Przemyślenia blogowe – część 8


Cześć!

Tradycyjnie w przemyśleniach zacznę od zmian i moich motywów co do ich wprowadzenia, a następnie przedstawię plany na nabliższą przyszłość 🙂 Od poprzednich przemyśleń blogowych już trochę czasu minęło – i finalnie udało mi się wdrożyć wszystko to co tam „zaplanowałem”. Blog się stale rozwija, listopad pobił kolejny rekord odsłon – więcej o statystykach napisałem w dzienniku pracy 🙂

 

Zmiany na blogu

W poprzednich przemyśleniach sporo poświęciłem newsletterowi – który dokończyłem i każdy subskrybent dostał już pierwszą wiadomość (dzisiaj wyślę drugą :>). Po tej pierwszej wiadomości w której wyraźnie zaznaczyłem w jaki sposób będę newsletter prowadził, na prawie 1100 osób -> wypisała się jedna. Każdy oczywiście może się wypisać (a także zapisać :>) w dowolnej chwili – nie ma z tym żadnego problemu 🙂

W związku z tym, że chcę prowadzić bloga w sposób „otwarty” przygotowałem dwie dodatkowe podstrony informujące o tym jak wygląda newsletter i jak wygląda prowadzenie fanpage’a (oraz jak ustawić powiadomienia – tak by nie ominęły Cię informacje o nowych wpisach). Zachęcam do zapoznania się z tymi podstronami :

Te linki znalazły się również po prawej stronie przy widgetach dotyczących newslettera oraz facebooka. Osoby które jeszcze nie polubiły bloga na FB lub nie zapisały się na newsletter, gorąco do tego zachęcam.

Kolejną nowością są wpisy gościnne 🙂 W ramach współpracy z binary24.pl, na blogu opublikowałem artykuł dotyczący opcji binarnych, a na binary24 pojawił się mój wpis dotychący programów partnerskich. Tego typu wpisy jeszcze się na blogu pojawią i  będą dotyczyły tylko dziedzin z którymi, oprócz ogólnej wiedzy, nie mam nic wspólnego. Nie chcę Was ograniczać, więc w miarę możliwości – będę znajdował osoby, które znają się też na innych, niż praktykowane przeze mnie, formach pomnażania/inwestowania/zarabiania pieniędzy i publikował wartościowe artykuły na ten temat. Takie wpisy gościnne to również świetna forma promocji bloga – na której nikt nie traci, a wręcz przeciwnie. Oczywiście dobór wpisów gościnnych nie będzie przypadkowy, moje „filtry” są bardzo czujne – więc bez obaw (piramidom finansowym i innym „szemranym metodom” mówimy stanowczo NIE :>). Za każdy wpis z kategorii „wpisy gościnne” biorę odpowiedzialność i nigdy nie będę jej przerzucał na kogoś innego, to w końcu mój blog.

Te linki do zewnętrznych artykułów mojego autorstwa będą zawsze dostępne w spisie treści i będę je podlinkowywał na fanpage’u – więc zachęcam raz jeszcze do polubienia :> Spis treści troszkę się zmienił – zniknęły „strony” (teraz wszystko będzie na jednej stronie) i pojawiło się troszkę nowości w prawej kolumnie spisu (m.in wpisy gościnne i nowe strony dot. naszej komunikacji).

 

Plany na przyszłość

Oczywiście planuję kontynuować strategię „dobrego contentu” -> wierzę, że „obroni i rozreklamuje się sam”. Mam również pomysł dotyczący rozszerzenia bloga o tematykę „oszczędzania pieniędzy”. Oszczędzanie właściwie jest tożsame z zarabianiem – bo de facto im mniej wydamy, tym więcej zarobimy. Im mniejsze koszty, tym większy zysk. Nie mam tutaj na myśli opisywania lokat, programów rządowych, itd. – ale codzienne czynności dzięki którym tych pieniędzy w kieszeni może zostać nam więcej, bez obniżania jakości życia 🙂 Spróbuję i zobaczę jak będzie wyglądało zainteresowanie. Na tą chwilę jestem w stanie z czystym sumieniem przygotować wpis dot. „oszczędzanie benzyny” w którym opiszę wszystko co można zrobić, żeby benzyny spalać mniej. Nie wiem kiedy pojawi się kolejny artykul z kategorii „oszczędzanie”, bo na ten moment mam pojęcie tylko o tej benzynie – a nie chcę Was „gnębić” banałami o których sam nic nie wiem 🙂 Ta kategoria będzie rozwijała się w miarę moich własnych przemyśleń dot. oszczędzania – tak więc nie można się spodziewać regularnych wpisów, bo oszczędny (póki co) nie jestem :> Oczywiście to nie jest zmiana kierunku rozwoju, tylko dodatek – blog cały czas będzie się skupiał na zarabianiu w internecie i marketingu

 

Inne przemyślenia

W jednym wpisie przeważnie nie da się całościowo wyczerpać danego tematu, nawet jeśli zrobi się to raz – najczęściej po jakimś czasie przekazane informacje stracą aktualność. Jako, że przyjąłem strategię – nie edytowania poprzednich wpisów, tak aby stanowiły „historię rozwoju bloga”, gdy będę chciał dany temat rozszerzyć dodam „części drugą”, „część trzecią”, itd. 🙂 W tej chwili pojawiła się część druga wpisu dotyczącego MX WORLD (MXRevshare) – z którą polecam się zapoznać, bo oprócz aktualizacji co do tej piramidy finansowej, skomentowałem również „hejt” w komentarzach pod częścią pierwszą.

 

Koniec przemyśleń na dzisiaj 🙂 Zapraszam również do mojego dziennika pracy, w którym podsumowałem swoje działania w listopadzie.

Pozdrawiam
mysc

Dołącz do grupy Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać pieniądze!

Komentarze (2)

 1. Radek Salak

  Spisanie planu to połowa roboty, upublicznienie to kolejne 20-30% realizacji planu a jakieś 10-20% pracy to wykonanie.

  Z tego najtrudniejsze jest rozpoczęcie, prawie zawsze jest trudno wstać z kanapy i tak w wolnej chwili coś jeszcze robić.

  Dlatego nielicznie odnoszą sukcesy.

  Powodzenia w blogowaniu

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki! Również życzę powodzenia 🙂

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *