„Real content” w SMS Premium, czyli jak zarabiać uczciwie?


Cześć !

Jak zapewne zauważyliście, w artykule dot. MX.WORLD (MXRevshare), pojawiło się wiele komentarzy odnośnie tego, że – cytuję – „jestem ostatnią osobą, która powinna prawić komuś kazania i umoralniać”. Po pierwsze nie mam zielonego pojęcia dlaczego – chętnie usłyszę jakieś „konkrety” 🙂 Po drugie, pojawiło się dużo komentarzy sugerujących, że na ofertach CPL typu „sub/premium sms” nie da się zarabiać uczciwie, wobec czego w tym wpisie przedstawiam szereg możliwości.

Zacznę od wszystkich „zarzutów” kierowanych bezpośrednio do mnie. Po pierwsze nie rozumiem co ma piramida finansowa do rynku „sub/premium sms” ? W artykule nie zaatakowałem nikogo personalnie – mimo tego dużo osób odebrało to jako atak i zaczęło odpowiadać atakiem – poprzedni artykuł wywołał sporo emocjonalnych reakcji, co widać po komentarzach 🙂 Prawdą jest, że ciężko spotkać kogoś kto zarabia dzięki SMS’om w sposób całkowicie uczciwy i moralny. Najczęściej swoich odbiorców o kosztach się nie informuje, przy jednoczesnym nie wprowadzaniu w błąd, że koszt wynosi 0zł. Informacja o kosztach jest dostępna w stopce oraz regulaminie, który trzeba zaakceptować – ale fakt, faktem, sporo osób wysyła te sms’y bez zaznajomienia się z cennikiem. Moje poradniki nie uwzględniają dodatkowego informowania o kosztach, do czego się oczywiście przyznaję „bez bicia”, ale jednocześnie nie uwzględniają ukrywania tych kosztów – czyli KAŻDY, kto sms’a wysyła ma dostęp do regulaminu/cennika. W czym więc problem? To jak wygląda landing page jest w gestii serwisu oferującego zarabianie w modelu SMS, tak samo jak landing page programu partnerskiego mbanku, jest w gestii mbanku – a my jako partnerzy, dostarczamy na te strony ruch. Jaki związek ma to z działaniem piramid finansowych? Niestety dalej nie wiem – jakby ktoś mógł mi to wyjaśnić w komentarzu, będę głęboko wdzięczny 🙂

 

A kiedyś to było tak…

SMS PREMIUM to forma płatności, która była wykorzystywana długo zanim zaczęły działać serwisy CPL tego typu, popularne na zarabiam.com i make-cash.pl. Dawniej każdy kto zarabiał poprzez tą metodę musiał samodzielnie podpisywać umowę z operatorem płatności, serwisy powstały jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie (chęć zarabiania). Na pewno każdy pamięta reklamy z dzwonkami/tapetami/grami JAVA w gazetach – może nawet niektórzy z czytelników kupowali takie produkty? Mi zdarzyło się nie raz 🙂 W dalszym ciągu wiele serwisów umożliwia płatność „SMS’em”, chociażby forum zarabiam.com, gdzie za pośrednictwem SMS PREMIUM można zakupić tzw. „forum gold”. SMS premium to również forma oddawania głosów w różnego rodzaju konkursach (np. „Blog Roku”). W dalszym ciągu są subskrypcje SMS stanowiące tzw. „real content”, np. informujące o pogodzie w danym mieście. To prawda, że wraz z rozwojem internetu tego typu usługi stają się zbędne – natomiast SMS PREMIUM wciąż ma się dobrze jako forma płatności.

 

Czym jest „Real Content” ?

„Real content” po przełożeniu z ang. oznacza prawdziwą treść/zawartość. Chodzi więc o to, że „klient” faktycznie otrzymuje to – za co zapłacił. Z pomocą do sprzedaży naszych materiałów przychodzą nam trzy rozwiązania : programy download, content locker i video locker. Wszystkie trzy są dostępne w serwisach SMS, które polecam na liście programów partnerskich.

 

Co i gdzie mogę sprzedawać ?

Jednym z najczęstszych błędów z jakimi spotkałem się w „praktyce mentorskiej” (poważnie brzmi :>) są próby oferowania usług/produktów/konkursów osobom, które nie są nimi zainteresowane. Zaczynając od wymyślania niszy – sprawiasz sobie niepotrzebną dodatkową trudność. Powinieneś zawsze zaczynać od grupy możliwych (do których masz dostęp) odbiorców i odpowiadać na ich potrzeby. Poniżej prezentuję przykład wraz z analizą.

 

Przykład usługi „Real Content”

Wszedłeś na mojego bloga i czytasz ten artykuł – czy mogę Ci coś sprzedać? Myślę, że mogę i właśnie spróbuję 🙂 Zanim przejdę do oferty reklamowej, zacznijmy od krótkiej analizy. W tym wypadku moją grupą odbiorców są osoby, które chcą się dowiedzieć w jaki sposób zarabiać uczciwie poprzez „sub/premium sms” – w końcu dlatego czytasz ten artykuł. Tym samym ustaliliśmy również „potrzebę” która Tobą kieruje oraz produkt, który byłbyś w stanie zakupić. Produktem jest oczywiście poradnik wyjaśniający to dokładnie 🙂


Wobec czego, proponuję Ci zakup rozszerzenia tego artykułu, które wyjaśnia uczciwe zarabianie jeszcze obszerniej! Opis jest dokładniejszy oraz zawiera więcej konkretnych przykładów : ) Dowiesz się : czym są oferty SMS, jak dobrać odpowiednią stawkę, jakie są modele płatności, czym są programy globalne – a także otrzymasz kilkadziesiąt praktycznych przykładów.

Oprócz tego otrzymasz narzędzie dzięki któremu możesz powiększyć zyski ze sprzedaży materiałów własnego autorstwa – bez wykonywania żadnych dodatkowych czynności związanych z reklamowaniem!

Pobierz już teraz „Real Content – czyli jak zarabiać uczciwie [PDF]”

Płatność odbywa siępoprzez SMS PREMIUM. Koszt pobrania pliku to jedyne 10,98 zł BRUTTO,
(całkowity i jednorazowy koszt jaki poniesiesz)

Uwaga! Nie kupuj tego rozszerzenie jeśli wcześniej zakupiłeś Kompleksowy Mentoring SMS MO/MT/IVR.

Powyższy poradnik dot. „real content” to jeden z wielu oferowanych w ramach „mini-poradnik za SMS” 🙂


 

Przykłady materiałów, które możesz sprzedawać

– LOGA, SYGNATURKI, AVATARY w edytowalnym pliku, np. PSD („klient” sam edytuje napisy”)

– Poradniki/video poradniki pasujące do Twojej grupy odbiorców. W tym punkcie nie zapominaj, że powinieneś się znać na tym o czym piszesz. Może jesteś użytkownikiem forum wędkarskiego lub grasz w gry MMO i odwiedzasz pokrewne grze fora ? Możesz napisać/nagrać poradnik dotyczący wędkarstwa lub instrukcję przejścia danego „Questu” w grze. Może sam prowadzisz stronę, bloga, forum i masz stałe grono odbiorców ? Ustal czego te osoby potrzebują i wyjdź im na przeciw. W moim przypadku jest to „zarabianie w Internecie”, a w Twoim ?

– Gotowe szablony dla stron WWW, skrypty PHP, JS, itd.

– Edytowalne wzory ulotek, wizytówek, plakatów, koszulek (do samodzielnego zamówienia przez „klienta” na cupsell.pl)

– Programy, kalkulatory Excel, boty do gier, aplikacje mobilne

– Tapety na pulpit

– Zdjęcia własnego autorstwa do wykorzystywania np. na stronach WWW

– Ściągi, notatki z wykładów, wypracowania szkolne

– Muzykę (widać to szczególnie wśród „disco-polowców”, którzy sprzedają swoje utwory poprzez SMS PREMIUM na YouTube’ie)

– Wirtualne korepetycje w formie video-kursu np. z matematyki, fizyki, chemii, itd. Kojarzysz http://www.etrapez.pl/ ? Jeśli jeszcze nie jesteś na studiach, masz prawo nie kojarzyć. Autor strony/sklepu to najbardziej popularny video-korepetytor w Polsce. Podaję go jako przykład, na wypadek gdybyś przypadkiem stwierdził, że „to nie ma sensu” i wirtualne korepetycje się nie przyjmą.

Właściwie może to być wszystko co umiesz robić i na co jesteś w stanie znaleźć kupca. Dzięki SMS PREMIUM możesz zautomatyzować sprzedaż. Przykładem znów jest ten artykuł – nie muszę wykonywać żadnych dodatkowych czynności, aby czytający samodzielnie kupowali rozszerzenie.

 

Programy „download”

Czyli programy, które okażą Ci się niezwykle pomocne w sprzedaży własnej treści. Możesz je wykorzystać np. prowadząc bloga eksperckiego i co jakiś czas sprzedawać obszerniejsze poradniki zamiast ciągłego udostępniania swojej wiedzy za darmo. Takie programy mamy w każdym serwisie oferującym usługi SMS. Schemat działania jest bardzo prosty – „klient” wchodzi na stronę (Twój odpowiednio opisany landing page), wysyła sms’a i ściąga pożądany plik. Po prostu płaci i otrzymuje to za co zapłacił. Takie rozwiązanie ma swoje minusy oraz plusy. Niewątpliwym plusem jest możliwość automatyzacji procesu sprzedaży, minusem natomiast otrzymywanie tylko części z kosztu SMS’a (np. w powyższym przykładzie : Ty płacisz 6,15 zł, a ja otrzymuję zaledwie 2zł).

 

Content/Video Locker

Dwoma kolejnymi narzędziami, które możemy użyć do sprzedaży naszych materiałów są : Content Locker oraz Video Locker.
Content Locker to skrypt blokujący wyświetlanie danej strony. „Klient” po wejściu w link będzie widział jedynie okienko pop-up z instrukcją odblokowania zawartości (zobacz dokładnie czym jest Paywall). Strona zostanie odblokowana dopiero po wysłaniu sms’a. Aby zablokować stronę przy pomocy content locker’a wystarczy Ci wygenerowany w danym serwisie kod Java Script wklejony do źródła strony.
Video Locker działa podobnie – ale dzięki niemu blokujemy dostęp do filmów. Sami możemy ustawić w którym momecie film się zatrzyma i „klient” będzie musiał wysłać sms’a w celu dalszego oglądania.

Oba skrypty mogą okazać się niezwykle przydatne przy oferowaniu swoim odbiorcom jakiś dodatkowych „atrakcji”, np. w postaci autorskich tutoriali, filmików instruktażowych, bądź innych niszowych poradników.

 

Inne usługi REAL CONTENT

Do innych usług stanowiących realny „towar” dla klienta zaliczane są wszelkie wtyczki typu : „Zmiana kolorów FB” lub „Wtyczka umożliwiająca nam podgląd kto Cię usunął ze znajomych”.
Jeżeli chodzi o zmianę kolorów na FB – w wielu serwisach po wysłaniu SMS’a „klient” zostanie przeniesiony do wtyczki dzięki której faktycznie i naprawdę będze mógł to zrobić.
Podobne wtyczki są do informowania o utracie znajomego, ale działają dopiero od pierwszego uruchomienia (zapisują wtedy listę znajomych, a później sprawdzają czy te osoby wciąż są naszymi znajomymi).

Uwaga ! Przed rozpoczęciem promowania zapytaj administrację serwisu w którym zarabiasz, czy oferta faktycznie stanowi „real content” ! Nie każda tego typu oferta jest prawdziwą usługą – czasem jest „sprytnie” opisanym konkursem.

 

Podsumowanie

Tekst miał na celu pokazanie w jaki sposób można zarabiać całkowicie legalnie i uczciwie na materiałach własnego autorstwa (i nie tylko) przy mocy ofert CPL typu „sub/premium SMS”. Jako przykład podałem ofertę sprzedaży poprzez sms premium, którą wplotłem w treść artykułu. Oferta zawiera opis produktu, który otrzyma się po wysłaniu SMS’a, wyraźną cenę oraz link do płatności. Czy zarabianie w ten sposób jest nieuczciwe? Jeżeli skorzystałeś z możliwości płatnego pobrania rozszerzenia artykułu – czujesz się w jakiś sposób oszukany?

Dziękuję za przeczytanie do końca i zachęcam do sprzedaży produktów własnego autorstwa !:)

Pozdrawiam
mysc

Dołącz do grupy Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać pieniądze!

Komentarze (5)

 1. Przemek

  A teraz wygląda to inaczej, czy dalej wybiera się operatora, podpisuje umowy itd aby zacząć zarabiać na sms premium?

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Jeżeli nie przeszkadza Ci zarabianie przez pośrednika, to wystarczy zarejestrować się w jednym z wymienionych tutaj serwisów 🙂 Żadna umowa nie jest potrzebna.

   Odpowiedz
 2. Andrew

  Jak z konkursami ? Jest jakiś konkurs który jest ‚real contentem’ ?

  Odpowiedz
  1. mysc (Get Paid 2.0)

   Cześć! Właściwie to każdy 🙂 O szczegóły musisz pytać administrację serwisów w których zarabiasz, nie wiem dokładnie kiedy i na jakiej podstawie jest wyłaniany zwycięzca. Np. jeśli chodzi o leadmore, listę zwycięzców ich konkursów znajdziesz tutaj : http://galeriazwyciezcow.pl/ .
   Pozdrawiam !

   Odpowiedz
 3. Zdobywca

  Zaznaczyć trzeba bo mało kto to wie… płatne udostępnianie swoich plików/zdjęć/grafik/itd. z płatnością poprzez SMS jest prawnie uznawana za formę działalności gospodarczej i jako takowa podlega obowiązkowi rejestracji.

  Prawie wszyscy myślą że tak nie jest bo przecież przez firmę działamy, to firma dostarcza skrypt opłat, ona pobiera kasę itd. ale zaręczam że fiskus widzi to tak:
  – sprzedajemy swoje rzeczy czy to grafiki czy coś innego
  – opłata poprzez SMS jest TYLKO formą pobierania opłaty (jak przelew czy „do ręki”)
  – firma w której się rejestrujemy jest tylko narzędziem do pobierania opłat a nie naszym „pracodawcą” w tym momencie więc współpraca z jakąkolwiek nie zwalnia nas z obowiązku rejestracji DG jeśli reklamujemy coś swojego a nie pochodzącego z tej firmy

  Opinia ta nie jest wyssana z palca i pochodzi z Krajowej Informacji Podatkowej i konsultowana w US. Płatności poprzez SMS prawnie są tylko formą pobierania opłaty jeśli sprzedajemy real content a nie programy pochodzące z tej firmy.
  Oczywiście wykryć czy ktoś reklamuje swoje realne rzeczy (gdzie potrzeba DG) czy reklamuje dostarczane przez firmę programy (gdzie DG nie zawsze jest potrzebna) jest dość mało realne ale warto o tym wiedzieć.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *