Przemyślenia blogowe – część 6


Cześć!

Niestety, nie chcę wyjaśniać dokładnie dlaczego – w końcu to blog o zarabianiu, a nie moim życiu – w ogóle nie mam czasu na dodawanie wpisów. Na bieżąco odpowiadam na wiadomości/komentarze, ale kompletnie nie mam kiedy wziąć się za konkretne artykuły – chociaż bardzo bym chciał. W związku z całą tą sytuacją mam kilka przemyśleń – toteż myślę, że przyszła odpowiednia pora na „przemyślenia blogowe”. Przyznam, że po części dodaję akurat taki wpis, a nie inny – bo wiem, że jestem w stanie go napisać „z marszu” i nie zajmie to wiele czasu, ale jednak te przemyślenia się gdzieś tam kumulują i trzeba się nimi podzielić.

Po pierwsze, prowadzenie bloga – sensowne prowadzenie bloga, to jednak pewna odpowiedzialność, to jednak wymaga czasu, swojego rodzaju planu i z całą pewnością można to porównać z normalną pracą na etacie. Tutaj nie można zrobić sobie wolnego, myślę że taką odpowiednią częstotliwością nowych wpisów są przynajmniej dwa ciekawe artykuły na tydzień. Niestety z tym zawiodłem, ale mam nauczkę że następnym razem gdy taki „chroniczny brak czasu” będzie się zbliżał – przygotuję się za wczasu i artykuły napiszę wcześniej. To akurat jest bardzo duży plus takiej „działalności blogowej” – można sobie przygotować wpisy wcześniej i opublikować gdy przyjdzie na nie pora, szkoda, że nie skorzystałem z takiej możliwości w ubiegłym tygodniu, ale cóż, czasu nie cofnę – przynajmniej wiem jak to rozwiązać następnym razem.

Prowadzenie bloga to nie tylko dodawanie nowych wpisów, ale również dbanie o aktualność wcześniejszych – w moim przypadku jest to vademecum earnera, który wymaga konkretnej aktualizacji oraz oferty kont w mbanku. Takie sprawy również nie powinny być odwlekane, więc jeśli prowadzisz bloga – nie bierz ze mnie przykładu, ja również zrobię wszystko co w mojej mocy by takie sytuacje się nie powtarzały.

Po drugie, blog jest coraz częściej odwiedzany i co najważniejsze – komentowany, z czego bardzo się cieszę. Z przyjemnością odpowiadam na wszystkie komentarze i maile (nawet takie z groźbami – a ze względu na mocne słowa o MXR i TM, również takie otrzymuję). Tutaj chciałbym podziękować wszystkim komentującym! Dzięki temu po prostu wiem (statystyki mogą być mylące), że czytacie ze zrozumieniem moje artykuły – a to daje mi ogromnego kopa do dalszej pracy : ) Niestety do niedzieli włącznie Wam tego nie udowodnię, ale od poniedziałku będę działał na pełnych obrotach.

Wrócę jeszcze do tych statystyk, akurat kończy się sierpień – zostały dwa dni (statystyki w chwili pisania tego tekstu uwzględniają okres do 29 sierpnia), więc myślę że nadszedł czas na pewne podsumowanie i przedstawienie statystyk. Blog istnieje od 16 maja (wówczas zacząłem go reklamować – ale statystyki podpiąłem dopiero 17 maja), co oznacza że to już 3,5 miesiąca.

Statystyki z całego okresu przedstawiają się nastepująco :

statystyki maj-sierpien getpaid20.pl

Z czego sam sierpień, to :

statystyki sierpien getpaid20.pl

Wyraźnie widać, że z miesiąca na miesiąc wejść jest coraz więcej. Jeśli chodzi o sierpniowe wyniki, w znacznej części jest to zasługa Marcina Oniszczuka, który udostępił mój artykuł na swoim FaceBooku. Po tej sytuacji widać, że warto się starać i dobierać/pisać ciekawe artykuły – wówczas na pewno w końcu zostaną zauważone, a być może również polecane dalej. Dzięki Marcin, raz jeszcze, za udostępnienie!
Nie będę komentował statystyk, szczerze mówiąc nawet nie wiem czy są dobre, czy słabe i jak wypadają na tle innych blogów istniejących podobny okres czasu. Będę wdzięczny za takie informacje w komentarzach! Dodam jeszcze tylko, że nie mam żadnych pustych/sztucznych wejść – wszystko zdobywam naturalnie : )

Po trzecie, pomysły na artykuły. Nie mam czasu, który mógłbym spędzać przed komputerem – ale mam czas na używanie czytnika ebooków poza domem. Naprawdę dużo czytam, głównie o e-biznesie, nastawieniu do zarabiania, itd. Czytanie jest super i w ciągu tego tygodnia wypisałem sobie z 15 tematów na kolejne wpisy. Nie chcę się tutaj rozwodzić na temat zalet czytania tego typu książek, bo wpadłem na pomysł opisania Wam tego w osobnym wpisie, nieco szerzej. Być może uda się nawet przed poniedziałkiem – to również nie powinien być wymagający i czasochłonny wpis.
Pomimo tych nowych pomysłów i tak jestem otwarty na Wasze propozycje, więc jeśli jest coś o czym chcielibyście przeczytać – zachęcam do poinformowania mnie, chociażby tutaj w komenatrzu lub wysyłając maila : )

Po czwarte, reklama. Od poniedziałku zamierzam również wziąć się ostrzej za reklamowanie bloga – używając darmowych oraz płatnych możliwości. Jedną z płatnych metod będzie proces reklamowania się w programach GPTR, dla przypomnienia są to programy w których użytkownicy otrzymują wynagrodzenie za oglądanie reklam. Przygotuję wszystko tak by wymiernie ocenić zainteresowanie blogiem i jednocześnie nie zakłamać sobie tymi sztucznymi wejściami statystyk. Na koniec podzielę się z Wami efektami reklamy! ; )

To tyle jeśli chodzi o dzisiejsze przemyślenia. Jeszcze raz dziękuję za odwiedzanie bloga i komentowanie wpisów : ) Pamiętajcie, że aby być na bieżąco z nowymi wpisami możecie polubić Fanpage Get Paid 2.0 oraz zapisać się na Newsletter – obie te opcje są dostępne po prawej stronie : )

Pozdrawiam!
mysc

Dołącz do grupy Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać pieniądze!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *