Podsumowanie finansowe mentoringu. Czyli ile w praktyce można zarobić dzięki poleconym?


System poleconych, budowanie swoich struktur, mentoring… te pojęcia kojarzą się raczej z zyskiem pasywnym. Dla jasności – zysk pasywny, to taki zysk do którego osiągania nie potrzeba własnej pracy. Na pierwszy rzut oka definicja jak ulał pasuje do promowania i mentorowania w serwisach zarobkowych. Przecież wydaje się, że chodzi o to by zarabiać nic nie robiąc, na pracy swoich poleconych. Praktyka jest natomiast znacząco róźna od teorii, znacząco mniej kolorowa : ) Polecam zapoznać się również z komentarzami pod wpisem : )
Zanim zaczniesz czytać dalej, polecam zapoznać się z poprzednim wpisem traktującym o tym kiedy warto promować daną firmę.

W całym wpisie pominę samo szukanie poleconych – przedstawię efekty mentoringu, czyli w domyśle powinny być wyższe od samego szukania. Pisząc „samo szukanie” mam na myśli reklamowanie serwisów i pozyskiwanie nowych partnerów, bez przekazywania im jakichkolwiek materiałów szkoleniowych. „Mentoring” oczywiście rozumiem jako kompleksowe zapewnienie materiałów niezbędnych do zarabiania i odpowiadanie na wszelkie pytania swoich „podopiecznych”.

 

Informacje ogólne o mentoringu

Wszelkie dane są aktualne na dzień publikacji wpisu : ) Prowadzę dwie grupy mentorskie :

– Grupę SKRACANIA – powstała 26 stycznia 2015 roku. Pod sobą mam zapisane 356 osób. Grupę prowadzę wraz z drugim mentorem, który również ma pod sobą niemałą grupę poleconych – jednak w analizie uwzględniam tylko swoje dochody. Zarabiamy w Shorte oraz Adfly. System poleconych w obu serwisach jest jednopoziomowy, a prowizja wynosi 20%.

– Grupę SUB-SMS – powstała 3 października 2015 roku. Pod sobą mam zapisane 476 osób które spełniły wszelkie formalności by otrzymać dostęp do bazy poradników. Zarabiamy w Lead.Network, MyLead oraz Eforsie. System poleconych jest jednopoziomowy, a prowizja wynosi 5%.

 

Raport finansowy

Nie będę marnował Twojego czasu i przejdziemy od razu do suchych faktów liczbowych. Dodam, że nigdy wcześniej tego nie liczyłem – to moje pierwsze kompleksowe podsumowanie i jestem tak samo ciekawy wyników jak Ty : )

Raport podzielę na 3 części :

 • Mentoring SUB-SMS
 • Mentoring SKRACANIA
 • Łączny raport

 

Mentoring SUB-SMS

Założenia :

 • Potrzebuję 4h dziennie na prowadzenie grupy. Przez pierwsze miesiące było to nawet 8-10h, obecnie około 1-2h – więc myślę, że średnio, przez cały okres pracy w ten sposób, mogę przyjąć 4h.
 • Wszystkie zapisane osoby są aktywne i używają tylko zapisanych pode mną kont.
 • Wartość „moje wydatki” – wydatki związane z działaniem grupy odtwarzam z pamięci, możliwe że coś pominąłem.

 

Statystyki ogólne:

Liczba poleconych : 476
Łączne zarobki poleconych : 59 928,00 zł
Średni zysk przypadający na  jednego poleconego 125,90 zł
Wiek grupy : 232 dni
Czas pracy nad grupą : 928 h

 

Moje zarobki :

Mój przychód :2 996,40 zł
Moje wydatki :550,00 zł
Zysk :2 446,40 zł
Średni zysk miesięczny : 305,80 zł
Wynagrodzenie brutto/rh :2,64 zł/rh

 

 

Mentoring SKRACANIA

Założenia :

 • Potrzebuję 1h dziennie na prowadzenie grupy.
 • Wszystkie zapisane osoby są aktywne i używają tylko zapisanych pode mną kont.
 • Wartość „moje wydatki” – wydatki związane z działaniem grupy odtwarzam z pamięci, możliwe że coś pominąłem.
 • Kurs $ przyjąłem jako 3,3zł (było wiele wahań podczas trwania mentoringu, od 2 do 4zł)

 

Statystyki ogólne:

Liczba poleconych : 356
Łączne zarobki poleconych : 6 138,00 zł
Średni zysk na partnera : 17,24 zł
Wiek grupy : 482 dni
Czas pracy nad grupą : 482 h

 

Moje zarobki :

Mój przychód : 1 227,60 zł
Moje wydatki : 150,00 zł
Zysk : 1 077,60 zł
Średni zysk miesięczny : 67,35 zł
Wynagrodzenie brutto/rh : 2,24 zł/rh

 

 

Łączny raport

 

Statystyki ogólne:

Liczba poleconych : 832
Łączne zarobki poleconych : 66 066,00 zł
Średni zysk na partnera : 79,40 zł
Łączny wiek grup : 714 dni
Czas pracy nad grupami 1410 h

 

Moje zarobki :

Mój przychód : 4 224,00 zł
Moje wydatki : 700,00 zł
Zysk : 3 524,00 zł
Średni zysk miesięczny : 146,83 zł
Wynagrodzenie brutto/rh : 2,50 zł/rh

 

Wnioski i podsumowanie

Zacznę od tego,  że wyniki dotyczące średniego zysku przypadającego na poleconego są oczywiście przekłamane. Nie uwzględniłem czasu bycia członkiem grupy i nie odjąłem żadnego % fake’owych ani porzuconych kont. W rzeczywistości ta wartość powinna być wyższa. Na marginesie, taka ciekawostka : sprawdza się tutaj zasada Pareto – i faktycznie mniej więcej 80% wszystkich przychodów, generuje tylko 20% zapisanych osób.

Mimo tego, że wynik finansowy grupy SUB-SMS wydaje się imponujący – bo łącznie wszyscy poleceni zarobili aż 66 000 tys. złotych, to rzeczywisty zysk dla mnie wynosi zaledwie 306 zł miesięcznie. Średnio na szukaniu i prowadzeniu poleconych zarabiam około 2,50zł za godzinę pracy.
Opublikowane raporty dotyczą sytuacji w której pomagam poleconym zarabiać, myślę że dostarczane poradniki są bardzo przydatne. Sam oceń jakby wyglądał ten raport bez udzielanej pomocy. To właśnie na pomocy opieram cały sposób rekrutacji poleconych – więc nie ma co zakładać, że po prostu poświęcałbym na to mniej czasu. Po prostu zarabiałbym znacząco mniej – ale średnie wynagrodzenia za godzinę pracy na pewno byłoby zauważalnie wyższe.

Jeśli po analizie powyższych kalkulacji miałbym ocenić czy uważam mentoring za opłacalny pod względem finansowym – musiałbym szczerze odpowiedzieć, że zdecydowanie nie. Skracanie to zarobek przejściowy – jest idealny by zacząć zarabiać swoje pierwsze pieniądze, ale po czasie praktycznie każdy przechodzi do bardziej dochodowych form zarabiania przez internet. Sub/premium sms może być bardzo dochodowym sposobem, natomiast obecny 1-poziomowy system poleconych z prowizją 5% jest – mówię to szczerze – stratą czasu. Jeżeli chcesz budować siatkę poleconych i zarabiać pasywnie, polecaj serwisy oferujące co najmniej 10% na poziomie pierwszym, a gdyby oferowały jeszcze zysk z poziomu drugiego – szybciutko do mnie napisz i podaj mi swój reflink : )

Grupy mentorskie wymagają gruntownych zmian, tak by były opłacalne nie tylko dla ich członków – ale również dla mnie. Jeżeli przychodza ci na myśl jakiekolwiek możliwe rozwiązania, zapraszam do kontaktu lub skomentowania wpisu : ) Bloga odwiedza obecnie około 40 osób dziennie – ale z komenatarzami krucho, mam nadzieje że się rozruszacie z czasem.

 

Na koniec, zachęcam do polubienia fanpage’a Get Paid 2.0 oraz zapisania się na listę mailingową dostępną po prawej stronie bloga. Gwarantuję brak reklam i zachowanie Twojego adresu e-mail tylko dla siebie. Wykonując te czynności, będziesz na bieżąco z nowymi interesującymi wpisami : )

 

Pozdrawiam
mysc

Dołącz do grupy Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać pieniądze!

Komentarze (10)

 1. JarekJarek

  Ogólnie to bardzo odważny wpis, chyba nikt z mentorów nie publikuje swoich zarobków publicznie, a ty to zrobiłeś. Twoje zarobki są stanowczo za niskie. Mógłbyś przenieść się na leadmore.pl jako mentor, płacą za puste leady czego nie robią inne serwisy z tego co mi wiadomo. Niestety 20% zarobków poleconych (przez pierwsze 3 miesiące) idzię do Ciebie wtedy z pieniędzy POLECONYCH, a nie od serwisu przez co niektóre osoby mogą być trochę zniesmaczone. Zresztą dobrze o tym wiesz…

  Kolejna propozycja – wystawiaj opinie negatywne osobom, które nic nie zarobiły z twojego polecenia.. Poinformuj każdego nowego poleconego o tym zanim dasz dostęp do forum. Według mnie nie ma możliwości żeby na twoich poradnikach nie zarobić złotówki, ewidentnie widać, że dana osoba zarejestrowała się tylko po poradniki i wróciła na swoje pierwsze konto albo zrezygnowała z zarabiania w danym serwisie.

  Jeśli dalej będziesz miał takie zarobki to według mnie nie ma innej rady – skończ z mentoringiem 🙁 Nie jesteś organizacją charytatywną, ty też musisz zarabiać.. Jeśli skończyłbyś z tym to mógłbyś się zająć na poważnie zarabianiem samemu na subskrypcjach – jestem wręcz pewien, że zarobki by Ci konkretnie wzrosły.

  Opisze też pewną sytuacja jaka miała kiedyś miejsce.. Jak zaczynałem zarabiać w internecie (około 2 lata temu) to chciałem się zarejestrować na HotCash (obecny Lead.Network). Pomyślałem, że warto zarejestrować się z czyjegoś polecenia – przecież nic na tym nie trace. Napisałem na shoutboxie zarabiam.com czy ktoś podrzuci refflink to się zarejestruje. Tak też zrobiłem. Nie zarabiałem przez pół roku, pewnego razu wpadłem na świetną niszę, którą promowałem właśnie na obecnym Lead.Network. Zarobiłem około 8000zł w miesiąc, zapomniałem, że zarejestrowałem się z refflinka. Po tygodniu pisze do mnie bardzo zadowolony użytkownik i dziękuje za darmowe 400zł 🙂 Przyjemna sytuacja, udowadniająca, że na reffach nic się nie traci. Obie strony zadowolone – ja, że pomogłem, on – bo dostał pieniądze za nic hehe.

  Powodzenia Adam, rozpisałem się konkretnie ale cóż, chciałem pomóc 🙂

  Powodzenia, jarunioo7

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz Jarek! Tak, jeśli chodzi o leadmore – to niestety natura ludzka nie współpracuje z ich warunkami, o czym już pisałem na blogu ;/

   Co do Twojej historii, to zdecydowanie tak właśnie jest. Nigdy nie wiadomo kiedy dany polecony zaskoczy i zawsze warto mieć ich więcej, niż mniej. W mojej praktyce wygląda to tak, że tylko jedna osoba (z 476) po czasie zaskoczyła i sama z siebie zaczęła robić wysokie dniówki bez żadnych konsultacji ze mną. Może będzie ich więcej, może nie… ciężko powiedzieć, ale na pewno szkoda czasu na bezczynne oczekiwanie tego i mentoring na pewno powinienem zreorganizować.

   Szczerze powiedziawszy, dzięki Twojemu komentarzowi wpadłem na ciekawy pomysł, który zapewne niedługo wdrożę ! Jeszcze raz dziękuję za udzielanie się !: )

 2. ŁukaszŁukasz

  mysc są czy to zarobki z samych poleceń czy również z własnego działania w programach ?

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Cześć Łukasz ! Oczywiście tylko i wyłącznie z poleconych : ) Swoich prywatnych zarobków, póki co, nie publikuję, ale myślę że wkrótce zacznę przygotowywać miesięczne raporty troszkę na wzór Michała Szafrańskiego z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl.

 3. PatrykPatryk

  Cieszę się, że zrobiłeś taki raport. Bardzo fajnie się czytało. Ogółem blog wygląda ładnie, a przede wszystkim jest przejrzysty. Będę zaglądał regularnie, a jutro poczytam sobie więcej artykułów. Ciekawe zapewne będą również te raporty na wzór Michała. 🙂

  Pisałeś, że jak ktoś ma dwupoziomowy system poleconych, to żeby dać znać, tak więc wysłałem Ci PW na zc. 😀

  Powodzenia, Nupek369

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Dziękuję bardzo za opinię 🙂 Za Twój „cynk” wezmę się jak tylko będę miał więcej czasu 🙂

 4. MichałMichał

  Bardzo fajny artykuł, miło się go czytało. Co do treści 100% prawda, sam swojego czasu sporo mentorowałem, zarobki miałem porównywalne jednak osób poleconych pod sobą miałem w różnych serwisach sub-sms ok 80 w tym ok 20 zarabiających fajne kwoty, co zostało skutecznie ucinane przez administracje danych serwisów (obecnie jest już to ok 50 osób nic nie zarabiających 😉 ). Będę z ciekawością śledził bloga 🙂 Pozdrawiam!

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki za komentarz ! Myślę, że pod koniec miesiąca (lipca 2016) podsumuję raz jeszcze swoje zarobki. Po zmianach – zrezygnowaniu z darmowego mentoringu – mam kontakt z zupełnie innymi ludźmi, którzy oprócz kupna poradnika, często się jeszcze pode mnie podpinają. W tej chwili zarobki z systemu poleconych nie wyglądają, aż tak źle jak w powyższym podsumowaniu. Zapraszam do dalszego śledzenia bloga ! Pozdrawiam!

  2. MikeMike

   Stary komentarz, ale zapytam, może ktoś odpowie: „co zostało skutecznie ucinane przez administracje danych serwisów”. Tzn. jak te serwisy ucinają poleconych? Czy to są te najbardziej znane serwisy z subami? Mógłby ktoś rozwinąć temat, bo brzmi cokolwiek okrutnie. Wychodzi na to, że zbieramy poleconych, a jak zaczną zarabiać sporo kaski, to ich odczepiają od naszej struktury, WTH?

   1. myscmysc (Get Paid 2.0)

    Nie znam sprawy Michała, ale podejrzewam że chodzi o sytuacje w których poleceni dopinają się od serwisów podwyższenia stawek – a ten podnosi im stawki kosztem prowizji osoby polecającej (czyli de facto serwis dalej płaci tyle ile płacił, ale „mentor” traci poleconego). Nigdy takiej sytuacji nie miałem – a gdybym miał, natychmiast przestałbym dany serwis promować – a wręcz „na siłę” starał się przerzucić poleconych gdzie indziej. Na zarabiam.com znajdziesz informacje na temat takich praktyk w jednym z topowych serwisów (tego serwisu nie reklamuję, także myślę że łatwo wydedukować o który chodzi :>). W serwisach które są wymienione na liście programów partnerskich na blogu, nie mam problemów – aczkolwiek poleconych mam sporo i stale ich przybywa, może dlatego płacenie prowizji jest im „na rękę”, może w przypadku braku promowania zaczęliby znikać.. nie wiem – nie zakładałbym jednak z góry złych zamiarów 🙂 Michał zapewne dostał powiadomienie o odpowiedzi, jeśli podał prawdziwy e-mail, więc może się wypowie 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *