GETPAID20.PL

4

Co nowego?

Obrazek - mx.world mxrevshare - getpaid20.pl

MX.World (MXRevshare) jako przykład piramidy finansowej?

Doświadczeni mentorzy, aktywna społeczność i ponad 152 poradniki w jednym miejscu!

Cześć!

Edit:

WPIS ARCHIWALNY. Program już nie działa, ale warto zapoznać się opisem – tak by w przyszłości nie dać się nabrać na różnego rodzaju inwestycje mogące okazać się zwykłym oszustwem. Opisywany serwis w późniejszym okresie zmienił nazwę na “MX.World”. Niektóre warunki się wówczas zmieniły – ale główna zasada działania pozostała taka sama. Poniższy opis jest wystarczający do zrozumienia na jakiej zasadzie działał ten program inwestycyjny 🙂
Gdy skończysz czytać, zapoznaj się również z tymi artykułami:

 

MX.World (MXRevshare) jako prawdopodobny przykład piramidy finansowej

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj omówimy sobie bardzo prawdopodobną piramidę finansową (a dokładniej schemat Ponziego) “MXRevshare”. Na początku muszę zaznaczyć, że “artykuł” (dalej dziwnie się czuję nazywając swoje “wypociny” artykułami) zawiera moje opinie i przemyślenia dot. MXRevshare – w żadnym wypadku nie zachęcam do przyjmowania ich bezrefleksyjnie jako własnych. Wszystko starałem się opisać w taki sposób, by obrazowo przedstawić jak działa program – a następnie ułatwić czytającym wyrobienie sobie własnej opinii. Będę bardzo, ale to bardzo zadowolony, jeśli chociaż jedna osoba zmieni swoje podejście do tzw. “Revshare’ów”. Uprzedzam, że zwrotów “administrator” oraz “właściciel” używam wymiennie, pomimo tego, że sprawami administracyjnymi zajmuje się ktoś inny. To najdłuższy artykuł jaki do tej pory ukazał się na blogu : )

Jeżeli nie czytałeś/aś poprzedniego wpisu dot. piramid finansowych – polecam się z nim zapoznać, jeszcze zanim zaczniesz czytać dalej. W sumie nawet jeśli już go czytałeś/aś, możesz do niego wrócić. Link do poprzedniego wpisu : Multi Level Marketing vs Piramida Finansowa.

 

Użytkownicy i inwestorzy MX.World (MXRevshare)

MXrevshare jest wszechobecny na forach o zarabianiu, głównie za sprawą promotorów programu, którzy wierzą że faktycznie jest to sposób na stały dochód. Pominę mnożące się dzienniki pracy “inwestorów”, galerię forumową i dział z poradnikami. Chciałbym, aby każdy z czytającyh zwrócił uwagę tylko na temat dot. bezpośrednio tego programu na zarabiam.com: http://zarabiam.com/Temat-MXRevShare-com-122142. Śledzę go od dłuższego czasu i właściwie temat służy wzajemnemu podnoszeniu się na duchu i zapewnianiu o wyjątkowości programu. Użytkownicy chcą wierzyć, że zarobią – a chcąc przekonać siebie, przekonują innych, napędzając coraz większe zainteresowanie programem. Opinie i komentarze, które pojawiają się w temacie, to niestety w większości “pobożne życzenia”, aniżeli fakty. Mam szczerą nadzieję, że po lekturze tego oraz poprzedniego wpisu na moim blogu, wyłapiecie wszystkie sprzeczności i absurdy w ich wypowiedziach. Tutaj pozwolę sobie zacytować tylko jedną “perełkę” :

Jeśli MX będzie przynosił straty to James nie będzie mógł na to pozwolić, wtedy albo coś zmieni tak aby program generował dla niego zysk albo program padnie.

Uważam, że MXRevshare przynosi straty od pierwszego dnia istnienia – co dzisiaj jasno przedstawię. Nikt z administracji tego serwisu nie przewidywał innej opcji ustalając warunki – program z góry skazany jest na przynoszenie strat (co wcale nie oznacza, że administrator nie zarabia – to m.in. jego zarobki składają się na rosnący wobec użytkowników “dług” programu). Tego typu wypowiedzi (których niestety jest bardzo dużo) dowodzą, że “inwestorzy” nie mają pojęcia w co tak naprawdę inwestują. Mogą się oszukiwać, wzajemnie utrwalać w przekonaniu słuszności swoich działań – ale na końcu skończy się to tak, jak skończyć się musi. O tym kiedy będzie owy “koniec” zależy tak naprawdę od samych użytkowników – wystarczy, że zaczną wypłacać wszystko co mogą wypłacić i przestaną “reinwestować” – wówczas najprawdopodobniej okaże się, że MXR jest niewypłacalny.

 

Administrator MX.World (MXRevshare)

Administratorem serwisu jest James L. V., a o jego wiarygodności ma rzekomo świadczyć fakt, że jest autorem wielu książek. Książkę może napisać każdy. Najważniejsza rzecz to fakt, iż James zarabia dzięki swojej reputacji – wydaje się, że jako hipotetycznemu twórcy piramid finansowych zależy mu aby jego programy pozostały wypłacalne jak najdłużej. Mam pewną hipotezę odnośnie tego dlaczego ma ich tak dużo. Myślę, że każdy kolejny serwis spłaca również poprzednie – dzięki temu James może wciąż “mamić” ludzi inwestycjami, bez utraty reputacji która niewątpliwe by nastąpiła w przypadku ogłoszenia niewypłacalności. Pamiętajmy, że ekonomicznym celem piramidy finansowej nie jest zysk, ani wzrost wartości firmy, lecz wzrost kapitału depozytowego i długość okresu przetrwania. Mówiąc prościej – struktura chce pozostać jak najdłużej wypłacalna i wiarygodna, bo tylko w ten sposób zapewni sobie wpłaty od nowych osób.

Wzrost kapitału depozytowego zapewnia utrzymanie płynności, a to z kolei decyduje o długości trwania piramidy. Administrator zwykle pobiera % od każdej wpłaty – i zależy mu aby system był jak najbardziej wiarygodny i żywotny. Jedyną osobą, która nie może stracić na piramidzie – jest właśnie jej twórca. O dziwo twórca MXRevshare sam nam mówi o napływających do niego pieniądzach w poniższym VIDEO (“prawo przyciągania”, “siła myśli”, “sekret”) :

Niewątpliwie pieniądze napływają do jego kieszeni codziennie, ale z pieniędzmi jest tak że aby komuś ich przybyło, komuś musi ubyć. Ubywa ich oczywiście użytkownikom m.in. MXRevshare – którzy w większości otrzymują w zamian tylko marzenia. Smutne jest to, że sądząc po ich wypowiedziach, nie rozumieją mechanizmu działania programu w który “inwestują”. Nie rozumieją tego, że “zwroty z inwestycji” nie istnieją realnie, a jedynie w ich statystykach – co pokazuję poniżej.

 

Warunki w MX.World (MXRevshare)

W internecie krąży “webinar” dot. MXREVSHARE :

Z powyższego filmu dowiemy się niestety tylko za co program chce uchodzić, a nie czym naprawdę jest. Zasadniczym i głównym problemem serwisu jest to, że obiecuje więcej pieniędzy niż faktycznie otrzymuje. To chyba najłatwiej sobie wyobrazić i zaraz to wspólnie policzymy – webinar nie porusza tego problemu. Ekonomicznie MXRevshare nie ma żadnego sensu, codziennie powiększa swój dług wobec uzytkowników i w każdej chwili może przestać wypłacać pieniądze. Dobrze prosperująca firma wydaje mniej pieniędzy, niż otrzymuje – wówczas mamy do czynienia z zyskiem. MXR do takich nie należy i codziennie zadłuża się coraz bardziej.

Warunki w programie :

 • 10% zwrot z inwestycji w adpacki (po 44 dniach)
 • 3-poziomowy system poleconych (10%-5%-5% dla wpłat i 5%-2,5%-2,5% dla reinwestycji).
 • Codzienna możliwość zdobycia dodatkowego 0,5$ (za wyklikanie 100 reklam)
 • Przymus reinwestycji : 50%

Założenia dot. poniższej “symulacji” :

 • Rejestrują się kolejno 4 osoby w taki sposób, że każda wcześniej zarejestrowana poleca program kolejnej (ostatnia osoba nie ma poleconych)
 • Każdy z użytkowników wpłaca 50$.
 • Nikt nie reinwestuje przed wygaśnięciem paczek.
 • Każdy codziennie wyklikuje 100 reklam.
 • Każdy wypłaca wszystko, co może wypłacić.

 

Symulacja – pierwsze 44 dni : (inwestycja)

User 1 User 2 User 3 User 4
50 50  50 50 Wpłata [$]
 50  50 50 50 “Inwestycja” [$]
 5 5 5  5 Zwrot z “inwestycji” [$]
 10 7,5 5 0 Prowizja za poleconych [$]
22 22 22 22 Kliki w reklamy [$]
 87 84,5 82 77 Suma po 44 dniach [$]
 43,5 42,25  41 38,5 Wypłata [$]

 

Symulacja – kolejne 44 dni : (reinwestycja)

User 1 User 2 User 3 User 4
 0  0  0  0 Wpłata [$]
 40  40  40  35 “Reinwestycja” [$]
 4  4  4  3,5 Zwrot z “reinwestycji” [$]
 3,86  2,86  1,75  0 Prowizja za poleconych [$]
22  22  22  22 Kliki w reklamy [$]
69,86  68,86 67,75 60,5 Suma po 44 dniach [$]
34,93 34,43  33,86 30,25 Wypłata [$]

 

Cztery osoby zarejestrowane pod sobą wpłaciły po 50$, razem wpłaciły 200$. Po 44 dniach 200$ zamieniło się w 330,5$ z czego użytkownicy wypłacili 165,25$. Kolejne 44 dni pozwoliły na wypłatę 133,47. Po 88 dniach MXRevshare wydał 292,72$ (wcześniej otrzymując 200$), a naszej czwórce zostało 133,5$ w programie, które dalej mogą (muszą) inwestować.

MXR reklamuje się jako program z 10% stopą zwrotu – która i tak sama w sobie jest nierealna, bo platforma nie ma innych przychodów niż wpłaty swoich użytkowników. O tym, że syt. wygląda jeszcze gorzej – przeczytasz za chwilę. Tutaj może pojawić się sprzeciw “revsharowców”, którzy powiedzą, że w webinarze są informacje odnośnie zewnętrznych dochodów firmy. Te osoby powinny wczuć się w poniższą sytuację :

 • Wpadłeś na “genialny pomysł” .Proponujesz koledze by dal Ci 50zł, a Ty po 44 dniach oddasz mu 55zł. Kolega się zgadza, bierzesz jego pieniądze, a po 44 dniach oddajesz mu 55zł. 5zł dołożyłeś z własnej kieszeni, bo masz jeszcze inny “biznes”.

Czy to nie brzmi absurdalnie? Uważam, że ten serwis nie ma żadnych dochodów zewnętrznych. Gdy okresowe wypłaty użytkowników przewyższą wpłaty – wszystko upadnie. Oczywiście MXR podejmuje szereg działań by do tego nie dopuścić, o czym również “powiem” w tym wpisie..

Tak więc MXR reklamuje się jako inwestycja z 10% zwrotem (po 44 dniach). W rzeczywistości, uwzględniając system poleconych i codzienne wyklikiwanie reklam – MXR traci nie 5$, a 37$. To oznacza, że każde wpłacone 50$, zamiast zysku dla firmy, generuje stratę w wysokości 37$. Dodajmy do tego osoby, które nie wpłacają – a wszystko co mają w programie reinwestują – oraz osoby, które nie wpłaciły nic – licząc na zarobek z samego wyklikiwania reklam. To są ogromne straty. Pieniądze, którymi chwalą się użytkownicy MXR pokazując screeny ze statystykami nie mają żadnego pokrycia, ich po prostu fizycznie nie ma, są czysto wirtualne.

Każde wpłacone 50$ zamienia się w 87$. Po prostu magia 🙂 Powyższe wyliczenia nie uwzględniają % wpłat, który pobiera administrator – a to również wpływa na pogłębiający się dług u użytkowników. Nie mam zielonego pojęcia ile ten % wynosi, więc pomijam go w rozważaniach. Przypuszczam, że jest to kolejne 5-10%. Ta sytuacja sprawia, że pogłębiający się dług nigdy nie zostanie spłacony – o czym wszyscy się przekonamy w dniu upadku.

 

Kamuflaż MX.World (MXRevshare)

Tak jak napisałem w poprzednim wpisie, twórcy piramid finansowych stosują tzw. “kamuflaż”. Nikt nie nazywa swojego “programu inwestycyjnego” piramidą. To, że byli nieszczerzy wychodzi dopiero po upadku takiej piramidy – gdy wcześniej budzący zaufanie właściciel, zamienia się w oszusta. Fakt, że administracja MXR pozornie budzi zaufanie wśród osób zainteresowaych zarabianiem w internecie – nie jest kompletnie niczym dziwnym. Każdy twórca piramid je budził i będzie budził – bez tego nie da się przekonać “inwestorów” do powierzenia sobie ich pieniędzy, a więc nie da się zbudować piramidy. Twórca jakiejkolwiek piramidy finansowej (w tym wypadku – “revshare” – głównie schematu ponziego) będzie budził zaufanie, weźcie to pod uwagę na przyszłość 🙂

Program sprawia wrażenie stabilnego i wypłacalnego, jednak liczby nie kłamią, MXR nie jest i – w obecnym modelu – nigdy nie będzie wypłacalny. By zachować pozory stabilności administracja musi podejmować działania mające na celu ograniczenie wypłat (dalszą reinwestycję, w końcu program jest stabilny). Utrzymując swoich użytkowników w nieświadomości nieuchronnej straty pieniędzy – ma szansę spełniać nadrzędny cel każdej piramidy, czyli “żyć” jak najdłużej i pobierać % od KAŻDEJ wpłaty. W związku z tym MXR organizuje spotkania, administracja udziela wywiadów, udoskonala panel, cały czas mówi o niespodziankach, nowościach – tym samym tworząc iluzję ciągłego rozwoju i dobrej kondycji programu. Zaślepieni tym “inwestorzy” nie wypłacają swoich pieniędzy i pozwalają by wirtualne pieniądze pracowały na jeszcze większe wirtualne pieniądze – nie zastanawiając się nad tym skąd MXR je weźmie. Powtórzę raz jeszcze – uważam, że “zarobione” w ten sposób pieniądze nie istnieją i mogą co najwyżej ładnie wyglądać w statystykach programu.

Administracja MXR wpadła na bardzo dobry – z ich perspektywy – pomysł dotyczący tzw. “bonusu ambasadora”. Wabieni “bonusami ambasadora” użytkownicy są dodatkowo wynagradzani za posiadane paczki – dzięki temu nie wypłacają pieniędzy, generując nieuchronnie coraz większe straty dla programu. To jedyny cel oferowania tego bonusu. W przypadku gdyby nagle wszyscy chcieli wypłacić pieniądze i przestali reinwestować, moim zdaniem MXR upadłby w ciągu jednego dnia.

To smutne, ale jak widać bardzo dużo ludzi jest naiwnych do tego stopnia, że wierzy w zapewniania administracji, co więcej liczy na późniejszą wypłatę zbieranych pieniędzy. Niestety liczby mówią same za siebie, wygląda na to, że MXR jest na minusie praktycznie od pierwszego dnia istnienia. Każde wpłacone 50$, w ciągu 44 dni, zamienia się w 87$, generując dla programu stratę w wysokości 37$. Przy dalszych reinwestycjach strata jest coraz większa – a Twoje oczekiwane zyski niemożliwe do wypłacenia. Powtórzę raz jeszcze – wygląda na to, że te oczekiwane zyski po prostu nie istnieją, stąd “wabik” w postaci “bonusu ambasadora” który ma na celu przedłużenie żywotności programu.

Teraz, wiedząc to co do tej pory ustaliliśmy, obejrzyj proszę wspomniany webinar raz jeszcze. Podczas oglądania zwróć uwagę na pomijanie i niedomówienia przy omawianiu zewnętrznych dochodów oraz wyraźny nacisk na reinwestycję.

 

Zarobki użytkowników MX.World (MXRevshare)

Jeżeli jesteś użytkownikiem zarabiam.com lub make-cash.pl, zapewne codziennie widzisz screeny przedstawiające “zarobki” w MXRevshare. Być może kwoty tam ukazane robią na Tobie wrażenie – pamiętaj jednak, że te pieniądze nie istnieją, to tylko cyfry. Aby prawidłowo ocenić ile ktoś “zarobił” należy wziąć pod uwagę tylko dwie liczby : “całkowity depozyt” oraz “sumę wypłat”, a następnie od “sumy wypłat” odjąć “całkowity depozyt”. To jest zysk lub strata danego użytkownika, cała reszta jest nieistotna. Tak samo powinno się odczytywać screeny z innych platform tego typu – których niestety nie brakuje.

 

Czym jest i na czym polega prawdziwy model “RevShare”?

Tak jak już napisałem wcześniej – ostatnimi czasy piramidy finansowe przywłaszczyły sobie termin “revshare”, który tak naprawdę oznacza coś zupełnie innego.

“Revshare” to skrót od “Revenue Sharing”. “Revenue” oznacza “zysk”, a “sharing” – “dzielenie się”. Po przetłumaczeniu mamy więc “podział zysków”. Revshare to faktycznie dzielenie się zyskiem – z tą różnicą, że zysk w różnego rodzaju programach partnerskich pochodzi z zewnątrz i w przeciwieństwie do schematów ponziego (piramid finansowych) – faktycznie istnieje. Revshare to właściwie inne określenie modelu CPA – czyli nie ma nic wspólnego z inwestowaniem.

 

podsumowanie

Podsumowanie

MXRevshare wygląda na klasyczny przykład schematu ponziego (a więc rodzaju piramidy finansowej) w którym użytkownicy marnują swój czas licząc na wypłaty nieistniejących pieniędzy. Wszystkie ich “inwestycje”, a w szczególności “reinwestycje” generują dla programu ogromne straty. Uważam, że bankructwo MXR jest nieuniknione. Jeżeli miałbym coś poradzić obecnym użytkownikom MXR, którzy po lekturze artykułu zrozumieli po jak “cienkim lodzie stąpają”, poradziłbym by jak najszybciej wypłacili wszystko co mogą wypłacić i nie reinwestowali – tym bardziej nie liczyli na “bonus ambasadora”. Im szybciej zaczniesz wypłacać, tym większa szansa że cokolwiek wypłacisz – z każdym dniem zadłużenie MXR rośnie.

Edit :  Przypominam, że obecna nazwa to MX WORLD -> zobacz też część drugą tego wpisu, w której odpowiadam na komenatrze pod tym – właśnie czytanym – artykułem i komentuję dalsze zmiany w programie.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dalszego śledzenia bloga !
mysc

Komentarze (53)

 1. Vasaki

  Świetny artykuł, naprawdę!
  Niestety jestem przekonany że dla tych dla których winien być przeznaczony (tj. użytkownicy tego typu piramid) jest od herezją.
  Niestety zamiast widząc pomoc z twojej strony zobaczą jedynie chęć odebrania im pieniędzy, przez co jesteś z miejsca narażony na ataki.
  Nie mniej jednak co do z.c tematy piramid finansowych powinny mieć jasno określone warunki.
  Począwszy od tytułu: [NOWA] Piramida Finansowa 10% miesięcznie!
  W moim przekonaniu winien być jeszcze doczepiony twój temat lub definicja z wikipedi czym jest piramida finansowa (najlepiej w nagłówku każdego tematu aby nikt nie ominął).
  Wtedy mogli byśmy rozmawiać o szczerym podejściu do sprawy i przyjąć fakty takie jakimi są.
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 2. Veres

  Treść wpisu godna polecenia dla osób, które chciałyby wejść w ten sposób zarabiania. Ci co nie mają pojęcia w co wchodzą a później tego bronią jest trochę śmieszne. Dlatego warto sięgać do takich rzeczy. Jestem świadomym użytkownikiem takich serwisów, wiem, że to wszystko sen na jawie i tylko Ci pierwsi co się obudzą coś zarobią. Nie ma wszelkich wątpliwości. Niestety pomimo, że artykuł przedstawia całą prawdę to czuję ogromny niesmak i zazdrość jak mogę użyć takiego sformułowania. Każdy z Nas ma prawo wyboru, a że ktoś wybierze piramidę finansową to nie znaczy, że jest “pseudo earnerem”. Wrzucanie ludzi do jednego wora źle się prezentuje.

  “MXrevshare jest wszechobecny na zarabiam.com, głównie za sprawą promotorów programu, którzy wierzą że faktycznie jest to sposób na stały dochód. Pominę mnożące się dzienniki pracy „inwestorów”, galerię forumową i dział z poradnikami.” – Dlaczego ma nie być obecny na forum, hype na program był niedawno i dalej się utrzymuje. Forum stąd wzięła się nazwa, że każdy może wyrazić swoje myśli i słowa w miejscu zrzeszającym ludzi o tych samych zainteresowaniach. Niech sobie tworzą poradniki, refbacki, dzienniki i niech “inwestują”, mi to nie przeszkadza a daje to możliwość spróbowania tej części życia jakim jest internetowe zarabianie.

  Odnośnie mydlenia ludziom oczu przez administrację i zapożyczenia słowa revshare. Dzień jak codzień. Nawet na ulicy jesteśmy mydleni poprzez różnorakie oferty, reklamy i wspaniałe okazje do zarobku. Wyślij sms o treści a wygrasz x złotych. Później wyślij XXX sms a zwiększysz szanse. To samo w piramidach finansowych. Za dużo się mówiło o nich w telewizji, aby ludzie do nich dołączyli. A jak ktoś nie jest na tyle inteligentny to niech się nie bierze za zarabianie w sieci. Wszędzie są wygrani i stratni, na tym polega życie, żeby rywalizować i walczyć o upragnione szczęście. Bo czym jest życie jak nie szczęściem.

  A na koniec wszechobecna nienawiść, wiem, że nie lubisz piramid finansowych i nie często mówisz o nich dobre słowa. Tak jest to złodziejstwo i kradzież drugiej osobie, ale po 1 to ona podejmuje czy chce do niej dołączyć a po drugie raczej małolaty tutaj nie funkcjonują w dużej ilości.

  “Jeżeli miałbym coś poradzić obecnym użytkownikom MXR, którzy po lekturze artykułu zrozumieli po jak „cienkim lodzie stąpają”, poradziłbym by jak najszybciej wypłacili wszystko co mogą wypłacić i nie reinwestowali – tym bardziej nie liczyli na „bonus ambasadora”. Im szybciej zaczniesz wypłacać, tym większa szansa że cokolwiek wypłacisz – z każdym dniem zadłużenie MXR rośnie. Gdy wypłacisz już wszystko – zajmij się prawdziwym zarabianiem w internecie, jeśli nie wiesz na czym ono polega, zapoznaj się z podstawami.” – Rozumiem już od początku, że program może upaść, ale dalej w niego brnę. Dlaczego? Bo znam na czym to polega, stracę albo zyskam i tyle. Koniec tematu. A i prawdziwym zarabianiem śmiesz nazywać sub-sms, skracanie i sprzedawanie gier? Czyżby sub-sms to nie naganianie i oszukiwanie frajerów na jakieś urojone oferty. Teraz czytam, że modne są pakiety trenerskie do pokemonów o zgrozo. Radziłbym przeczytać 2 razy co napisałeś. Chyba za długi tekst 😛

  Wszystko to jest moja opinia. Tak zarabiam w Hyipach, tak wiem co to piramida finansowa i w niej działam, tak wiem, że jeden musi stracić, abym ja zyskał. Artykuł wartościowy i powinien być przypięty dla userów odnośnie hyipów.

  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz Veres ! Nigdzie nie użyłem sformułowania “pseudo-earner”, co najwyżej “inwestor” 🙂 W artykule nie ma ani krzty zazdrości, bądź nienawiści – aczkolwiek nie ukrywam, że jestem zdecydowanie przeciwnikiem organizowania i namawiania do udziału w piramidach. Jeżeli jesteś w pełni świadomy faktu pogłębiającego się zadłużenia programu – nie szkoda Ci poświęcanego czasu? To jest coś czego nigdy nie zrozumiem 🙂
   Co do prawdziwego zarabiania… czy gdybym wystawił wszystkie artykuły z bloga w PDF’ie na sprzedaż, a jako płatności użył programu typu “download” z dowolnego serwisu z ofertami sms i dodatkowo skrócił link np. w shorte – szukałbym “frajerów” ?:)

   Odpowiedz
  2. Beata

   Witam!
   Proszę o pomoc. MX world wprowadził od 22.11.2016 roku weryfikacje danych osobowych.
   Konta użytkowników zostały zablokowane i dopiero po przesłaniu im kopi dowodu lub paszportu lub prawa jazdy konto ma zostać odblokowane. Moim zdanie jest to wyłudzanie danych osobowych szantażem.
   Czy oni mają prawo w ten sposób żądać takich dokumentów?
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   1. mysc (Get Paid 2.0)

    Cześć Beata, przykro mi ale nie jestem w stanie Ci pomóc. Ten serwis prawdopodobnie działa jako piramida finansowa, nazywając się “platformą reklamową” – toteż ciężko się spodziewać po nich uczciwych działań 🙂 Mają prawo żądać takich dokumentów, tak samo robi Facebook – z tą różnicą, że aby zweryfikować konto FB, można zakryć swoje dane (pesel, numer dowodu) – a MX WORLD żąda skanów dokumentów z odsłoniętymi danymi. Nie wiem jakie mają intencje, ale takie skany dowodów moga posłużyć np. do zaciągania pożyczek lub zostać sprzedane. Ogólnie zawsze trzeba się kilka razy zastanowić zanim wyśle się komuś swoje dane.

    Cała ta akcja świadczy o coraz gorszej kondycji finansowej. Moim zdaniem MX WORLD specjalnie wymusza pełne skany -> z nadzieją, że jakiś % osób po prostu odpuści i tym samym zmniejszy im narastające zobowiązania, dodatkowo weryfikacja kosztuje 5 euro. Nie wierzyłbym w bajki o “zewnętrznej firmie weryfikującej”, te 5 euro od osoby to też raczej próba podreperowania wypłacalności.

    Ciekawy krok to również niedawne wprowadzenie EURAdPacks oraz BTCAdPacks -> serwis stara się by osoby, które już “zarabiają” w USD, zaczeły reinwestować te kwoty również w innych walutach. To też kolejna próba tego podreperowywania – myślę, że po prostu zaczyna brakować wpłat i zapewne niedługo nie będzie już z czego finansować wypłat 🙂

    Wszystko co mogę Ci polecić zawarłem w tym tekście : Konsekwencje prawne wynikające z organizowania i namawiania do udziału w piramidach finansowych. Na przyszłość odradzam udział w takich programach, pieniądze nie biorą się z powietrza – takie magiczne systemy nie istnieją.

 3. mysc (Get Paid 2.0)

  Po wypowiedzi widzę, że nie masz pojęcia czym są oferty sub/premium SMS. Można zarabiać całkowicie legalnie, oferując tzw. “real content” 🙂 Mimo wszystko, dzięki za przeczytanie i skomentowanie wpisu !:)

  Odpowiedz
  1. Artur

   Ponownie robisz to samo, co rekruterzy z Revshare – naginasz fakty ;)”Przecież można zarabiać na real content”, sam dobrze wiesz, że na real content zarabia ile osób? 1%?

   Większość oszukuje, bo inaczej ciężko zarobić im choćby złotówkę. Zresztą sam masz w swoich poradnikach nie tylko sztuczki i porady odnośnie real contentu, ale nie raz nakłaniasz do małego naciągania.

   Także artykuł sam w sobie o piramidach jest wporządku, ale nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi, bo sam zarabiasz na ciemnocie ludzi i moim zdaniem Premium/sub sms wyrządzają znacznie więcej szkody, niż takie piramidki. Dlatego moim zdaniem jesteś ostatnią osobą, która powinna prawić komuś kazania i umoralniać 😉

   Odpowiedz
   1. Veres

    Z całym szacunkiem do Ciebie Mysc, bo nie znam Cię i nie wiem jakim jesteś człowiekiem, wiem jedynie, że promujesz sposoby zarabiania jak kolega wyżej. Ale trzeba rozłożyć ręce i się przyznać, co do racji. Schowajmy dumę do kieszeni. Sam artykuł jest jak najbardziej wporządku, bo wyjaśnia czym są wielkie giganty czyt. Trafficmonsoon i MXRevshare, ale promowanie przez Ciebie prawdziwych rzeczy gdzie nie naciągasz ludzi jest w błędzie 🙂 Wierzę, że może i prowadzisz real content, ale nie wierzę, że da się na tym jechać cały czas 110% moralnie. A piramida, jest moralna? Nie jest moralna, ale można na niej zarabiać samemu i samemu sądzić, czy coś jest dobre, czy złe 🙂

   2. mysc (Get Paid 2.0)

    Dziękuję za przyjazny ton komentarza, niestety nie każdy jest do tego zdolny 🙂 Do końca tygodnia odpowiem zbiorczo na wszystkie zarzuty wobec sub/premium SMS, tutaj na blogu. Niestety pojawia się zbyt dużo komenatrzy abym na wszystkie odpowiadał.

   3. mysc (Get Paid 2.0)

    Drogi Arturze, artykuł nie miał na celu umoralniania kogokolwiek – a rzeczowe i konkretne przedstawienie soposobu działania piramidy. Więcej o tym napisałem na forum, w tym temacie (poście). Do końca tygodnia odpowiem zbiorczo na wszystkie zarzuty wobec sub/premium SMS, tutaj na blogu. Niestety pojawia się zbyt dużo komenatrzy abym na wszystkie odpowiadał.

 4. clutchu

  Jesli nie zarabiasz na swoim biznesie to trzeba sie skupić na oczernianiu innych…hejt w najczystszej postaci 🙂
  Ja jak i również moi poleceni zarabiamy na revsharach od prawie roku i jakoś nie mamy potrzeby “ostrzegania” całego świata przed innymi zagrożeniami tylko skupiamy sie na swoich sprawach 😉
  Nie wiesz jak sie działa w revshare, straciłes kase, nie zarabiasz ile bys chcial…to wszystko jest twoją zasługą a nie modelu działania tej branży!
  Otwórz sobie kiosk z warzywami i na pewno bedziesz spał spokojniej…

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dziekuję za rady, przemyślę założenie “warzywniaka” 🙂

   Odpowiedz
 5. mysc (Get Paid 2.0)

  Do końca tygodnia odpowiem zbiorczo na wszystkie zarzuty wobec sub/premium SMS, tutaj na blogu. Niestety pojawia się zbyt dużo komenatrzy abym na wszystkie odpowiadał.
  Każdy to tak traktuje, pytanie tylko skąd ten dochód się weźmie? Skoro finał, finałów każdy uczestnik będzie tylko reinwestował coraz większe sumy, tym samym generował coraz więcej “sztucznych pieniędzy”, logiczne jest że wpłaty tego w końcu nie pokryją. Jeśli natomiast wiele osób chciałoby wypłacić nagle wszystko – myślę, że MXR jest w stanie upaść od razu, nawet dzisiaj.

  Odpowiedz
  1. Arrur

   Ale Ty masz wiedzę 😀
   W bankach jest tak samo o wielki ekonomie 😀

   Odpowiedz
   1. mysc (Get Paid 2.0)

    Bank to kompletnie co innego… Również jest niewypłacalny w sytuacji w której wszyscy zaczęliby wypłacać swoje pieniądze, ale bank powierzone sobie pieniądze inwestuje osiagając ZYSK (lokata na 3%, kredyt na 10%, 7% dla banku), a MXR i inne piramidy – zawsze będę przynosić STRATĘ.

    Przykładem piramidy może być ZUS albo GIEŁDA, ale nie bank :> Dodałeś trzy sarkastyczne komentarze, ale ze względu na ich charakter opublikowałem tylko jeden. Co do uwagi na temat administratora, którą zwróciłeś w odrzuconym komentarzu – oczywiście masz rację, ale w tekście pojęcia “administrator” i “właściciel” są używane wymiennie bez względu na to kto zajmuje się sprawami administracyjnymi (technicznymi). Pozdrawiam i mimo wszystko zachęcam do dalszego odwiedzania bloga.

   2. Żydek

    Bank jest wypłacalny.
    Sytuacja w której wszyscy chcieliby wypłacić swoje pieniądze z bankomatu jest prostacką manipulacją i śmieszną akrobacją teoretyczną, bo czegoś takiego po prostu nie ma. Straszakiem, według którego rzekomo każdego dnia dysponujemy pieniedzmi ktorych nie ma.
    Dodatkowo bank nigdy nie operuje pieniędzmi których nie ma(one są po dotrzymaniu umów i wyrównaniu zobowiązań klientów), co prawda może to tak wyglądać ale tak działa kreacja pieniądza. Nie jest to skomplikowany mechanizm, po prostu bank udziela pożyczek i dysponuje kwotami pieniędzy które są kwotami pożyczonymi+odsetki. Jeśli bank ureguluje wszystkie zobowiązania kredytowe, to nie tylko wszystko się wyrównuje, ale nawet sporo na tym zarabia.
    Jest to często spotykany przykład którym wykrzywiają rzeczywistość ludzie promujący piramidki finansowe, zdumiewające, że ludzie łapią się na takie manipulacje, co najlepsze niektórzy “naganiacze” wydają się nawet w te brednie wierzyć.

    Piramida finansowa da jednemu aby zabrać drugiemu i trzeciemu, po zamknięciu interesu nieliczni zyskują a za nimi zostaje wielka czarna dziura tych którzy “weszli za późno”.

 6. Żydek

  “Revenue share” w serwisach w których nie ma żadnego “revenue” którym mozna zrobić “share” 😀
  Serwisy te nie mają żadnego zysku netto, bo pieniążki które są wpłacana przez użytkowników są wpłacane po to tylko aby je wypłacić z nawiązką, tak więc pomieszanie totalne. Ale jak widać wystarczy namieszać ludziom w głowach i postawić “schemat działania” za fasadą na tyle skomplikowaną, żeby z czystego niezrozumienia uznali go za prawdziwy.

  Odpowiedz
  1. Michał

   Polecam “wywieranie wpływu na ludzi”

   Odpowiedz
 7. Jakub

  WItaj mysc! Wszystko fajnie pięknie tylko dlaczego uważasz, że firma nie ma zarobku z innych źródeł a tylko z wpłat?
  Masz stronę i dobrze wiesz, że google jest w stanie zapłacić za wyświetlanie reklam. Sam masz banner z reklamujący bank 😉
  Pomyśl sobie że dziennie na Twoją stronę wchodzi ponad 30 tysięcy użytkowników i wędruje po niej średnio 5/10 minut dziennie.
  Jak myślisz ile zarobisz? 😉

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć Jakub ! Zarobki z innych źródeł wydają się być przysłowiową “kroplą w morzu” w stosunku do tworzących się zobowiązań. Jako przykład można podać Traffic Moonson, które działało bliźniaczo do MXR. Do TM wpłacono łącznie ok. 207 mln $, a tylko 1% tej sumy pochodził z innych, niż zakup “ad pack’ów”, źródeł. Wirtualnie w TM pojawiło się aż ok. 738,5 mln $. Wróć pamięcią jak TM mydliło ludziom oczy o zewnętrznych dochodach (których wprawdzie wyszło ponad 2 mln – ale czym są 2 mlm w stosunku do 738,5 mln zobowiązań ?), obawiam się że w przypadku MXR jest całkowicie tak samo. Gdyby admin traktował adsense poważnie, nie zachęcałby publicznie do klikania w reklamy. To działanie oceniam jako czysty marketing i tworzenie iluzji stabilności. Pozdrawiam serdecznie !

   Odpowiedz
   1. Michał

    Ok, jeśli TM wygra proces z SEC, za pół roku dajmy na to, przeprosisz oficjalnie za słowa tu napisane, które nie są prawdą. Dane które przytaczasz są zawarte w pozwie natomiast nie można ich traktować jako faktyczne. Sąd do oceni.
    Co do przeprosin będę dokładnie obserwował twoje wpisy. Jeśli takie przeprosiny się nie pojawią spotkamy się w sądzie, bo mam już dość naginania faktów 😉
    Jeśli oczywiście będzie odwrotnie, sam przeproszę za moje słowa i zwrócę honor 😉

   2. mysc (Get Paid 2.0)

    Jesteśmy umówieni 🙂

 8. Michał

  Masz trochę racji bo np reklamy google to nie są pieniądze żeby zasilić revshare. Jednak nie możesz wkładać wszystkich revshare do jednego worka. Są takie, które mają swoje dobre produkty a revshare jest tylko po to aby był ruch.

  Widzę, że jesteś mocno nastawiony negatywnie do revshare, ale napociłeś się nad artykułem dobrze się czyta. Jest jeszcze jedna sprawa bo w revshare zarabiając fer da się bardzo dobrze zarobić. Jednak wszystkich trzeba informować o ryzyku deponowania pieniędzy w takich platformach. Z mojej strony masz trochę racji i trochę jej nie masz.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz! Nie twierdzę, że nie da się “zarobić” – oczywiście jeśli wypłacisz pieniądze w odpowiednim momencie (przed innymi) wyjdziesz “na plus” – ale będziesz w zdecydowanej mniejszości. Niestety większość “inwestorów” jest z góry skazana na stratę i jedyne co zyskują na programie to chwilowe marzenia o “sukcesie” 🙁 Model “revenue share” jest super, sam w nim zarabiam na wielu różnych ofertach CPA – jestem natomiast bardzo negatywnie nastawiony do ubierania w ten model piramid finansowych. W tym tygodniu opublikuję artykuł o możliwych konsekwencjach prawnych nie informowania o piramidalności programów, zapraszam 🙂

   Odpowiedz
   1. Michał

    Tak to prawda jednak to tylko dlatego, że są źle pokierowani bo każdy nakłania do reinwestowania, a przynajmniej większość. Powinno się jednak wkład swój jak najszybciej odzyskać, a z tego co zostanie próbować zrobić pieniądze.

 9. Marek

  Sam zainwestowałem ale nie dużo, jestem w grupie na fb mxrevshare i ludzie tam są tak zaślepieni mówiąc że to “biznes” nawet tworzą piosenki dla administratora >,< i mówiąc że idą zarabiać to idą klikać w reklamy.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Polecam konferencję Traffic Monsoon z zeszłego roku : https://www.youtube.com/watch?v=qTI3wU5KA-U . Tutaj również ludzie byli (w sumie dalej są) zaślepieni – a w tej chwili środki TM są zamrożone przez SEC (w końcu piramidy finansowe są nielegalne !). Wyszło również, że w “obrocie” było ponad 700 mln $, pomimo tego że “inwestorzy” wpłacili mniej niż 300 mln, 99% przychodów pochodziło z tzw. “ad packów” 🙂

   Odpowiedz
   1. Michał

    Tak tutaj wystarczyło przeanalizować monel biznesowy i wiadomo, że większość przychodów było z paczek reklamowych. Reklamy typu cashi links czy login ads działały na początku potem większość to olewała. Całkiem inaczej by się potoczyło wszystko gdyby były wprowadzone opłaty abonamentowe czy limity adpacków.

 10. Paw

  Nawet jeżeli to prawda to i tak widzę, że ludzie wypłacają nawet po kilkanaście tys./ miesiąc, więc nawet jeżeli firma upadnie, to im i tak uda się “trochę” na tym zarobić

  Odpowiedz
 11. dr

  Ameryki nie odkryles ze to jest ponziak, ale widze slabo sie na tym znasz i pewnie straciles pieniadze.
  MX ma obecnie świetlaną przyszłość, paczki mozna bylo kupywac od marca, dopiero w maju sie rozkrecilo i bylo 15k ludzi, teraz jest ponad 40k i dziennie przybywa 500+ osob.
  Wchodzac nawet teraz przy takim przyplywie ludzi, watpie aby mx upadl do konca roku.
  Najzwyczajniej w swiecie suma wplat bedzie wielokrotnie wyzsza niz wygenerowany dlug tych 15k ludzi, nie licze od 40k+ bo to swiezynki.
  Stracą Ci ktorzy wejdą gdy zacznie sie rownia pochyła.
  Pozatym ponziak ponziakowi nie rowny, MX to nie krzak.
  Bedzie źle, to sie zaczna limity wyplat np do 100$ dziennie, wiekszy repurchase np 70%.

  Ale rozumiem tez ze 90% spoleczenstwa to debile i traktuja takie cos jak lokata w banku takze no offence do artykulu.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Nie straciłem pieniędzy, bo nigdy w tego typu “twory” nie inwestowałem 🙂 Gdy zaczną się zmiany o których piszesz, to będzie początek końca 🙂

   Odpowiedz
   1. Mochał

    “bo nigdy w tego typu „twory” nie inwestowałem” , jakie inwestowalem? , nigdy w takich programach nie byles to co ty mozesz o nich wiedziec? i sie o nich wypowiadac? to jest biznes i kazdy musi o tym wiedziec.

   2. mysc (Get Paid 2.0)

    Nie, to nie jest biznes 🙂 Biznes ma z założenia przynosić zysk, a MXR zdaje się generować tylko straty. Przykra prawda 🙁

 12. Agata

  Nie rozumiem tylko jednego – skoro MXR i inne tego typu programy są z założenia piramidami i wszyscy to wiedzą (mam na myśli odpowiednie instytucje nadzoru), to dlaczego funkcjonują, dlaczego pozwala się twórcom tych programów wyłudzić od ludzi miliony dolarów i dopiero jak piramida osiągnie punkt kulminacyjny, to wkraczają odpowiednie władze i zamykają proceder!?
  Z drugiej strony twórca systemu chyba nie zakłada piramidy, przecież musi się liczyć z konsekwencjami – chyba że zakłada.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Twórca systemu oczywiście zakłada piramidę z góry, a jako “zawodowy oszust” wie jak wykorzystywać luki prawne. Odpowiednie służby zajmują się sprawą dopiero gdy pojawią się poszkodowani, którzy zgłoszą kradzież – a i tak często ze względu na miejsce rejestracji firmy, nie mogą nic zrobić. Polecam zapoznać się z tym artykułem : )

   Odpowiedz
 13. MarKus

  Ja tam działam i nigdy nic tam nie wpłacę jedynie klikam reklamy ale naprawdę dziwi mnie ze tyle ludzi inwestuje tak potężne pieniądze będzie wielki plącz jak to kiedyś łupnie.

  Odpowiedz
 14. Kuba

  Zdecyduj się czy to są tylko wirtualne pieniądze ktorych nigdy nie zobaczymy czy tak jak nam radzisz może wyplacajmy je jak najszybciej.
  Kumasz? Czy nie za bardzo.? Skoro wirtualne to jak mamy je wypłacać?! Sam się gubisz w tym co piszesz żeby tylko ludzi przyciągnąć,a skoro ja mam pieniądze z MX na swoim koncie bankowym to nie wmawiaj tutaj nie zdecydowanym że nigdy ich nie zobacza bo piszesz te bzdury tylko po to żeby ludzie nie znający biznesu przyznali Ci rację i przyszli do Ciebie.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Nie chciałem dopuszczać tego komentarza ze względu na epitety w moim kierunku, ale jako że nie obowiązuje tutaj niedopuszczanie do głosu – usunąłem obraźliwe określenie i zaakcpetowałem Twój komentarz.
   Zdecydowana większość pieniędzy w MXR wydaje się być czysto wirtualna. Jeśli mam rację osoby które wypłacą wcześniej – dostaną swoje pieniądze, reszta nie dostanie. Proponuję przeczytać tekst raz jeszcze, bo ewidentnie nie rozumiesz mechanizmu działania tego typu programów. Nie gubię się w tym co piszę, Ty się gubisz w rozumowaniu : )

   Odpowiedz
 15. mysc (Get Paid 2.0)

  Akurat grupy mentorskie (liczące ponad 600 osób) były całkowicie darmowe : ) Dzięki za “dobry pomysł na biznes” – ale z całą pewnością nikt nie kupuje poradników, by poznać moją tożsamość (która de facto nie jest żadną tajemnicą, po prostu mój model działania zakłada posługiwanie się nickiem – robię tak od początku zarabiania w programach partnerskich).

  Odpowiedz
 16. Grzechu

  po pierwsze to nie inwestujesz tylko wykupujesz ruch reklamowy, po drugie nie musisz mieć poleconych żeby zarabiać, po trzecie trafficmonsoon został oskarżony o to że jest ponzi chodź nim nie jest i ma olbrzymie szanse to wygrać. Jeżeli się uda swój artykuł możesz sobie wsadzić w cztery litery.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   1. Inwestujesz – bo reklama jest bezwartościowa i nikt by jej nie kupił gdyby nie przynosiła “zysków”.
   2. Nigdzie nie napisałem, że musisz.
   3. TM i MXR wydają się być typowymi schematami ponzi

   Niestety twój komentarz jest doskonałym przykładem tego o czym pisałem – o manipulowaniu użytkownikami tego typu serwisów i wmawianiu im, że “czarne jest białe”.

   Odpowiedz
 17. BLURO

  Powiem tylko tak Banners Broker , Traficmonson to wydarzenia historyczne. Jak wszyscy wiemy historia lubi się powtarzać. Uważam ze osoby,które wprowadzają takiego człowieka powinna być za niego odpowiedzialne. Nienawidzę pseudo biznesmenów co robią ludziom pakę z mózgu. mysc napisz proszę taki artykuł o MLMach,jesli chcesz to chętnie opowiem jak było wtedy kiedy ja się tym zajmowałem mam nawet przygotowany wywiad.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć BLURO. Ogólnie do samego systemu MLM, o ile działa jak prawdziwy MLM – nic nie mam 🙂 Więcej o prawdziwym i “udawanym” MLM’ie napisałem tutaj 🙂 Oczywiście podeślij mi proszę maila ze szczegółami tego co mógłbyś przekazać (zapewne chodzi o jakieś manipulacyjne tricki stosowane przy rekrutacji nowych osób?)

   Odpowiedz
 18. Wojtek

  Hejka dzialam w programach revshare i wykorzystuje je do reklamy swoich boznesow off line.jak dotąd nie narzekam.polecam też innym te usługę reklamowa, nie inwestycje i też nie narzekają.a czy reklama jest skuteczna?jak dla mnie jest wykupilem wyświetlenia na tych platformach że zleceń otrzymałem wielokrotnosc kwoty która zainwestowałem w reklamę no i otrzymuje też bonus czyli naliczeniach.moi poleceni też tak reklamują swoje biznesy.Jesli revshare to piramidy to Google adsense też chyba piramida skorowidz dzieli się zyskiem

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Przykładowy model kampanii google wygląda tak : Reklamodawca płaci X złotych za każde kliknięcie w jego reklamę, wydawca (partner google) otrzymuje tylko jakiś % z tej kwoty, a resztę zarabia google. To jest dzielenie się zyskiem.

   W “revshare”, które z zyskiem nie mają niestety nic wspólnego, model wygląda tak : Reklamodawca płaci X złotych za kampanie, a następnie otrzymuje 110%X. Tutaj nie ma zysku, więc nie ma się czym dzielić 🙂

   Co do skuteczności reklamy – jesteś wyjątkiem albo wzrost zleceń nastąpił z innej przyczyny i błędnie przypisujesz to revshare’om 🙂
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 19. mysc (Get Paid 2.0)

  Brak interpunkcji, brak składni, brak kulturalnego języka, brak wiedzy 🙂

  1. Nie zarabiam poprzez oferty sub sms – więc faktycznie mi nie idzie 🙂
  2. Każdy ma też szansę wygrać w LOTTO 🙂 W MX niewielki procent osób, owszem, “zarobi” – nie neguję tego.
  3. W tekście “MLM vs Piramida Finansowa” napisałem czym jest prawdziwy model “multi level marketing” – jeśli jakaś firma działa jak zwykła piramida, czepiam się jej.
  4. Nie znam człowieka, pierwszy raz słyszę, że ktoś taki istnieje 🙂 Co do MX – co jest “piramidką” 🙂
  5. Gdyby nie jego filmik o Rev’sharach na YT (który swoją drogą polecam :>), nie miałbym pojęcia o kim mówisz 🙂 Nie znam sytuacji, więc się do niej nie odniosę – to artykuł o MX WORLD.
  6. Nikogo nie naprowadzam na minę, na blogu nie znajdziesz żadnego “programu inwestycyjnego” 🙂

  Odpowiedz
 20. mysc (Get Paid 2.0)

  Po pierwsze, skasowałem Twój komentarz jako “antoni” – po co podszywasz się pod inne osoby? Po drugie – nie łapię nikogo do MLM’ów, ani do płatnych subskrypcji, zarabiam głównie w modelu CPR. Jako antoni napisałeś, że za moje poradniki trzeba płacić, więc namawiam do inwestycji – odpowiadam : NIE TRZEBA ICH KUPOWAĆ, ŻEBY ZARABIAĆ W INTERNECIE, a poradniki są konkretne i na pewno się zwrócą, jeśli ktoś się zdecyduje – to nie są książki w stylu “dlaczego ściana jest ścianą”. Po trzecie – zacznij się normalnie wypowiadać i nie używaj wulgaryzmów/wyzwisk. Czemu ten temat Cię tak emocjonuje? Nie udowodnisz mi, że MX jest “dobry” – więc jeśli na tym Ci zależy, polecam dać sobie spokój 🙂

  Odpowiedz
 21. Dunczyk

  Każdy artykuł jaki tu przeczytałem jest na jedno kopyto. Coś jest niby liczone, przedstawiane i opisywane. Piszesz w jednym z artykułów, że zarobią tu tylko pierwsi. Ja jestem w stanie przedstawić ci kolego swoje zarobki minął rok a ja dalej jakoś widzę, że program a się dobrze. Nie wiem jak dla mnie masz coś do tego programu i nie możesz sobie do końca z tym poradzić. Ja piszę jeszcze raz jakoś nie widzę niektórych z tych rzeczy, które opisujesz. Ciekawe co byś napisał o fapie pewnie jeszcze gorsze rzeczy. Niestety tu zazdrość aż kipi.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dunczyk, nie mam czego zazdrościć 🙂 Na Twój i inne podobne komentarze odpowiedziałem zbiorczo w części drugiej tego wpisu : https://getpaid20.pl/piramidy-finansowe/mx-world-mxrevshare-jako-przyklad-piramidy-finansowej-czesc-2/ 🙂 Zachęcam do zapoznania się i spojrzenia na ostatnie zmiany z innej perpektywy 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 22. Kamila

  Dobry artykuł. Zgadzam się z tobą, że jest to pf i prędzej czy później to padnie. Jak ta lub inna (podobna) działalność. A ludzie i tak będą się nabierać, bo kto nie chciałby zarobić “dużej kasy” i nic nie robić?

  Odpowiedz
 23. Asia

  Cześć chciałam was zapytać jak mogę usunąć konto w Mx.World.

  Odpowiedz
 24. Patryk Barszcz

  “Piramida finansowa” jako zajebiste źródło dochodu. Tak nazwałbym to co ludzie wymyślili dla innych ludzi 🙂 Zastanawiając się nad zarabianiem w internecie natknąłem się na bardzo popularny temat w ostatnim czasie a mianowicie programy Revshare. Postanowiłem przyjrzeć się temu zjawisku bliżej i podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami. Nie będę w tym miejscu wymieniał firm i programów które oferują nam zarobek przez internet w ten sposób i nie będę wyjaśniał o co w tych programach chodzi (zróbcie to sami). Żeby nie przeciągać….Revshare to w moim odczuciu piramida finansowa ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Wielkie upadki tego typu działalności wiążą się ze startą finansową wielu ludzi ale również z ogromnymi fortunami zdobytymi w tych przedsięwzięciach. Dlatego przerwanie tego typu działalności zazwyczaj jest bardzo medialne i nagłośnione społecznie. W moim odczuciu giełdy Forex, kasyna, poker, nie wspominając o ulubionej instytucji państwowej ZUS to przedsiębiorstwa o identycznej strukturze działania co programy typu Revshare. Dobrze wymyślona i poprowadzona “PIRAMIDA FINANSOWA” może dać zarabiać milionom ludzi na całym świecie przez wiele, wiele lat dając obfite wynagrodzenie ich założycielom ale również ich wszystkim uczestnikom!!! Skoro jest tak fajnie, to dlaczego jest tak źle? Bo każda piramida jest uważna za zło konieczne które trzeba tępić najszybciej jak się da i to najlepiej w zarodku, nie zastanawiając się nad tym ile dobra może przynieść. Zakładając że każda “PIRAMIDA” ma swój początek i koniec trzeba wiedzieć ile na chwilę obecną jest żyjących ludzi na świecie (statystyka z 2016 roku 7,442 miliarda)i tą ilość jeżeli podzielimy przez 365 dni w roku i pomnożymy przez 1000 zainteresowanych osób każdego dnia, taką formą inwestycji to daje nam cyfrę 365000 uczestników “PIRAMIDY” każdego roku. Proszę sobie wyobrazić że jeżeli tą liczbę osób (365 tysięcy) pomnożymy przez 100 lat istnienia “PIRAMIDY FINANSOWEJ” daje nam to tylko 365 milionów ludzi !!! Dlatego proszę osoby trzeźwo myślące które przeczytały moje powyższe wypociny o poważnym zastanowieniu się czy tak zwanej piramidy Finansowej nie powinno się zalegalizować np: jako instrument o podwyższonym stopniu ryzyka które wystąpić może tylko wtedy kiedy ludzie wchodzący w tą strukturę się skończą (7,442 miliarda)Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących. Patryk B.

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Wywód na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie logicznego.. ale 🙂

   Czyli chcesz powiedzieć, że są dobre i złe piramidy finansowe?:)

   1. ZUS nie jest typową piramidą – bo nie można do niego “Werbować” nowych członków.

   2. Piramida jest uważana za zło konieczne bo żeby 1% zarobił, 99% musi stracić. To w swojej istocie jest zło, a nie program wysokiego ryzyka. Tutaj ludzie są wprowadzani w błąd i tracą na tym pieniądze. Chwalić piramidy mogą tylko jednostki które a) zarobiły (kosztem swoich poleconych bezpośrednich lub ich poleconych) lub założyciele takich struktur.

   3. Wzrost członków piramidy jest geometryczny, a nie liniowy. Przy założeniu, że każdy członek zwerbuje 6 osób – ludność Ziemii skończy się na 10 poziomie w systemie poleconych licząc od początku 🙂

   4. Programy revshare działają w większości na zasadzie schematu ponziego – co pozwala funckjonować latami, ale i tak nie wpływa na podstawą zasadę: większość musi stracić żeby “nieliczna stosunkowa grupa wyszła na plus” 🙂

   5. Żeby piramida finansowa dawała zrobić milionom ludzi, miliardy muszą się na ten ich zarobek składać. To jest matematyka i tego się po prostu – nie ważne jak bardzo się chce – nie oszuka.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *