Poszerzanie zasięgu działania na przykładzie zmian w Leadmore


Obrazek - leadmore - getpaid20.pl

Cześć!

Pierwszy akapit, który właśnie czytasz, napisałem na końcu 🙂 Pomimo tego, że wpis jest krótki, całość wyszła trochę chaotycznie – dlatego muszę Cię poinformować, że zdecydowanie polecam przeczytać cały artykułu – od A do Z – dopiero wtedy w pełni zrozumiesz co mam na myśli 🙂 Oczywiście w razie pytań, wątpliwości – zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Jako że już ponad połowa wejść na bloga pochodzi z wyszukiwarek, coraz więcej czytelników nie ma nic wspólnego z zarabiam.com i innymi forami dotyczącymi zarabiania (do czego zaraz nawiążę w tekście – bo akurat dokładnie o tym jest ten wpis) – dlatego postaram się wszystko wyjaśnić bez niszowego „slangu” 🙂 Wpis miał być na początku tylko komentarzem dotyczącym zmian w Leadmore, ale w trakcie pisania uświadomiłem sobie że to bardzo dobry temat na artykuł – problem, który opiszę faktycznie istnieje. Niedawana decyzja LM jest ostatnio dość popularnym tematem – toteż ciężko ten temat przeoczyć. Uprzedzam, że nie konsultowałem komletnie nic z administracją LM (LM = leadmore) – więc możliwe, że motywy jakimi się kierują są zupełnie inne od moich przypuszczeń, a tekst okaże się czysto teoretyczny (ale sens jak najbardziej praktyczny!). Mówię to na wszelki wypadek, gdyby LM odniosło się do zmian inaczej – a możliwe, że tak będzie. Problem, który chcę opisać – o ile można go nazwać problemem – istnieje natomiast naprawdę i sam się już powoli o niego ocieram. Tym problemem jest trwanie w niszowej społeczności, tym samym ograniczając swój „rynek zbytu” do tej społeczności. Moim zdaniem Leadmore chce „wejść na wyższy poziom” i otworzyć się na nowe rynki – paradoksalnie dlatego rezygnuje z cieszących się „ogromną” (już za chwilę będzie jasne dlaczego użyłem cudzysłowiu :>) popularnością programów.

Zanim przejdę do wyjaśnienia co mam dokładnie na myśli, muszę nakreślić sytuację osobom niezorientowanym. Oczywiście w pierwszej kolejności, te osoby odsyłam do podstaw – bo bez tego ani rusz 🙂 Leadmore to serwis CPA oparty o oferty „sub sms”. Razem z innymi tego typu serwisami tworzy, właściwie zamknięty, niszowy rynek popularny na polskich forach o zarabianiu. To zarabianie często opiera się na wprowadzaniu „klientów” w błąd – zwłaszcza jeśli chodzi o programy typu „download” (które opisywałem już tutaj – znów paradoks – jako przykłady „real content”). Nie jest to oczywiście w żadnym wypadku wina serwisu, winna jest chciwość poszczególnych partnerów. Ten program, nie tylko w LM, ale (myślę, że) wszędzie generuje ogromną część wszystkich przychodów – w końcu daje praktycznie dowolność co do oferowanej „niszy”. Teraz przechodzimy do sedna – otóż Leadmore rezygnuje (m.in. – ale rozważania opieram o sam „download”) z tego programu. Po prostu program „pobieranie” zostanie jutro wyłączony – a serwis liczy się z utratą tych wszystkich przychodów. Tutaj wracamy do mojej interpretacji poznanych faktów – czyli tego, że LM chce wyjść poza obecny rynek i MUSI poświęcić te przychody. Zapraszam do wyjaśnień 🙂

 

Sprzedaż poradników

Najpierw nakreślę swoje zdanie w oparciu o kompletnie inną (a jednak podobną) sytuację. We wstępie napisałem, że sam się już o „ten” problem ocieram – od razu wyjaśnię co miałem na myśli. Nie pamiętam już kto, ale na zlocie zarabiam.com ktoś zapytał mnie dlaczego sprzedaję swoje poradniki tylko na forum. Odpowiedź była prosta – bo są zbyt niszowe żeby wyjść z nimi poza spoleczność związaną z zarabianiem w internecie. Jest pełno serwisów, które umożliwiają sprzedaż własnych materiałów/poradników/e-booków – ale nie mogę tam wystawić swoich, bo byłyby zupełnie niezrozumiane. Nie chodzi mi już tylko o wprowadzania nowych osób, bo to dałoby się zrobić – chodzi mi o same metody działania. Osoby niezwiązane z „branżą” po prostu odebrałyby je jako, lekko mówiąc, „dziwne”. Pisząc poradniki w ogóle o tym nie myślałem, nie myślałem że kiedyś chciałbym wyjść ze sprzedażą poza forum zarabiam.com – i napisałem je tak, że ograniczyłem swój rynek zbytu do tej społeczności 🙂

Niedawno zapowiedziałem dwa nowe poradniki – co swoją drogą ma związek z budowaniem „zamkniętego koła” :
– prowadzenia grupy mentorskiej/zdobywania aktywnych poleconych
– afiliacja produktów i usług w internecie (programy partnerskie i sieci afiliacyjne)
Nie będę ich tutaj recenzował, bo nie o tym jest ten wpis – ale powiem tylko, że będą już napisane trochę inaczej, będą napisane tak by trafiać do szerszego grona odbiorców. To działanie ma u mnie związek z wychodzeniem poza społeczność (jednocześnie jej nie opuszczając).

Wracając do obecnych poradniów, które są napisane po prostu dla ludzi znających chociaż trochę branżę. Gdybym napisał je swojego czasu dużo bardziej ogólnie, zapewne na zarabiam.com dostałbym gorsze recenzje i sprzedałbym ich mniej (tracąc część przychodów), ale jednocześnie otworzyłbym się na nowe rynki zbytu (mogąc zyskać jeszcze więcej). Tylko praktyka może zweryfikować, która z tych dwóch opcji byłaby korzystniejsza 🙂 O tych poradnikach mógłbym napisać cały osobny artykuł bo tych kombinacji jest jeszcze więcej, można np. napisać kilka wersji danego produktu- ale nie o to mi chodziło 😉 Całość uprościłem – bo sytuacja LM jest analogiczna 🙂 Myślę, że część osób już rozumie na czym polega moja interpretacja ich posunięcia. LM chce „poświęcić” część użytkowników, by zainteresować też inne osoby, niezwiązane z naszą społecznością. Pewnie zastanawiasz się dlaczego nie może ich zainteresować teraz, bez zamykania „pobierania” – już zaraz wytłumaczę jak to widzę.

KRÓTKA REKLAMA : Jeśli już o nich piszę, nie byłbym sobą nie dodając linków do pełnych ofert poradników : Kompleksowe Poradniki. PO REKLAMIE

 

Poszerzanie zasięgu działania na przykładzie zmian w Leadmore

Serwisy Sub/Premium SMS poza społecznością (a nawet często i w niej) mają łatki „naciągaczy”. Niestety taka jest prawda – osoby promujące programy legalnie, tracą „na wizerunku” przez chciwość innych partnerów wprowadzających „klientów” w błąd. Na próżno szukać w internecie dobrych opinii o ludziach zarabiającyh na tzw. „subskrypcjach” – za to bardzo łatwo znaleźć komentarze negatywne. Programem, który powoduje ogromną część wszystkich nadużyć (naciągań) jest właśnie „pobieranie”. Tego typu łatka powoduje, że youtuberzy, blogerzy, vlogerzy i inne osoby które mogą promować takie programy bardzo skutecznie – po prostu się za nie nie biorą. Jeżeli serwis przestanie się kojarzyć z naciaganiem i naprawdę doszlifuje swoje konkursy i testy – uważam, że z biegiem czasu może na tym wyjść bardzo dobrze. Po prostu rozszerzy swój zasięg i zainteresują się nim ludzie niezwiązani z forami dot. zarabianie przez internet.

Cytat Leadmore z zarabiam.com : „Chcemy skupić się na programach konkursowych i testach w których widzimy bardzo duży potencjał„. To zastanówmy się – czy konkursy (w których nie ma wątpliwości co do tego, że nagrodę faktycznie można zdobyć!) i testy, byłby atrakcyjne dla osób z poza zarabiam.com? Moim zdaniem byłyby i nawet dosłownie kilku pozyskanych youtuber’ów jest w stanie zrekompensować straty wynikłe z braku „pobierania”. To zamknięcie kontrowersyjnego programu po prostu otwiera leadmore na nowych partnerów i wszelkie gdybania o tym, że serwis upadnie są moim zdaniem zdecydowanie nieprawdziwe.

Serwisów SMS jest coraz więcej, a łączna grupa ich partnerów raczej szybko się nie powiększa (wszystkie te serwisy działają na jedynym „wspólnym pastwisku„). Uważam, że wyjście poza tą grupę, to świetna decyzja – o ile oczywiście o to LM chodziło, bo tak jak zaznaczyłem na początku wpisu, nic z nimi nie konsultowałem 🙂

Skoro mamy do czynienia z jednym, wspólnym pastwiskiem – logiczne jest więc, że partnerzy dotychczas zarabiający na pobieraniu przejdą do konkurencji. Ciężko tutaj gdybać, bo nie wiemy jeszcze jak wyjdzie LM na swojej decyzji, ale uważam, że w obliczu coraz większej ilości serwisów SMS – z czasem inne serwisy mogą pójść w ich (LM) ślady : )

 

Podsumowanie

Z reguły każdy mniejszy biznes zaczyna od docierania do określonej grupy odbiorców – a później w miarę istnienia, stara się tą grupę poszerzyć. To naturalna kolej rzeczy i nie ma w tym nic dziwnego. Leadmore sprawia wrażenie chęci odcięcia się od obecnej łatki i wyjścia poza społeczność związaną z zarabiam.com. Jeśli faktycznie jest tak jak to widzę – życzę im powodzenia i jestem bardzo ciekawy przyszłych rezulatów tej decyzji : )

Pozdrawiam
mysc

Dołącz do grupy Get Paid 2.0 i zacznij zarabiać pieniądze!

Komentarze (3)

 1. RazDwaTrzyRazDwaTrzy

  „Chcemy skupić się na programach konkursowych i testach i wcale UOKiK się do nas nie doczepił” tak to mniej więcej powinno brzmieć 😉 Kolejny dobry artykuł, pozdrawiam!

 2. BiaukoBiauko

  Mam wrażenie, że ten blog powoli staje się nieocenioną kopalnią wiedzy! Pozdrawiam i oby tak dalej Myscu, życzę jak najwięcej stałych czytelników. 😉

  1. myscmysc (Get Paid 2.0)

   Dzięki! Dam z siebie wszystko 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *