Czy zarabianie w internecie jest łatwe?


Obrazek - łatwe zarabianie pieniędzy - getpaid20.pl

Cześć !

Dzisiaj troszkę “pofilozofuję”, mam nadzieję że nie zaśniesz : ) Wpis będzie na temat “łatwości zdobywania pieniędzy przez internet”, czyli tematu poruszanego niezwykle często, zwłaszcza przez osoby dopiero zaczynające interesować się modelem CPA. Tezą tego artykułu jest stwierdzenie, że wszystko czym zajmujemy się na codzień jest proste. Poniżej prezentuję mniej lub bardziej konkretne uzasadnienie, zapraszam 🙂
Wszystkie linki dotyczące tego tekstu podam na samym końcu wpisu 🙂

Niegrzecznie zacznę od siebie – nie dlatego, że chcę się czymkolwiek chwalić, tylko po prostu swój przypadek znam najlepiej. Jednym z moich celów w zarabianiu przez internet było osiągnięcie przynajmniej raz tzw. “dniówki” w wysokości co najmniej 1000 zł. Tysiąc złotych w 24 godziny… dwa lata temu kwota wręcz niewyobrażalna do zdobycia w jeden dzień, w dodatku w internecie – a nie w “normalnej” pracy. Przypomnę, że swoją “przygodę” z programami partnerskimi zacząłem w lipcu 2014 roku, a więc równo 2 lata temu. Niedawno udało mi się osiągnąć swój cel – zarobiłem (nawet ponad) 1000 zł w jeden dzień. Dzisiaj mnie olśniło, że spełnienie tego celu wydaje się być banalnie łatwe – naprawdę było łatwe. Zarobienie 1000 zł w 24h było łatwe. Co Ty na to? Ja jestem w szoku.

W tym miejscu muszę opowiedzieć “swoją historię” – wybacz jeśli Cię zanudzę, ale zrozumienie dlaczego zarobienie takiej kwoty, w ciągu jednego dnia, oceniam jako proste zdecydowanie wymaga podsumowania dotychczasowych działań. Omijam działania, które nie prowadziły bezpośrednio do takiego wyniku – ale one również na pewno miały na to wpływ.

Pewnego dnia wpisałem w wyszukiwarkę hasło “jak zarabiać przez internet”, zawsze mnie to interesowało – tak trafiłem na zarabiam.com i zacząłem czytać. Pierwszą dziedziną zarobku za którą się wziąłem było skracanie, które aż przez prawie pół roku wychodziło mi po prostu słabo, ale i tak cieszyłem się z każdego małego sukcesu. Mówiąc “słabo”, mam na myśli dniówki dochodzące maksymalnie do 1$. Dopiero po około sześciu miesiącach coś się ruszyło i dniówki skoczyły nawet do 6-7$, przy takim samym nakładzie pracy. Czas, który na o poświęcałem zaowocował i pozwolił mi wypracować metody działania, które z powodzeniem mogą być wdrażane również przez innych – tak o to zacząłem oferować mentoring w skracaniu. Mentoring prowadziłem przez 1,5 roku, jednocześniej starając się zarabiać w modelu CPL (oferty SMS), CPS (np. książki ze Złotych Myśli) oraz CPR (promowanie gier przeglądarkowych). Oferowanie pomocy nauczyło mnie w jaki sposób zorganizować i prowadzić grupę oraz jak pisać poradniki. Zdobyte w ten sposób umiejętności pozwoliły mi otworzyć drugą grupę mentorską – tym razem dotyczącą ofert SMS. Tutaj praca już nie należała do lekkich, oprócz własnych problemów z promowaniem, musiałem codziennie doradzać, analizować i pomagać w rozwiązywaniu problemów moich poleconych. Oczywiście nie wiem wszystkiego, więc uczyłem się razem z nimi – co zrozumiałem dopiero po zamknieciu mentoringu. Naprawdę prowadzenie takich grup bardzo dużo mi dało – ale wynik finansowy był jednak tragiczny. Całość musiałem zmienić – i zmieniłem w płatną grupę. Napisałem dwa obszerne poradniki i wystawiłem je na na sprzedaż na forum – od teraz dostęp do grupy kosztuje tyle ile poradnik, natomiast nie wymagam już żadnych reflinków. Skoro nie wymagam już reflinków – to przecież właściwie mogę przygotować i sprzedawać również inne sposoby używane w serwisach bez systemu poleconych, tak o to napisałem poradnik dotyczący promowania gier przeglądarkowych. Na grach zarabiam od maja 2015 roku i do tej pory (data publikacji wpisu :>) udało mi się zyskać około 17 tys. złotych (przed opodatkowaniem) – wobec tego poradnik wyceniłem na 349zł.
Od tej pory zaczyna się łatwość – umiałem pisać poradniki, bo napisałem ich bardzo dużo, pomogłem w rozwoju bardzo dużej ilości osób na zarabiam.com i make-cash.pl, więc nowy poradnik również został potraktowany poważnie. Miałem już doświadczenie ze sprzedażą dwóch poprzednich poradników – toteż wystawienie trzeciego również przyszło łatwo.

Z mojej perspektywy napisanie, wystawienie i sprzedanie w jeden dzień 3 sztuk poradnika za 349zł/sztuka było łatwe – natomiast nie byłoby tak prosto, gdyby nie wcześniej przebyta dwu-letnia droga. Tak więc, zarabianie przez internet jest w końcu łatwe czy nie? Chodzenie na dwóch nogach jest łatwe, czy nie? Moim zdaniem wszystko co robimy na codzień jest dla nas łatwe. Nowe osoby na forach często zadają pytania odnośnie łatwych sposób dzięki którym zarobią określoną kwote poświęcając na to X h dziennie. Odpowiedzi są róźne, wszystkie subiektywne – a obiektywna nie istnieje. Ludzie którzy na codzień zarabiają w modelu CPL, polecą CPL. Ci którzy sprzedają produkty, polecą CPS, a promujący gry/portale – CPR. Osoba zadająca pytanie nie otrzyma konkretnej odpowiedzi, bo dla niej jako osoby nowej wszystko będzie trudne, dopóki nie zacznie tego robić. To co mi najbardziej utkwiło z książki “Fastlane milionera”, to opinia autora na temat szybkiego zarobku. Autor uważa, że da się zarobić szybko – bo da się, ale nie da się zarobić łatwo 🙂 Pytanie o szybki i prosty sposób zarobku na forum należy do tych łatwych metod, więc niestety raczej się nie sprawdzi. Trzeba samemu działać i modyfikować swoje metody działania w miarę analizy rezultatów. Tutaj możesz zwątpić o co mi właściwie chodzi – przed chwilą napisałem, że zarobienie tysiąca złotych było łatwe, a teraz piszę że nie da się zarobić łatwo. Otóż wszystko zależy od tego czy patrzymy całościowo, czy tylko na określony przedział czasowy. Analizując moje ostatnie 2 tygodnie – mogę powiedzieć, że osiągnięcie celu było łatwe, natomiast nie osiągnąłbym tego gdyby nie trudny i mozolny okres całych dwóch lat.

Drugi przykład ( z oczywistych przyczyn mniej mi znany) to Michał Szafrański, autor bloga “Jak oszczędzać pieniądze”. Michał zarobił 69 tys. złotych w 8 dni. Jak? Otóż dodał wpis na swoim blogu, a w nim zareklamował lokatę bankową. Czy dodatnie tego wpisu było trudne? Śmiało można powiedzieć, że Michał zarobił te pieniądze łatwo (patrząc na samo dodanie wpisu), ale gdy przeanalizujemy ile ciężkiej pracy wkłada w prowadzenie bloga, musimy się zgodzić, że pomimo tego że zarobił szybko – to jednak nie było to takie łatwe, na jakie wygląda. Michał dodaje regularne nowe wpisy, buduje zaufanie wśród czytelników – a ten spektakularny wynik był efektem ciężkiej i długiej pracy, którą na początku wykonywał bez żadnych zarobków. Myślę, że samo zarobienie takiej kwoty wydało się Michałowi łatwe – on jest już w momencie, w którym jest i nie musi analizować swojej drogi do tego punktu. Postronni widzowie również mogą stwierdzić, że zarobił szybko i łatwo – przecież tylko dodał wpis promujący lokatę. To jest oczywiście złudzenie, to właśnie droga do tego punktu była trudna – a 69 tys. złotych zebrane w 8 dni jest jej zauważalnym efektem.

Wpis w typowym  moim stylu – tzn. dużo tekstu, zeo obrazków – przez co czyta się go dość szybko. Oczywiście weź pod uwagę, że nie jestem ekspertem i nic co napisałem powyżej nie jest pewnikiem – a tylko moim subiektywnym zdaniem w tej sprawie 🙂 Pozostaje mi zaprosić Was do dyskusji w komentarzach pod tym wpisem, o ile taka jest potrzebna 🙂 Poniżej, zgodnie z zapowiedzią, prezentuję linki do miejsc o których wspominałem w treści 🙂

Pozdrawiam
mysc

 

Linki

Grupa Get Paid 2.0 – Oferty kompleksowych mentoringów

Blog – Jak oszczędzać pieniądze / Wpis – 69 000 w 8 dni

Forum – Zarabiam.com

Forum – Make-cash.pl

Książka – “Fastlane Milionera”

Złote Myśli – Program partnerski

Dołącz do mentoringu Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać w internecie!
Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Mylead.Global   Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Lead.Network
Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Eforsa   Partner Mentoringu Get Paid 2.0 - Hotpay

Komentarze (8)

 1. przetak16przetak16

  Bardzo miło się czyta, fajny wpis mysc będę tutaj wpadał 😉
  przetak16

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Dziękuję za opinię i zapraszam 🙂

 2. ErykEryk

  Ebiznes, to nie bułka z masłem. Jeśli ktoś chce zarabiać konkretne pieniądze, to musi wykonać sporo pracy i uzbroić się w cierpliwość. Ty czekałeś 2 lata na swój sukces i byłeś gotowy zapłacić za niego określoną cenę jaką był czas i dużo systematycznej pracy.

  Niestety dziś większość osób szuka dróg na skróty i szybkich pieniędzy, a nie tędy droga.

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz! Myślę, że “sukces” to za mocne słowo – nazwałbym to po prostu “osiągnięciem celu” 🙂

 3. PrzemekPrzemek

  Tak z ciekawości. Zarobiłeś 1000zł w jeden dzień, ok. Jak wygląda to w skali roku? Pytanie o tyle sensowne, że jednorazowo zarobić nie problem, pytanie czy to wygląda dzień w dzień podobnie?

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Mam nadzięję, że będzie to tak kiedyś wyglądało – natomiast w tej chwili nie mam takich zarobków codziennie. Opisany dzień stanowi rekord 🙂 Zachęcam do śledzenia bloga, na pewno jeszcze nie raz “pochwalę się” jakimś wynikiem finansowym (a może już się pochwaliłem – w końcu nie wiem ile czasu minęło, zanim przytałeś ten komentarz :>) 🙂

 4. AnnaAnna

  Przepraszam ale co to znaczy zarabiać na “skracaniu” ?
  Co można skracać przez internet ? 😉 Bo chyba nie garderobę ?
  Pytam całkiem poważnie, tak tez traktuję całą Pana wypowiedź.

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Cześć! Skracać można linki i zarabiać na ich promowaniu. Każda osoby, która wejdzie w Twój skrócony link, zobaczy reklamy przed przejściem na docelową stronę, a Ty zarobisz jakiś ułamek centa 🙂 Stawka dla Polski to około 1,2$/1000 wejść. Więcej o skracaniu jest w podstawach od których polecam zacząć lekturę bloga: https://getpaid20.pl/dla-poczatkujacych/vademecum-earnera/ 🙂 Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *