GETPAID20.PL

4

Co nowego?

dobre-nawyki-w-pracy

Lista dobrych nawyków przydatnych w zarabianiu przez internet

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Ty, ja, Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow, Dariusz Miłek, wszyscy z listy najbogatszych Polaków i każdy człowiek którego mijamy na ulicy, widzimy w telewizji, na youtubie lub gdziekolwiek indziej – ma tylko i aż 24 godziny na dobę. Czas ma to do siebie, że po prostu upływa – i nikt nam go nie zwróci, jeśli codziennie przez 3h oglądasz telewizję i nic z tego nie pamiętasz (bo faktycznie zabijasz tym tylko czas) -> marnujesz aż 1095 godzin rocznie 🙂 Jak myślisz, gdzie będziesz po roku czasu (który i tak upłynie) w stosunku do osób, które przez te 1095 godzin cały czas udoskonalały swoje metody działania w internecie? Nie mówię o jakimś maniakalnym zajmowaniu się tylko zarabianiem, w drugą stronę też nie można przesadzać – chciałem Ci tylko pokazać, że z pozoru niewinne 3h, w stosunku rocznym jest ogromną stratą czasu. Rola, zarówno dobrych, jak i szkodliwych nawyków jest bardzo duża w jakiejkolwiek dziedzinie – w zarabianiu w internecie i pracy w domu również. Jakie jeszcze szkodliwe nawyki marnują Twój czas? Ile tracisz na nie czasu w stosunku rocznym?

Jeśli nie czytałeś poprzedniego wpisu na temat nawyków, zrób to proszę teraz – zanim zaczniesz czytać dalej. W tym wpisie wymieniam moją subiektywną listę dobrych nawyków przydatnych w zarabianiu przez internet i pracy w domu.

 

Dobre nawyki, a zarabianie w internecie

Na forach o zarabianiu przez internet bardzo często pojawiają się pytania odnośnie tego “na czym najwięcej zarobię w internecie“, “jak najszybciej zarobić przez internet?“, itd. 🙂 Takie same pytania często dostaję też od Was, czytelników tego bloga. Zobaczcie ile czasu tracicie na zastanawianie się czy zacząć od programu afiliacyjnego X, czy od Y – niektóre takie dyskusje toczą się kilka dni. Kilka dni… w kilka dni już można zacząć zdobywać ruch, testować różne programy, modyfikować swoje treści reklamowe i ustalić w czym dana osoba się widzi w NAJBLIŻSZEJ (podkreślam to słowo) przyszłości.

Ja zaczynałem swoją pracę w domu od skracania linków.  Po prostu zacząłem i wyrobiłem sobie nawyk samodyscypliny. Od tego czasu modyfikowałem, zmieniałem, udoskonalałem (nierzadko się też cofałem udoskonalenia!) swoje metody. Te wszystkie modyfikacje zaprowadziły mnie tutaj, tutaj na tego bloga. Gdybym nie zaczął skracać linków w 2014 i kombinować w jaki sposób zdobywać ruch, nie czytałbyś teraz tego wpisu 🙂

Morałem tego wstępnego paragrafu jest twierdzenie, że najważniejsze jest by zacząć coś robić, obojętnie co – a później udoskonalać i modyfikować swoje metody. Na początku polecam skracanie, troszkę z sentymentu, ale też dlatego, że jest po prostu najłatwiejsze – wystarczy by ktoś wszedł w Twój link, nie musi nic kupować, wysyłać formularzy, rejestrować się, wystarczy, że wejdzie. W razie czego, więcej o skracaniu i innych metodach napisałem w podstawach 🙂

 

Lista dobrych nawyków przydatnych w zarabianiu przez internet

 

Zapisywanie swoich pomysłów na usprawnienie zarabiania w internecie

Na pewno nie raz przeglądając fora o zarabianiu w internecie, blogi (może tego bloga?:>) czy nawet facebooka, wpadł Ci do głowy pomysł na uskutecznienie Twojego zarabiania. Niestety pewnie na tym się skończyło – na pomyśle. Stało się tak ponieważ nie zapisałeś swojego pomysłu. Pomysł pozostał pomysłem i nie zamienił się w Twój cel – uciekając z Twojej pamięci.
Osobiście zapisuję wszystko co przyjdzie mi do głowy i odhaczam wszystko to co już zrealizowałem. Polecam zawsze mieć przy komputerze kartkę, długopis i zapisywać KAŻDY swój pomysł. Na dobry pomysł można wpaść zawsze, oglądając telewizję (może zobaczysz w reklamie genialne posunięcie, którego mógłbyś użyć na swojej stronie?), czytając książkę, a nawet jadąc autobusem i patrząc przez okno – ZAWSZE. Oczywiście nie zachęcam do chodzenia wszędzie z kartką i długopisem, ale gdy na coś wpadniesz – np. wyślij sam sobie sms’a, zapisz to w notatniku na telefonie, zrób co możesz by pomysły – dzięki którym ulepszysz swoje metody zarabiania w internecie – Ci nie uciekły. Wszystkie modyfikacje na tym blogu i w mentoringu – to efekt zapisywania pomysłów, wszystkie artykuły to zlepek zapisanych pomysłów co do ich zawartości, nawet w tym artykule pierwotnie chciałem napisać o 8 nawykach, a wczoraj wysłałem sam sobie sms’a z pomysłem na 9. Gdybym nie wysłał, zapewne by się skończyło na 8 – bo pomysły niestety mają to do siebie, że bardzo łatwo się ulatniają. Trzeba o nie dbać 🙂

 

Czytanie książek i słuchanie audiobooków dot. zarabiania przez internet

Lubię czytać książki, więc z tym nigdy nie miałem problemów. O tym dlaczego warto je czytać, rozpisałem się tutaj : Dlaczego warto czytać “książki biznesowe”  i nie będę się powtarzał, bo nie dodałbym nic nowego. Mogę jedynie dodać, że polecam zakup czytnika e-booków, możesz go nosić ze sobą wszędzie – i w razie pojawienia się wolnego czasu, zawsze coś przeczytać i ew. zapisać pomysły jeśli takie się pojawią.

Drugą sprawą są audiobooki 🙂 Żeby oszczędzać czas, stwierdziłem kiedyś że ZAWSZE jeżdząc samochodem będę słuchał książek, zamiast radia. Kupiłem sobie transmiter, nagrałem książki na pendrive – i faktycznie słuchałem jeżdżąc samochodem. Niestety w tym postanowieniu nie wytrwałem, na korzyść radia i muzyki :> Nie wytrwałem w pierwotnej wersji, bo  – co muszę przyznać – zacząłem te książki słuchać “z musu” –  a w tą stronę też nie warto przesadzać. Teraz słucham audiobooków przez około 1,5h tygodniowo (jeżdżąc samochodem!), czyli właściwie 1 dzień w tygodniu (bo średnio jeżdżę 1,5h dziennie). Niby nic, ale w stosunku rocznym to 78 godzin słuchania książek w czasie jazdy. Ktoś kto słucha tylko radia, za rok będzie o 78 godzin do tyłu. Te 78 godzin to mnóstwo okazji na nowe pomysły, które mogę wdrażać do swoich działań reklamowych w internecie.

Książki możesz też nagrać na komórkę i słuchać w autobusie/tramwaju – zamiast muzyki, na słuchawkach 🙂 Ogólnie takie połączenie codziennych czynności ze słuchaniem książek, to spora oszczędność czasu – bo wykonujesz dwie czynności na raz.

 

Samodyscyplina i szybkie działanie

Masz wolny czas, wpadłeś na dobry pomysł i pomyślałeś sobie “zrobię to jutro”, “zapiszę to później”, “zacznę tak działać od poniedziałku”? Tutaj trzeba się zmusić i po prostu zrobić to co chcesz zrobić, bez szukania wymówek. Nawyk samodyscypliny tego typu jest niezwykle ważny w osiąganiu założonych sobie celów. Każdy ma z tym oczywiście problemy – ale niektórzy “walczą”, a niektórzy się biernie poddają i wciąż przekładają swoje plany. Ludzie którzy wciąż zarabiają więcej, o których pisałem w poprzednim wpisie działają, popełniają błędy, testują, popełniają błędy, modyfikują swoje działania, popełniają błędy – a finał finałów wyprzedzają lub nawet dublują osoby, które w tym czasie się zastanawiały i przekładały swoje plany na później. Przekładanie to bardzo szkodliwy nawyk.

 

Planowania tygodnia pracy w domu

O tym jak to robię, napisałem w jednym z pierwszych wpisów na blogu – od tego czasu nic się nie zmieniło. Przeczytajcie proszę ten wpis : O tym jak planuję i organizuję swoją pracę w internecie. Oczywiście też mi się zdarzają tygodnie, w których takiego planu nie mam bo np. tych zadań jest za mało, albo po prostu mam zapisaną listę zadań w innej formie (jako lista na kartce), ale generalnie zawsze mam jakiś PLAN do wykonania. Ten nawyk jest powiązany z nawykiem samodyscypliny, czyli działaniem – bo co z tego, że masz nawyk planowania, skoro zamiast wykonywać plan, będziesz wciąż przekładać jego realizację?:) Bardzo dobrą technikę pomagającą w realizacji planu opisałem tutaj: Technika pomodoro działa i motywuje do pracy. Polecam spróbować, działa zwłaszcza na początku stosowania 🙂

 

Przeglądanie for o zarabianiu w internecie i czytania blogów branżowych

W marketingu internetowym trendy zmieniają się bardzo szybko, książki są wydawane z opóźnieniem – i w chwili gdy je czytasz, na pewno jest już więcej sposobów, metod, na dane zagadnienie. W związku z tym warto być na bieżąco i śledzić fora oraz blogi (np. Get Paid 2.0 :>) dotyczące zarabiania przez internet i pracy w domu. To właśnie na nich informacje pojawiają się w czasie rzeczywistym. Gdy pojawi się sposób X, możesz o nim przeczytać na forach, blogach praktycznie od razu, a hipotetyczna książka o tym sposobie dopiero “zacznie się pisać” 🙂 Listę polecanych przeze mnie for znajdziesz tutaj. Uważaj, żeby ta czynność nie zaczęła być szkodliwym nawykiem i marnowaniem czasu – ustal sobie, że np. wchodzisz na fora raz dziennie, raz na dwa dni i sprawdzasz czy pojawiło się coś ciekawego. Nie ma potrzeby siedzenia tam 24/h – to Cię tylko oddala od realizacji zaplanowanych na dany dzień ważniejszych zadań związanych z zarabianiem w internecie 🙂

 

Prowadzenie publicznego dziennika pracy w domu, przez internet

Osobiście prowadziłem regularnie dziennik na zarabiam.com i make-cash.pl praktycznie od samego początku mojej przygody z zarabianiem online i uważam, że to w dużej mierze dzięki niemu jestem teraz w tym, a nie innym miejscu. Teraz prowadzę bloga, co pełni podobną funkcję – ale zaczęło się od dzienników.

Dlaczego warto prowadzić dziennik ? Oto lista plusów :
– Rosnąca auto-motywacja poprzez stawianie sobie celów i dziennych zadań do wykonania.
– Samodyscyplina co do wykonywania tych zadań, w końcu trzeba dodać kolejne wpisy.
– Umożliwienie innym osobom dawania sobie rad – jak na dłoni widać na jakim jesteś etapie i co mógłbyś zmienić/usprawnić.
– Możliwość prześledzenia swojej „drogi” i rosnących postępów (lub błędów) w późniejszym czasie.

 

“Wstawanie wcześnie rano” jako nawyk ludzi sukcesu

Jak wpiszecie w google hasło “cechy ludzi sukcesu” na pewno wyskoczy Wam “wstają wcześnie rano”. Oczywiście takie dosłowne wstawanie rano (skoro świt :>) nic nie determinuje, ktoś może mieć nocny tryb pracy – np. ja taki mam. Tutaj chodzi po prostu o długość snu i leżenia w łóżku – na pewno nieraz leżałeś/aś pomimo tego, że już się wyspaliście ?:) Oczywiście też tak często leżę i przyznaję się bez bicia – że to nie jest mój dobry nawyk, ale mam nadzieję że kiedyś się pod tym względem zmienię 🙂 Im szybciej wstaniemy rano (“rano” jako względna pora w zależności od tego kto jaki tryb życia prowadzi) z łóżka – tym więcej będziemy mieć czasu w tym dniu 🙂 Czyli chodzi tu głównie o to żeby się “nie przesypiać” i nie tracić czasu – a nie o dosłowne wstawanie skoro świt 🙂

 

Robienia sobie przerw od pracy przez internet

Taka przerwa od komputera np. na jeden dzień w tygodniu (mam tu na myśli totalną przerwę, 0 komputera, 0 internetu, komórka służy tylko do dzwonienia i wysyłania sobie sms’em ew. pomysłów :>) bardzo dobrze robi, naprawdę 🙂 Po tym dniu przerwy, człowiek “wraca do pracy” odprężony i z taką jakby większą chęcią żeby coś zrobić. Kiedyś się starałem mieć taki 1 dzień w tygodniu, teraz niestety jakoś to zaniedbałem – “w pogoni za sukcesem” (xD). Możliwe, że nie robiąc sobie przerwy marnuje czas bo działam w ciągłym zmęczeniu już tymi “pikselami” – nawet obstawiam, że tak jest, ale nie mam nawyku przerwy i muszę nad nim popracować 🙂 Niewątpliwie przerwy od pracy są wskazane żeby się “zresetować” i działać sprawniej będąc wypoczętym.

 

Ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta jako motywator do zarabiania w internecie i pracy w domu

“W zdrowym ciele, zdrowy duch”, “Jesteśmy tym co jemy”. Ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta, podobnie jak przerwa od internetu – odprężają, człowiek się lepiej czuje i przez to też lepiej i sprawniej myśli – a więc i chętniej pracuje 🙂 Jeśli zastanawiasz się co mają wspólnego ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta z zarabianiem przez internet, to własnie motywacja i lepsze myślenie są odpowiedzią 🙂

 

Szkodliwe nawyki – czynności pozorne

Są jeszcze czynności pozorne, których trzeba się wystrzegać. Takie czynności dotyczą działań, które z pozoru wyglądają na “związane z zarabianiem przez internet”, a tak naprawdę są zwykłym marnowaniem czasu. Wymienię dosłownie kilka tych szkodliwych nawyków, sam/a musisz znajdować i eliminować takie zachowania u siebie 🙂

Szkodliwe nawyki w zarabianiu przez internet:

 • Ciągłe sprawdzanie statystyk w sieciach afiliacyjnych – od tego się nie zarabia i dobrze o tym wiemy, statystyki to po prostu miernik Twojej pracy – ale jeśli Twoja praca ogranicza się do codziennego sprawdzania statystyk po kilkanaście/kilkadziesiąt razy – to chyba wiesz o co zaraz zapytam ?:) Jak myślisz ile czasu tracisz na tym rocznie?
 • Nałogowe sprawdzanie for o zarabianiu w internecie – o tym już napisałem wyżej, forum wystarczy sprawdzić RAZ dziennie, a nawet RAZ na kilka dni – nie musisz na nim siedzieć 24h/dobę.
 • Nałogowe sprawdzanie maila / skrzynek PW na forach – sprawdzaj sobie czy masz nowe wiadomości raz-dwa razy dziennie, nie rób tego cały czas – bo tylko się niepotrzebnie rozpraszasz od innych zajęć. Możesz sobie ustalić, że np. odpisujesz na wiadomości od 12.00 i tyle, jak odpiszesz na wszystko możesz już wiadomości nie sprawdzać do następnego dnia.
 • Czytasz książki, słuchasz audiobooków, śledzisz blogi, fora – super 🙂 Jednak takie działania, bez zapisywania i wdrażania w życie nowych pomysłów – to również czynność pozorna 🙂

 

podsumowanie

Podsumowanie

Całość wyszła też tak trochę jako “rachunek sumienia” dla mnie, bo podsumowałem sobie swoje nawyki i ogólnie “drogę rozwoju”. Mam nadzieję, że całość będzie dla Ciebie przydatna, popracujesz nad tymi nawykami i za jakiś czas napiszesz mi maila, w którym opiszesz jak daleko dzięki temu zaszedłeś 🙂 Pamiętaj, że Twoim najważniejszym ruchem jest rozpoczęcie działania i samodyscyplina. Gdy zaczniesz działać i będziesz praktykował wyżej opisane dobre nawyki – nie ma siły żebyś się nie rozwijał i z czasem nie zarabiał coraz więcej. Na koniec (content marketing :>) zachęcam do zapoznania się z moją ofertą mentoringu, dzięki któremu Twój start w zarabianiu przez internet (lub dalszy rozwój) może być jeszcze szybszy 🙂

Pozdrawiam
mysc

Komentarze (5)

 1. Lerum

  Jak już Ci pisałem – świetny artykuł. Dołożę swoje trzy grosze, czyli polecę aplikacje do planowania: Trello. Można korzystać z niej zarówno z komputera jak i z telefonu. Nic mnie tak nie motywuje jak odhaczanie ukończonych zadań w jakimś projekcie 🙂

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Tak, odhaczanie to zdecydowanie przyjemna czynność 🙂 Dzięki!

   Odpowiedz
 2. Owl

  Ograniczanie złych i niepotrzebnych nawyków jest bardzo ważnym elementem walki z brakiem czasu (dla mnie i dla większości ludzi, którym ciągle brakuje dnia, brakuje czasu).

  Przy okazji, po przeczytaniu Twojego artykułu i poprzedniego (dzięki za ciekawe posty) przypomniało mi się takie pojęcie jak nadmierny perfekcjonizm, który również zabiera sporo czasu z życia i ogranicza działanie.

  Według Wiki nadmierny perfekcjonizm to “postawa człowieka, która stawia dokładność wykonywanych czynności na najwyższym miejscu. Nadmierny perfekcjonizm jest w psychologii czasem nazywany dewiacją, która praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie.”

  W skrócie polega to na tym, że nadmierny perfekcjonista, zamiast działać, to ciągle coś poprawia, udoskonala, ulepsza, bo ciągle wydaje mu się, że nie jest dość perfekcyjny.

  Przykładowo, zamiast założyć blog i działać, to taka osoba czyta przez kilka lat książki i poradniki “jak założyć bloga”, jak pisać artykuły, bo ciągle wydaje jej się, że nie jest jeszcze dość doskonała i gotowa.
  W rezultacie ludzie, którzy mniej przeczytali — książek i poradników działają — przykładowo prowadzą blog, a nadmierny perfekcjonista ciągle czyta i się doszkala, bo chce od razu być blogerem doskonałym (w rezultacie nie zakłada bloga nigdy).

  Warto też uważać na takie pułapki i nie wpadać w nadmierny perfekcjonizm, tylko działać 🙂

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz, nie miałem pojęcia że taka postawa jest sklasyfikowana. W sumie myślę, że takie łagodniejsza formy “nadmiernego perfekcjonizmu” są dość powszechne. Skrajna forma faktycznie może uniemożliwić funkcjonowanie, bo tego typu książek jest bardzo dużo – i zanim ktoś zdąży przeczytać wszystkie, wyjdzie drugie tyle :d Właściwie taki ktoś największy problem miałby z przygotowaniem wpisów na blogu – tutaj to już w ogóle jest mnóstwo materiałów do każdego zagadnienia i właściwie nie da się “wyczerpać tematu” za jednym razem 🙂

   Odpowiedz
 3. Mormo

  Bardzo fajny wpis, będę się starać wyeliminować to ile razy sprawdzam w ciągu dnia czy wpadł lead. Po kilka, kilkanaście razy w ciągu 5-10 minut bywa nawet – już mi to zaczęło przeszkadzać, a nie wiem jak się od tego uwolnić. Będę próbować 🙂 Na ten blog się nie zagłębiałem bardziej, ale widzę tutaj dużo ciekawego contentu do przeczytania. Pozdrawiam! 😉

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *