne odwołanie od decyzji (pod warunkiem, że portal umożliwi nam taką możliwość poprzez specjalny formularz).

Po 72h od braku reakcji facebooka, można śmiało złożyć odwołanie do ministerstwa cyfryzacji – które to złoży je za nas do facebooka. Odwołanie składa się oficjalnie, po zalogowaniu poprzez swój profil zaufany, na stronie: https://odp.gov.pl/restricted/contact .

Formularz odwoławczy wygląda następująco (wstawiam tylko górny fragment):

Obrazek - kontakt z fb poprzez odwołanie w ministerstwie cyfryzacji - getpaid20.pl

 

podsumowanie

Podsumowanie

Pomimo faktu, że kontakt z facebookiem jest bardzo utrudniony – nie jest niemożliwy. Istnieją skuteczne sposoby na skontaktowanie się z supportem portalu społecznościowego facebook i te sposoby wymieniłem w powyższej treści wpisu wraz ze screenami obrazującymi ich zastosowanie. Trzymam kciuki by udało Ci się skontaktować z tym portalem społecznościowym i rozwiązać swój problem !:)

Pozdrawiam!
mysc

Komentarze (31)

 1. Piotrek

  Mam zablokowane konto do facebooka i nie chcą mi odblokować

  Odpowiedz
  1. Andrzej

   Mnie spotkało to samo. Najgorsze jest to że FB zatrudnia do oceny postów i komentarzy coraz więcej niekompetentnych (delikatnie mówiąc) pracowników. Coraz więcej z nich to chyba absolwenci szkoły Rydzyka z Torunia. W ten sposób Rydzyk sukcesywnie steruje FB i przejmuje administrowanie tym portalem. Jednocześnie po zablokowaniu nie ma nawet możliwości odwołania ponieważ ta strona także jest zablokowana.

   Odpowiedz
 2. Małgorzata Rak

  Ja nie mogę zmienić nazwy- nazwiska na fanpage…:(

  Odpowiedz
 3. Ewelina Banaszewska

  Witam potrzebuje pomocy w usyskaniu hasła do mojego konta. Poczty niestey już nie mam tej samej bo to bo 7 lat i jej nie używałam i została wykreślona. Potrzebuję pomocy z usyskaniu mojego konta. Proszę o pomoc

  Odpowiedz
  1. Jolex

   Cześć
   Mam właśnie ten sam problem
   Udało Ci się go rozwiązać ?

   Odpowiedz
  2. Justyna

   Udało Ci się to zrobic. Mam ten sam problem

   Odpowiedz
 4. Odzyskać konto

  Dziś ktoś obcy włamał się na moje konto i nie mogę wejść na moje konto ,Tak jak by mnie wogole nie było jak bym była usunięta z mesengerem to samo

  Odpowiedz
  1. Ewelina

   Jak odzyskac konto ktos sie wlamal na moje konto zmienil mi haslo poczty juz nie posiadam na ktora zakladany byl facebook . Jak odzyskac konto. Pomocy

   Odpowiedz
   1. mysc (Get Paid 2.0)

    Niestety jeżeli nie masz dostępu do konta mailowego, ani numeru telefonu (który jest dodany do konta) – odzyskanie jest niemożliwe.

 5. Łukasz Kamiński

  Wczoraj ktoś obcy włamał się na moje konto i nie mogę wejść na moje konto ,Tak jak by mnie wogole nie było jak bym była usunięta z mesengerem to samo

  Odpowiedz
 6. kobylinskadagmara85@gmail.com

  FB BLOKUJE WPISY ZAMYKA LUDZIOM USTA ZOSTALAM ZABLOKOWANA NA 30 DNI FB MA NATYCHMIAST MNIE ODBLOKOWAC INACZEJ SPRAWA OPRZE SIE O SĄD

  Odpowiedz
  1. Łukasz

   Mam tak samo, oficjalnie bana nie mam, a pomimo tego Facebook nie reaguje na zgłoszenia

   Odpowiedz
 7. Ewa Piszcz

  Mam zablokowane konto…pilnie potrzebuje kontaktów …co robić

  Odpowiedz
 8. Dominik

  Potrzebuje pomocy Facebooka mój syn zmienił datę urodzenia na swoją i niemogę korzystać z Facebooka ani z Messenger
  Czy jest opcja kontaktu e-mail?

  Odpowiedz
 9. Dorota

  Mimo zmiany hasła i tak nie mogę się zalogować na swoje konto, ponieważ muszę wpisać kod logowania, ale jakim cudem mam go wygenerować z menu fb skoro nie mam do niego dostępu???? Oczywiście na kilkanaście moich emaili fb nie raczy odpowiedzieć!!!

  Odpowiedz
  1. Gość

   Jaki jest mail do Facebook czy to ten który oni do nas piszą ale wcale nie odpowiadajac

   Odpowiedz
 10. Ewelina

  Prowadzę transmisje, nie docieram do widzów czy jest jakaś blokada? @sklepodziezowykomoda

  Odpowiedz
 11. Włamanie na fb

  Poproszę o jakiś kontakt do administratora FB bo ktoś wkradł się na konto mojego partnera

  Odpowiedz
 12. Patrycja

  Witam ktoś prawdopodobnie włamał mi się na konto i zmienił adres poczty majowej i hasło do konta na fb a numer na który miałam zarejestrowane konto już nie mam go jak mogę odzyskac dostęp do mojego konta. Proszę o pomoc. Próbowałam sama je odzyslac ale niestety bezskutecznie

  Odpowiedz
 13. Magdalena

  Mam zablokowane konto na Fb i mesedzera proszę o kontakt bo muszę mieć to konto

  Odpowiedz
 14. Konto

  Mam wyłączony konto i nie włączyli co mam robić

  Odpowiedz
 15. Pati

  Dzień dobry, mam problem z odzysaknaiem konta. Nie pamiętam hasła. Na numer telefonu podany nie otrzymuje kodu do zmiany hasła. Napisalam już kilka maili, wysłałam również dowód osobitlsty i prawo jazdy. Niestety dostaje odpowiedź, że na podstawie dokumentu tożsamości nie ma możliwości stwierdzenia, że to moje konto. Pomocy!

  Odpowiedz
  1. Liliana

   Dzień dobry, czy udało się rozwiązać problem?? Mam taki sam. Będę wdzięczna za odpowiedź.

   Odpowiedz
 16. Ania

  Proszę o kontakt mam zablokowany Fb już 2 tygodnie a od tygodnia trwa wertfikacja konta !

  Odpowiedz
 17. Piotr

  Widzę że nie tylko ja mam taki sam problem nawet kod który mi przysłali nie działa co się dzieje może zna ktoś jakiegoś speca od tych spraw

  Odpowiedz
 18. Agnieszka

  Ktoś podszywa się pod moje konto i rozmawia na mesenger w bardzo niegrzeczny sposób z innymi

  Odpowiedz
 19. Damian

  Witam ktos wlamal mi sie na konto zmienil haslo mam stary email do konta fb ale nie przychodzi zaden kod do resetu hasla

  Odpowiedz
 20. Joanna

  Proszę o pomoc w 13.12.2022 chcelismy zakupić laptopa wystawionego przez Facebooka cena 1400zł a zaliczki miało być 700zł wpłaciliśmy 500zl i 200zl a Pan chciał więcej. To niestety był oszust a teraz nie ma pieniędzy ani laptopa. Nazywał się Dariusz Cie**** nr tel. 881***823.Bardzo proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  1. andrzej

   Na Policje to zgłoś, Moja mama też tak zrobiła,i go znaleźli. A chłop jako słupa dał swoją dziewczynę xD.

   Odpowiedz
 21. Izolda Jankowska

  Zanim złożę skargę do Ministerstwa Cyfryzacji .Blokują dostęp do kontaktu w Centrum.Pomocy.JESTEM POMÓWIONA -w każdym nowym kontakcie na Messengerze jest ostrzeżenie:że po odpisaniu, mogę mieć DOSTĘP DO ich DANYCH OSOBOWYCH!!! Zawiadomił mnie znajomy ,choć to pewnie trwa ! Jestem pewna że przez tych geniuszy straciłam możliwość wykonywania mojej pracy ( tłumaczenia ) bo od pewnego czasu (były też urzędy ) nie otrzymuję ŻADNYCH odpowiedzi. Banowali mnie za nagość -rzeźba Michała Anioła …okrucieństwo – zdjęcie głodu na Ukrainie . Itd Wszyscy się śmiali -ale takiego finału się spodziewałam.Zostałam pomówiona ,oskarżona , zszargano moje dobre imię,straciłam możliwość zarobkowania Nie odpuszczę !!!!

  Odpowiedz
 22. Izolda Jankowska

  Zrobiłam zrzut ,na którym adres figuruje !

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *