GETPAID20.PL

4

Co nowego?

Obrazek - mx.world mxrevshare - getpaid20.pl

MX.World (MXRevshare) jako przykład piramidy finansowej? – część 2

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Cześć!

Edit:

WPIS ARCHIWALNY. Program już nie działa, ale warto zapoznać się opisem – tak by w przyszłości nie dać się nabrać na różnego rodzaju inwestycje mogące okazać się zwykłym oszustwem. Opisywany serwis w późniejszym okresie zmienił nazwę na “MX.World”. Niektóre warunki się wówczas zmieniły – ale główna zasada działania pozostała taka sama. Poniższy opis jest wystarczający do zrozumienia na jakiej zasadzie działał ten program inwestycyjny 🙂

Ostatnio dostałem kilka bardzo ciekawych maili, a także komentarzy pod poprzednim wpisem dot. MX WORLD. Część z tych wiadomości to pytania o opinie w sprawie “wypłacalności MXR”, tzn. pytacie “jak długo jeszcze będzie wypłacalny?”. Ja tego oczywiście nie wiem, ale przyjrzałem się niedawno zmianom które ten program wprowadził i myślę, że warto byłoby je sobie publicznie omówić. Ponadto, sądząc po tych zmianach, mogę niedługo dostać jeszcze więcej tego typu maili i ten wpis będę traktować jako taką zbiorczą odpowiedź – być może nawet czytasz go, bo podesłałem Ci ten link jako odpowiedź na Twoje pytanie. Oprócz tego co wedug mnie oznaczają zmiany, skomentuję również “hejt” mający miejsce w komentarzach pod częścią pierwszą – właściwie od tego zacznę. Tutaj bardzo Cię proszę, żebyś nie zaczynał czytania od części drugiej (tej), ale najpierw zapoznał się z MX.World (MXRevshare) jako przykład piramidy finansowej? i innymi moimi artykułami na temat działania piramid finansowych.

 

Komentarze użytkowników i inwestorów MX.World (MXRevshare)

Zacznę od tego, że celem wcześniejszego wpisu na temat “MXR” nie było atakowanie kogokolwiek, raczej chęć uświadomienia jak to wszystko najprawdopodobniej działa. Jak widać “wyznawcy” tego systemu, bo inaczej niestety nazwać ich nie można – sądząc po bardzo emocjonalnym podejściu do sprawy – poczuli się po prostu zaatakowani i atakiem odpowiedzieli 🙂 Najgorsze, najbardziej wulgarne i obraźliwe komentarze (a także te całkowicie bez sensu dodawane od osób, które sprawiały wrażenie “kłócących się w nieskończoność”) po namyśle usunąłem. Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, chce mnie skrytykować, wyrazić swoje zdanie – ok, niech to zrobi, ale kulturalnie i cenzuralnie. Na początku nie chciałem wprowadzać takiej “cenzury”, ale naprawdę niektóre komentarze były, mówiąc krótko, “za mocne”.

W komentarzach przewija się kilka powtarzających się wątków, do których chciałbym się odnieść zbiorczo (a nie oddzielnie pod każdym tego typu komentarzem):

1 – “MX WORLD to platforma reklamowa, a nie inwestycyjna”

Prawdą jest, że MX WORLD według założyciela (i regulaminu) nie jest „platformą inwestycyjną”, a „platformą reklamową która sprzedaje realne produkty”. Publiczne pisanie o „inwestycjach” jest zabronione i grozi blokadą konta w serwisie – czy “normalna platforma reklamowa” wprowadzałaby aż takie kary? To jest przecież paranoja 🙂
Skoro interesuje Cię ta tematyka i jesteś użytkownikiem mx.world – odnalazłeś ten serwis ze względu na „możliwość zarobienia”, czyli tzw. „adpack” również kupisz ze względu na możliwość zarobienia. Wpłacisz pieniądze i wypłacisz więcej pieniędzy – właściwie kupujesz pieniądze, za mniejszy nominał – kupujesz większy. To jest właśnie inwestycja. Ty nie robisz tego ze względu na zakup reklamy, tylko ze względu na metaforyczny “zakup pieniędzy”. Nazywanie całości platformą reklamową, bo tak jest napisane w regulaminie, jest śmieszne. Jakbyś wszedł do sklepu i zobaczył wodę mineralną w butelce i z etykietą coli – to kupowałbyś wodę, czy colę?

2 – “W MX WORLD każdy ma szanse zarobić, trzeba tylko wejść w odpowiednim momencie”

W LOTTO też każdy ma szansę wygrać, trzeba tylko wysłać odpowiednie liczby 🙂 Wszystkie tego typu komentarze + wypowiedzi osób, które wyszły “na plus” są prawdziwe. Faktycznie dla tych osób nie są to już wirtualne pieniądze – ale tych osób w stosunku do wszystkich użytkowników jest bardzo mało. Nigdzie nie napisałem, że nie da się wyciągnąć więcej, niż się włożyło – napisałem, że dla zdecydowanej większości ich “zarobione w programie pieniądze” pozostaną na zawsze wirtualne.

3 – “Ty i inni MLM’owcy ; wszyscy negujecie revshery zeby złapać naiwnaikow do MLMow”

Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z jakimikolwiek MLM’ami (w tradycyjnym rozumieniu – ale z systemem poleconych w programach partnerskich już tak). Nigdy nie napisałem, że “MLM’y”, które działają piramidalnie są dla mnie czymś dobrym. Nie mam za to kompletnie żadnych “ale” do czystej struktury MLM (która NIE WYMAGA ŻADNEJ INWESTYCJI), co opisałem tutaj : Multi Level Marketing vs Piramida Finansowa. Taką czystą strukturą MLM jest dla mnie np. system poleconych w programach partnerskich.

4 – “Straciłeś kasę ; nie wiesz jak się zarabia w revshare ; widać że Ci nie wyszło w MXR”

Nigdy nie zainwestowałem i nie zainwestuję w tego typu programy – tak samo jak nigdy nie zapiszę się do “firmy MLM”. Dla mnie to strata czasu, a wpis który dotyczy MXR kompletnie nie ma na celu “odgrywania się” po jakichkolwiek porażkach.

5 – “Zazdrościsz ; tu zazdrość aż kipi”

To jest chyba najbardziej absurdalny zarzut. Czego zazdroszczę? Udziału w tej “platformie reklamowej”? Wiary w bzdury którymi swoich użytkowników karmią właściciele tej platformy? Niepewności wypłat? Naprawdę szkoda słów… po takich komentarzach widać, że niektórzy są od MXR (ale podobnie jest w innych “revshare’ach” tego typu) dosłownie uzależnieni i nie przyjmują innej, niż ich administracji, narracji.

 

Zmiany w programie MX.world (MXRevshare)

Czyli przechodzimy do najważniejszej części tego wpisu. Jak zapewne doskonale pemiętacie z poprzedniej części – MXR najprawdopodobniej wypłaty finansuje z wpłat swoich użytkowników. Gdy wpłaty przestaną finansować wypłaty, co jest w takim układzie nieuniknione, program upadnie, a jego użytkownicy stracą zainwestowane pieniądze. Właśnie w tym kontekście chciałbym omówić ostatnie zmiany, które moim zdaniem są próbą – już nawet desperacką – przedłużenia “rentowności” (oczywiście w cudzysłowiu, bo program nigdy nie był naprawdę rentowny). Po kolei wymienię i skomentuję niektóre posunięcia administracji :

1 – Weryfikacja tożsamości

Serwis zażądał by każdy użytkownik przeszedł “weryfikację tożsamości”. Każda osoba, która poddaje się weryfikacji musi zapłacić 5 euro i wysłać skan paszportu lub dowodu osobistego (dwie strony!) bez zakrywania danych osobowych. Niedawno pojawił się na blogu komentarz z pytaniem, czy mają prawo żądać takich informacji. Ogólnie ciężko się spodziewać legalnych działań po fimie która najpewniej tworzy piramidę finansową, ale tutaj myślę że mają prawo żądać takich dokumentów, tak samo robi Facebook – z tą różnicą, że aby zweryfikować konto FB, można zakryć swoje dane (pesel, numer dowodu) – a MX WORLD żąda skanów dokumentów z odsłoniętymi danymi. Nie wiem jakie mają intencje, ale takie skany dowodów moga posłużyć np. do zaciągania pożyczek lub zostać sprzedane. Generalnie zawsze trzeba się kilka razy zastanowić zanim wyśle się komuś swoje pełne dane.

Moim zdaniem cała ta “akcja” ma na celu pozbycie się części użytkowników – dokładniej tych, którzy “boją się” wysłać pełne skany dokumentów i po prostu sobie odpuszczą ten program. Myślę, że MXR specjalnie wymaga pełnych skanów – właśnie żeby wzbudzić strach o ew. pożyczyki – dzięki temu w jakimś stopniu zmniejszy sobie zadłużenie. Dodatkowo, każdy z poddających się weryfikacji przynajmniej raz zapłaci 5 euro (jednorazowa wpłata to 3 próby poddania się weryfikacji – która może się nie udać, wówczas trzeba zapłacić raz jeszcze :>).

2 – EURAdPacks, oraz BTCAdPacks

Niedawno MX WORLD wprowadził nowość w postaci niezależnych pakietów reklamowych (działających tak samo jak poprzednie USDAdPacks). Co to oznacza? Oczywiście poszukiwanie wpłat 🙂 Te nowe adpacki mają na celu zachęcenie osób, które “wyszły na swoje” do dokonania kolejnych wpłat pieniędzy, po prostu tym razem w innej walucie. Prowadzenie 3 niezależnych systemów “podziału zysków”, to w zasadzie to samo co założenie dwóch nowych programów – które powstały do finansowania zobowiązań tego pierwszego.

3 – Abonamenty miesięczne

W praktyce oznacza to, że na darmowym koncie Adpack “zarabia” wciąż 10%, ale już nie w ciagu 44 dni, a 110 🙂 Inaczej mówiąc, chodzi o to, że żeby “zarobić” tyle samo – trzeba zapłacić więcej niż dotychczas. Całość została opakowana w “abonament”. To również ruch mający na celu poszukiwania dodatkowych środków.

4 – Od 1 grudnia wszystkie naliczenia zasilą konto “MainBalance”

Dotychczas 55$ wygenerowanych z wpłaconych 50$, dzieliło się po połowie na dwa konta – “MainBalance” (można wypłacić) i “AdBalance” (trzeba reinwestować). Od 1 grudnia całość pójdzie na “mainbalance”, dlaczego? Myślę, że chodzi o osoby, które są w programie już długo – ich konta “Ad Balance” musiały się za bardzo rozrosnąć i dużo opłacalniejsze będzie zlikwidowanie przymusowej reinwestycji, to – przynajmniej na początku – zmniejszy tempo rosnących zobowiązań.

 

podsumowanie

Podsumowanie

Całość tych zmian, moim zdaniem, wskazuje na to, że kondycja finansowa tego programu jest coraz gorsza. Upadek MX WORLD to kwestia czasu, ale nie jestem w stanie stwierdzić kiedy to się dokładnie stanie 🙂 Jak widać administracja robi co może by zapewniać większe wpływy, ale matematycznie całość będzie nie do sfinansowania (dlatego piramidy finansowe są nielegalne). Jeśli nie wiesz dlaczego nie da się sfinansować zobowiązań, wróć do poprzedniego wpisu o MXR 🙂

Pozdrawiam
mysc

Komentarze (14)

 1. Funnybunny

  Świetny artykuł 😀
  Być może niektórzy nie chcą widzieć pewnych rzeczy.

  Odpowiedz
 2. jean

  czesc
  super blog otwiera oczy
  bardzo wielu moich znajomych teraz wchodzi w te wszystkie programy ….. dzieki tobie moge to wszystko lepiej zrozumiec bo bardzo usilnie probuja namowic i mnie i meza do “inwestycji” a co sadzisz o futureAdPro ?

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć jean! Dzięki za komentarz, cieszę się że “otworzyłem oczy” 🙂 FutereAdPro to moim zdaniem dokładnie taki sam system, tylko troszkę lepiej zakamuflowany, tak jak w MX – wpłacamy mniej, żeby wypłacić więcej – czyli “kupujemy pieniądze”, a nie reklamę 🙂 Tutaj również można znaleźć bardzo dużo opinii odnośnie tego, że FAP nie jest piramidą – tak samo było z TM, i tak samo jest z MX (który nawiasem mówiąc już praktycznie upadł :>).

   Jeśli interesujecie się z mężem zarabianiem przez internet – zainteresujcie się modelem CPA, czyli programami partnerskimi 🙂 Polecam zacząć od podstaw na tym blogu 🙂

   Pozdrawiam!
   mysc

   Odpowiedz
 3. exMXer

  Witaj, na wstępie gratuluję artykułu, jest w nim sporo prawdy. Uczestniczyłem w programie około 5 miesięcy wpłaciłem 100 dolarów wyciągałem troszkę więcej ale nie w tym rzecz. Nigdy nie wierzyłem w takie “biznesy” jak to piszą uczestnicy programu. W programie pewnie zostałbym dłużej, tak z czystej ciekawości, jednak wyszedłem z MXWorld min. z dwóch powodów Pierwszy: skany dokumentów – na to nigdy sobie nie pozwolę, ani Facebookowi i podobnym ani przede wszystkim “szemranym interesom” bo tak teraz uważam o MX’ie. Drugi powód to opowiastki, obietnice min. w grupie FB Pana założyciela MX, który gadkami” wspólnie osiągniemy sukces, jesteśmy najlepsi itp” niczym szef sekty. Oraz przede wszystkim Pana Janusa – administratora technicznego. Jaki admin “niby” potężnego, preżnie rozwijającego się biznesu, publicznie na Fanpage’u wyśmiewa, upokarza, pytających, owszem często o proste sprawy, ale jednak ludzi którzy uczestniczą w programie, często (widać po zdjęciach profilowych) ludzi którzy mają lat 50+ i nie do końca radzą sobie z takimi sprawami ale wpłacają swoje ciężko zarobione pieniądze. Wrzuca printscreen’y z wiadomościami, dla mnie – typowy “janusz biznesu” No i jeszcze jedno, które spodobało mi się bardzo, w momencie jak MX dostał bana od Googla (nie wiem jakiego nie sprawdzałem, ale wiadomo że Google nie lubi szemranych interesów), info pojawiło się na facebookowej grupie, z komentarzami uczestników typu “to niesprawiedliwe, MX to porządna firma, jak Google mogło to zrobić itp.” Pan Janus podsumował że jeszcze Google będzie jadło z ręki MX World i nadejdzie czas że MX będzie dużo większe od Googla!!! 🙂 takiego kretynizmu dawno nie czytałem, powiedzcie mi proszę kto w to wierzy?!! Tak jak napisałem na początku, wstąpiłem do programu bardziej dla zabawy i z ciekawości, jednak Ci biedni ludzie naprawdę w to wierzą! Jak firma która nie świadczy żadnych usług, bo reklamy w MXie to “śmiech na sali” a nie usługa, a strona internetowa reklamowana na MX tylko traci i to sporo bo link pochodzi ze strony o niskiej jakości (ci co minimalnie liznęli SEO wiedzą o co mi chodzi) może dawać 10% w 44 dni, nawet Amber Gold tyle chyba nie dawał 🙂 Przecież jakby to był prawdziwy biznes (jak twierdza twórcy) to nikt by na tym świecie nie pracował, bo opłacałoby się wziąć kredyt w banku i żyć z prowizji z MXa. Kończąc chcę tylko ostrzec, jeżeli chcecie się pobawić i sprawdzić – w porządku, ale jeżeli chcecie włożyć jakąś znaczną kwotę w ten program to liczcie się z tym że możecie jej już nie odzyskać. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć! Dzięki za podzielenie się swoją historią 🙂 Janus i James od samego początku z uśmiechem na ustach kłamali co do modelu działania ich “platformy reklamowej”. Porównanie całej tej społeczności do sekty wcale nie jest oderwane od rzeczywistości – moim zdaniem właściciele używają tych samych mechanizmów psychologicznych co wszelkiej maści “guru” sekt. Pamiętaj, że MX nie jest żadnym wyjątkiem w firmach nazywających się “revsharami”, wszystkie one (według mnie) działają na zasadzie piramidy finansowej.

   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   1. Radek Salak

    Potwierdzam to są piramidy. Ale ludzie nabierali się na złoto w ambergold na kilkanaście procent rocznie to jakim cudem kilkanaście czy kilkadziesiąt procent miesięcznie dałaby firma zarobić.

    Wszyscy inwestorzy powinni się przerzucić z giełd sprzedać swoje akcje i ruszyć na te cudowne systemy. Ale jakoś nie widać aby inwestorzy sprzedawali akcje i kupowali inwestycje w tych systemach

   2. Natalia

    Nie wiem co mogłabym sądzić o takich komentarzach, gdybym sama nie przetestowała programu FutureNet i samoistnie w nim bym nie uczestniczyła to faktycznie mogłabym podzielić wasze opinie. Jednak naprawdę jest to firma warta uwagi i da się całkowicie ładnie zarobić, a wystarczy że sami sprawdzicie

 4. kris

  Witam
  Moj wczorajszy komentarz na fb, na stronie mx, spowodował wyrzuceniem mnie z zamkniętej grupy co świadczy o lęku przed utratą kolejnych naiwnych,cały czas się zastanawiam nad jednym czy uzasadnione będzie zgłoszenie do prokuratury o popełnienie przestępstwa. Pozdrawiam i graty za artykul

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz kris! Polecam przeczytać jeszcze ten wpis dot. ew. konsekwencji prawnych dla “liderów” – rozjaśni Ci Twoją obecną sytuację 🙂

   Odpowiedz
   1. kris

    dzięki bardzo za info juz zabieram sie za lekture,pozdrawiam

 5. Obserwator

  Przeczytałem to co powyżej. I jak na dzień dzisiejszy ocenisz MX swym błyskotliwym okiem sokolego analityka ?

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   MX też obserwujesz tak wnikliwie jak FN?:) Obserwatorze.. MX doszedł do momentu w którym wyszła na jaw niewypłacalność (tj. zlecone wypłaty przewyższyły wpłaty – bo tak naprawdę wydaje się, że niewypłacalny był od 1 dnia istnienia) i musiał wprowadzić wyżej opisane zmiany. Te zmiany oczywiście nie wystarczyły, więc program zmienił naliczenia na “zależne od wpłat” (ale dalej nie zmienił zasady działania). W końcu admin zdecydował się na RESTART i wszystkie zakupione adpacki zostały usunięte – a pieniądze przepadły (do niewypłaconego wkładu własnego – więc zresetowany program już na “dzień dobry” był zadłużony do tej kwoty). Nie śledzę jak to dokładnie teraz wygląda… MX który opisywałem na blogu upadł i nie wydaje mi się żeby ta zresetowana wersja działała na innej – niż prawdopodobna piramida finansowa – zasadzie (wiem, że teraz paczki zarabiają do 1%, a dziennie przyrasta zaledwie kilkunastu użytkowników – także moim zdaniem zadłużenie się oczywiście dalej pogłębia, ale wolniej) 🙂

   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   1. Vikinglc

    Hehe dobre zadłużenie się pogłębia może napiszesz o tym że MxWorld ma teraz 7 zewnętrznych źródeł dochodu które już przynoszą zyski , google adens,booking,alliexpers ,amazon ,mxgames, platforma ogłoszeniowa typu allegro i w najbliższym czasie będzie wypuszczane mx Energetyk ale odezwę się na tym blogu za rok i porozmawiamy

   2. Kris

    Kolejny naiwny haha byłem w tym g****e i Bogu dziekuje że z niego w odpowiednim czasie wyszedłem

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *